DIMASH DIGITAL SHOW – příprava

DimashNews nám postupně odkrývá zákulisí vzniku úžasné DIMASH DIGITAL SHOW. 16. ledna 2021 byl na streamovací platformě TIXR odvysílán první on- line koncert Dimashe Kudaibergena. DimashNews zahajuje sérii publikací vytvoření rozsáhlé digitální show. DIMASH DIGITAL SHOW je první celosvětové vystoupení kazašského zpěváka od začátku globální pandemie. Na organizaci on-line koncertu, kde byly integrovány moderní televizní a virtuální technologie, pracoval mezinárodní tým 140 lidí.

Jak začala příprava?
Vleklou světovou pandemii a nedostatek off-line koncertů snášeli těžce jak fanoušci, tak sám umělec. Dears opakovaně žádali o vystoupení on-line. Dimashovi se ten nápad zalíbil, ale nechtěl to dělat v obvyklém „karanténním“ formátu. Rozhodl se představit něco nového, autentického a originálního. Hlavní režisérkou chystaného projektu se stala Anna Oboyanská. „Chtěli jsme udělat plnohodnotnou živou show v reálném měřítku, bez diváků, ale s využitím moderních televizních, počítačových a virtuálních technologií.“ Jedním slovem – digitální. Tento termín mě velmi uchvátil, bylo v něm cítit přímé spojení s umělcem. Vymysleli jsme tedy pro Dimashe nový kompilační formát koncertu, kde je každá skladba samostatný televizní klip nebo i televizní představení s použitím různých působivých efektů. Všechny nápady byly projednávány s týmem umělce na dálku. A pak, v jednom z nyní již historických dnů, přišel telefonát od Kanata Kudaibergenoviče Aitbajeva s vyjádřením: „Делаем!“ („Dělajem! – Jdeme na to!“). A proces začal.

Sestavení programu
Poté, co bylo konání on-line koncertu schváleno, bylo třeba promyslet program. Za hudební část – repertoár, premiéry písní, nové zvukové aranžmá – zodpovídal sám Dimash spolu s Yerlanem Bekchurinem a Kanatem Aitbajevem. Všechno, co se týkalo režie, kreativních nápadů, stylistiky a prezentace každého představení, bylo svěřeno Anně Oboyanské. „Když byly všechny nápady promyšleny, sestavili jsme a dohodli se na koncertním pořadí, aby jak hudebně, tak i dramaturgicky byla každá píseň na svém místě a byla soběstačnou součástí celistvého plátna.“ – řekla Anna.

Technika pro stadionovou show
K práci na koncertu jsme přilákali pouze osvědčené odborníky, neboť příprava byla velmi náročná, rozsáhlá a zodpovědná. Do filmového štábu byli pozváni nejlepší profesionálové, kteří se dříve účastnili největších evropských televizních a show projektů. Anna Oboyanská připomíná, že vybavení na scéně bylo jako pro natáčení obrovské show na stadionu. Lví podíl na organizaci technického procesu převzala známá ukrajinská společnost Fairy. Jen v posledních několika letech doprovázejí její specialisté koncerty Scorpions, Sting, Jennifer Lopez, Eltona Johna, Lary Fabian, Deep Purple, Prodigy, Davida Garetta a mnoha dalších světových hvězd.

Inspirativně a snadno
Kreativně si Anna Oboyanská vybrala také spolehlivé lidi, kteří by s ní byli na stejné vlnové délce. Tři klíčové postavy, se kterými spolupracovala ruku v ruce na DIMASH DIGITAL SHOW: grafik, světelný designér a choreograf. Každá píseň vyžadovala maximální týmového zapojení: umělce, hudebníků, baletu, kameramanů a dalších. Na číslech proto pracovalo všech 140 lidí bez výjimky. Každý byl důležitý. Při přípravě koncertu přitom od začátku až do konce panovala inspirativní, přátelská a klidná atmosféra. „Nepracovali jsme, tvořili jsme. Doufám, že toto období nezůstane jen v mém srdci, ale také v srdcích všech účastníků projektu,“ svěřila se Anna.

Zveřejnit odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

10 + 13 =