Dears z Indonésie uspořádali sbírku na pomoc obětem přírodních katastrof

Dimash Indonesian Dears Fan Club DIDFC ve spolupráci s humanitární organizací Dompet Dhuafa zahájil řadu iniciativ na podporu obětí přírodních katastrof.

Od začátku roku do 14. února zaznamenala indonéská národní agentura pro zvládání katastrof 10 zemětřesení, 245 povodní, 77 sesuvů půdy a 81 bouří. Tyto události vyhnaly z domovů více než dva a půl milionu lidí. Dimash Indonesian Dears Fan Club, který nemohl stát stranou, uzavřel partnerství s charitativní organizací Dompet Dhuafa, aby pomohl lidem postiženým přírodními katastrofami.

Dompet Dhuafa je jednou z největších charitativních organizací v Indonésii s dlouholetými zkušenostmi. Během přírodních katastrof je Dompet Dhuafa vždy v čele poskytování nezbytné pomoci občanům.

Kromě toho DIDFC uspořádal charitativní aukci s Rumah Songket Ekahalaban, tradičním indonéským butikem s látkami. Majitelka obchodu je členkou fanklubu. Darovala mnoho ze svých látek songket.

Charitativní aukce DIDFC z Halabanu, Západní Sumatra, Indonésie

Songket je ručně vyrobená látka, tradiční pro země jihovýchodní Asie, vyšívaná stříbrem nebo zlatem. Slovo songket pochází z malajského slova Sungkit, což znamená hák. Songket je považován za luxusní a prestižní látku. Ve starověku si jej mohli dovolit nosit jen lidé z vyšší třídy. Není divu, dříve tyto látky obsahovaly vlákna ze skutečného zlata. V dnešní době je songket důležitou součástí tradičního svatebního oblečení a jiných slavnostních příležitostí.

V Indonésii je songket velmi populární v mnoha regionech. Tkanina, vydražená indonéským fanklubem a butikem Rumah Songket Ekahalaban, je vyrobena v Halabanu na Západní Sumatře. Je 100 % ručně vyráběný a jeho výroba trvala téměř dva měsíce.

Dimash Fan Club a Rumah Songket Ekahalaban věnovali veškerý výtěžek z aukce Nadaci Dompet Dhuafa. K 21. únoru již bylo vybráno 8,8 milionů indonéských rupií (to je více než 250 000 tenge nebo přibližně 600 USD).

Od počátku přírodních katastrof poskytovala charita Dompet Dhuafa pomoc různými způsoby: přístřeší, jídlo a vodu, základní potřeby, lékařskou a psychologickou podporu a další.

Dimash Indonesian Dears Fan Club

Zveřejnit odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

eighteen − 1 =