Inaugurace prezidenta USA

Dimash Kudaibergen se zúčastní oslav prezidentské inaugurace ve Spojených státech. Oslavu americké prezidentské inaugurace prezidenta Joe Bidena v USA, která se koná 17. ledna 2021, by měl Dimash zahájit. Organizace odpovědná za tuto záležitost (se svým čestným spolupředsedou 46. prezidentem Spojených států amerických, voleným prezidentem Josephem Bidenem) Sister Cities International pořádá premiérový​​ galavečer, který zahrnuje účast diplomatického sboru. Obvykle se slaví týden, ale kvůli současné pandemii se letošní galavečer koná jen v neděli 17. ledna 2021 od 19:00 do 21:00 EST.

Sisters Cities International je nezisková občanská diplomatická síť založená v roce 1953 tehdejším prezidentem Dwightem Eisenhowerem, prezidenti John F. Kennedy, Bill Clinton, George H.W. Bush (který byl v červnu 2019 oceněn v Houstonu TX), Barack Obama a naposledy prezident Donald J. Trump sloužili jako čestní spolupředsedové. Sisters Cities International vytváří a posiluje partnerství mezi komunitami ve Spojených státech a komunitami v jiných zemích, zejména vytvořením sesterských měst. Celkem 1 800 měst, států a krajů je partnerem ve 138 zemích po celém světě. Během své téměř 70leté historie díky těmto mezinárodním vztahům uspořádali mnoho vysoce respektovaných záležitostí a zahájili řadu podpůrných iniciativ přijetím měst mezi Spojenými státy a ve více než 130 zemích po celém světě.

V letošním roce se na galavečeru bude také těšit pozornosti legendární zpěvačka a držitelka ceny „8 cen Grammy“, paní Dionne Warwick, která bude oceněna za celoživotní dílo a držitel tří cen Grammy, kanadský zpěvák Abel Tesfaye, lépe známý jako The Weeknd. Poprvé v šedesátisedmileté historii Sister Cities a poprvé od začátku vztahů mezi USA a KZ (téměř před 30 lety), bude součástí takové příležitosti i umělec z Kazachstánu.

Dean Suozzi-Auberry ze Sister Cities International, organizátor Bidenovy inaugurace, odpověděl na otázku InfoArtit JK (USA), pro jaké vlastnosti si vybral právě Dimashe, následující:„Ze světově proslulých zpěváků jsme vybrali Dimashe Kudaibergena. Dimash je vlastenec, člověk lidských hodnot. Je symbolem světového míru. Milují ho lidé po celém světě. Podle našeho názoru jeho osobnost sahá nad rámec politiky. Se svými písněmi a krásným hlasem je skutečným umělcem, vyslancem světa, který se dostal do srdcí miliard lidí, kteří mluví různými jazyky a mají různé vzdělání.“

Zveřejnit odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

8 − two =