Koncerty Dimashe Qudaibergena

Při čekání na otevření hranic a na obnovení koncertních turné nabízí redakce DimashNews vzpomínku na několik významných vystoupení Dimashe po celém světě. Během své umělecké kariéry měl Dimash Qudaibergen sólové koncerty v Moskvě, v Londýně, v New Yorku a v mnoha dalších městech. Výjimkou nebyl ani internetový prostor. Připomeňme si a podívejme se na jedny z nezapomenutelných  hudebních show interpreta.

Koncerty Dimashe v Moskvě
22. března 2019 se v ruském hlavním městě ve Státním kremelském paláci uskutečnil první Dimashův samostatný koncert „D-Dynasty“. Dlouho před akcí se ukázalo, že jsou všechny vstupenky vyprodány, a proto bylo rozhodnuto uspořádat druhé představení další den. Na moskevský koncert přicestovali Dimashovi fanoušci z 57 zemí. Zpěvák publikum přivítal písní Screaming. Umělec také zahrál na dombru a předvedl několik písní v různých jazycích. Dears se téměř při každé písni pokoušeli zpívat s ním.

D-Dynasty Moscow Kremlin Concert


Druhé sólové vystoupení mladého umělce v Moskvě se konalo v paláci sportu Megasport v roce 2020. Podle Dimashe dát dohromady tak velké publikum na hudebním místě s kapacitou deset tisíc lidí bylo jeho tajným snem. Umělec potěšil publikum zpěvem v kazaštině, francouzštině, angličtině a ruštině. Na druhém sólovém koncertě v Moskvě zazněly písně S.O.S., Give Me Your Love, Screaming, Mahabbat ber magan a mnoho dalších. Dears se na koncert předem připravili a naučili se texty písní v kazaštině, aby mohli zpívat společně s Dimashem. Po skončení koncertu nadšení fanoušci nechtěl zpěváka  propustit a žádali ho, aby zpíval znovu a znovu.

Festival v Tokiu
Jako pozvaný host vystoupil Dimash v Tokiu na ABU Song Festival. Plnou verzi show vysílal televizní kanál Khabar. Dimash předvedl slavnou píseň Michela Bergera a Luca Plamondona SOS d’un terrien en detresse. Moderátoři koncertu položili umělci několik otázek, na které zazněly odpovědi v kazašském jazyce.

ABU TV Song Festival 2019

První evropský koncert
Vystoupení v Londýně mělo v Dimashově kariéře velký význam. Byl to jeho první sólový koncert v západní Evropě. Koncertní sál, ve kterém vystupoval, se jmenuje Indigo a pojme asi tři tisíce diváků. Podle publika přijeli na londýnský koncert zpěváka nejoddanější fanoušci – evropský debut jejich oblíbeného umělce přijeli podpořit Dears ze 40 zemí.

Co řekl Dimash o koncertě v Londýně? „Samotný koncert byl na vysoké úrovni, ale vzhledem k tomu, že jsem perfekcionista, si myslím, že pokud jde o výkon, mohl jsem podat ještě lepší. V hale současně vládla příjemná, laskavá a vřelá atmosféra.“

Koncert v New Yorku
10. prosinec 2019 utkvěl v paměti zpěváka i jeho mnoha fanoušků. V tento den spolu s týmem uspořádal velký sólový koncert v New Yorku. Vystoupení se konalo v slavném Barclays Center. A jak později řekl, bylo to nezapomenutelné. Koncert trval více než tři hodiny. Tentokrát Dears zastupovali 60 zemí a 45 států Ameriky. Sedm tisíc vstupenek na Dimashovo představení v New Yorku bylo vyprodáno měsíc před akcí, asi 80% z nich si koupilo americké publikum. Organizátoři museli přidat další dva tisíce míst, aby mohlo ocenit Kazachovu tvorbu co nejvíce fanoušků.  Show Arnau tour ENVOY se konala za účasti Ministerstva kultury a sportu Republiky Kazachstán a stala se důležitou součástí Dnů kazašské kultury ve Spojených státech. Během svého představení Dimash různými způsoby vnášel ducha kazašské kultury – prostřednictvím svého hlasu, dekorací a vizuálních efektů. V New Yorku zpíval v různých jazycích: kazašsky, rusky, anglicky a čínsky. Jak později řekli fanoušci zpěváka, i když v některých písních úplně nerozuměli významu slov, mohli je pocítit celou duší. Všeobecné nadšení publika způsobila Dimashova hra na dombru společně s dalšími hudebníky. Dříve Dimash řekl, že jeho dětským snem bylo seznámit svět s kulturou jeho lidu. „Dnes v New Yorku se mi tento sen splnil.“ pronesl Dimash.

New York Concert (Barclays Center) ARNAU ENVOY – část 1
New York Concert (Barclays Center) ARNAU ENVOY – část 2

Koncerty Dimashe v roce 2020
16. února 2020 odstartovalo v Krasnodaru Dimashovo rozsáhlé turné Dimash Arnau Tour 2020. S tímto programem vystoupil také v Kazani (20. února), Jekatěrinburgu (23. února), v hlavním městě Lotyšska Rize (7. března), v Moskvě (9. března) a Kyjevě. Koncert kazašského umělce v Jekatěrinburgu se konal v areálu Jekatěrinburg-Expo. V hale s kapacitou pět tisíc lidí byl opět králem.

Dimashův koncert v Kyjevě
Nedlouho před začátkem celosvětového propuknutí koronavirové infekce a rozsáhlým lockdownem se 11. března uskutečnil koncert Dimashe Qudaibergena v Kyjevě, který se, jak se později ukázalo, stal jeho posledním sólovým koncertem v roce 2020. Umělec zahájil program písní Golden. Kromě toho, jako projev úcty k ukrajinskému publiku, zazpíval lidovou píseň Afrikány, kterou spolu s ním zpíval celý sál. Kromě fanoušků Dimashe se v hledišti nacházela maminka zpěváka, Světlana Aitbajeva, která velmi emotivně sledovala vystoupení syna a nedokázala zadržet slzy. Koncert Dimahe v Kyjevě shromáždil opět posluchače z různých koutů světa. Slyšet a vidět interpreta se sjelo publikum z 25 zemí.

Dimash – ARNAU TOUR 11.03.20

Bohužel, další vystoupení Dimashe v evropských městech v roce 2020  byla přesunuta kvůli epidemii koronaviru. Musely se zrušit koncerty v Hamburku, Düsseldorfu, Minsku, Stuttgartu a Praze. Vedoucí producentského centra DimashAli a otec zpěváka Kanat Aitbajev se vyjádřil na Instagramu k nastalé situaci: „Drazí přátelé! Koncerty Dimashe Qudaibergena v rámci světového turné „Arnau Tour“ byly odloženy. Z důvodu opatření  k prevenci infekce koronaviry byly Dimashovy koncerty v Praze, Hamburku, Dusseldorfu, Stuttgartu a Minsku zrušeny a budou přeloženy na nové termíny. Nová data budou oznámena později, po dohodě s hostitelskými stranami – s místními organizátory. Víme, jak velice si vážíte a milujete Dimashovu tvorbu a jak jste se na koncerty těšili. Ale v tomto nelehkém období musíme všichni nejprve dbát na zdraví a přijmout veškerá nezbytná bezpečnostní opatření. Doufáme, že se brzy na koncertech uvidíme ve skvělé náladě. Všem moc děkuji za podporu a lásku! Opatrujte se!“

Video z Dimashova vystoupení v Kyjevě bylo zveřejněno na zpěvákově YouTube kanálu 26. dubna a stalo se dárkem útěchy pro všechny, kteří se v roce 2020 nemohli zúčastnit jeho koncertů. „V této pro nás všechny těžké karanténní době jsme opravdu chtěli oživit váš volný čas a zábavu.“ Rozdat  skvělou náladu a rozzářit úsměv. Doufáme, že se budete bavit! “sdílel Dimash na svém Instagramu.

Online koncert Dimashe DIMASH DIGITAL SHOW
Nezapomenutelným a dlouho očekávaným dárkem pro Dears se stal první online koncert zpěváka v roce 2021. Počínaje 16. lednem byly tisíce diváků svědky speciální online show na americké streamovací platformě Tixr.com.
Koncert začal ve 20:00 Nur-sultánského času a byl sledovaný ve více než stovce zemí. Jak později uvedli zaměstnanci Tixr, diváci DIMASH DIGITAL SHOW vytvořili rekord v prodeji vstupenek na koncert zahraničního umělce. Jedním z indikátorů jednoty Dears byla skutečnost, že mnoho fanoušků zpěváka kupovalo dárkové balíčky pro ty, kteří neměli možnost koupit si lístek.

Samostatnou zmínku si zaslouží příprava show. Pracoval na tom velký mezinárodní tým. Velký důraz byl ve scénografii kladen na technologii. Jak byl navržen a realizován koncept projektu a jak byla zpracována vizuální část koncertu, si můžete přečíst v načich dalších článcích.

Zveřejnit odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

seven + 15 =