DIMASH DIGITAL SHOW – vizuální část

DIMASH DIGITAL SHOW byla odvysílána v lednu 2021 na americké streamovací platformě TIXR. Dimash News přinášejí zákulisní informace o jejím vzniku. Představujeme vám práci lidí, kteří byli zodpovědní za to, jak show vypadala, i práci samotného Dimashe.

Vizuální efekty
Po prvním vysílání Dimashova online koncertu na mnoho diváků udělala velký dojem jeho vizuální složka, zejména scénografie. DIMASH DIGITAL SHOW integroval moderní televizní a virtuální technologie, které pomohly divákům ponořit se do atmosféry každého čísla.

Oleg Kindrativ, hlavní grafik CGI a VFX, řekl společnosti DimashNews o tom, jak byly vytvořeny vizuální efekty. Vizuální efekty jsou časově náročné. Vytvoření videoobsahu pro jedno vydání DIMASH DIGITAL SHOW trvalo v průměru asi 2–3 dny, v závislosti na nastavení a dynamice výkonu. Nejdůležitějším odkazem při tvorbě jakékoli show je režisér, který přijímá návrhy a shromažďuje doporučení, správně formuluje úkoly a předepisuje skript pro následnou tvorbu grafiky. Poté, co tvůrci vizuálních efektů dostali úkoly od režisérky Anny Oboyanské, začali vytvářet obsah. Podle Olega Kindrativa byla práce na DIMASH DIGITAL SHOW velmi zajímavá a nestandardní. Nejprve byl koncept pódia vyřešen ve formě krychle LED obrazovek. Bylo nutné přijít na to, jak vytvořit grafiku takovým způsobem, aby byla ve finální verzi plynule sdílena obrazovkami diváků a vnímána jako ucelený intenzivní obraz, ponořující umělce do nových a nových vizuálních efektů.

“ Chtěl bych poděkovat Dimashovi a jeho týmu za to, že nám tuto práci svěřil a že během přípravy představení přinesl spoustu potěšení.“ Zvláštní poděkování patří Anně Obojanské, která je podle mého názoru nejlepší a nejtalentovanější režisérka, se kterou jsem kdy pracoval. Doufám, že sledování „Dimash Digital Show“ přineslo fanouškům Dimash po celém světě spoustu potěšení a nádherných dojmů! „, řekl Oleg Kindrativ.

Choreografie
Umělci tanečního divadla Forsyth v čele s choreografem Aleksandrem Leščenkem pracovali na velkolepé choreografii pro každé číslo DIMASH DIGITAL SHOW. Kolektiv Forsyth má 14 let, během této doby vystupoval s autorskými tanečními vystoupeními ve více než 25 zemích a spolupracoval také s mnoha umělci ze zahraničí. Alexander Leščenko uvedl, že práce na „DIMASH DIGITAL SHOW“ nemohla být těžká, bylo to jako lusknutí prstů. Každý tanečník, který se koncertu zúčastnil, byl totiž inspirován jak hudbou, tak hlasem Dimashe. Alexandrovi se ze všeho nejvíce líbila tvorba choreografie pro novou skladbu „Be with me“, protože má živý, skoro až živelný rytmus.

“ Dimash je skvělý chlap.“ Během zkoušek a během samotného koncertu zodpovědně přistupoval ke všem tanečním číslům. Mimochodem, v jeho improvizaci je vidět lásku k dílu Michaela Jacksona! A to je dobrá zpráva! Jsme na stejné vlnové délce! “ podotkl Alexander Leščenko.


Styl
Hlavní stylistkou DIMASH DIGITAL SHOW je ukrajinská designérka Valeria Semčuk. Bylo pro ni velkým potěšením pracovat s Dimashem. “ Když umělec inspiruje a motivuje, stylista může poslouchat pouze své vlastní pocity a pak obrazy, které jsou ideálně vhodné pro daný okamžik a osobnost, vzniknou samy“ řekla Valeria.

Pro koncert bylo vybráno šest variant. Všechny z nich jsou světlé a velmi odlišné, ale zároveň – ve stylu Dimashe. Úplně první vzhled je vínový oblek s prolamovanou košilí. Dále bylo připraveno několik návrhů v kůži, nejen pro Dimashe, ale také pro jeho tým. Další look je neoklasický, kde hlavním zvýrazněním je prodloužená vesta bez zad, připomínající kabát dirigenta. Nejchoulostivějším návrhem byl světle šedý smoking s průhledným tričkem, který diváci viděli v místnosti s bílým klavírem, kde nebylo možné odtrhnout oči od lyrického hrdiny. Pro poslední pohled na novou skladbu „Be with me“ byla vybrána bunda ve stylu „fire“. “ Mysleli jsme si, že protože píseň je ohnivá, mělo by se to k tomu hodit“, řekl stylista.

Většina stylů oblečení pro koncert byla vytvořena na základě návrhářských kolekcí značky IDOL – jednoho z trendů určujících pánskou módu na Ukrajině, Serge Smolina. Spolupráce slavného designéra s Dimashem začala během turné ARNAU. Na kyjevském koncertě v Paláci sportu nadchnul kazašský umělec svým vzhledem v šarlatovém obleku z kolekce se symbolickým názvem „Save the Planet“ (Zachraňme planetu). „Jsem hrdý na to, že jsem byl vybrán pro nový koncert“ DIMASH DIGITAL SHOW „: zvítězila prolamovaná tmavomodrá košile, podlouhlá černá vesta a perlový smoking. Rozumím tomu, v čem bude dobrý i bez vyzkoušení, protože Dimash má naprosto modelové parametry a oblečení z přehlídkového mola se zdá být šité speciálně pro něj, “ podělil se Serge Smolin.

Zveřejnit odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

5 − two =