Bitva vzpomínek – zajímavá fakta

Bitva vzpomínek (Battle of memories) je čínský sci-fi, thrillerový film z roku 2017, režírovaný Leste Chenem, v němž hráli Huang Bo, Xu Jinglei, Duan Yihong, Yang Zishan a Ann Hsu. Hlavní scény se natáčely v Thajsku. Premiéra filmu byla v Číně 28. dubna 2017.

O zápletce filmu se píše:
Co kdybyste si vzpomněli na spáchání vraždy, kterou jste ale ve skutečnosti nespáchali? Něco podobného se stalo v tomto snímku. V roce 2025 je možné nechat si vymazat bolestivé vzpomínky. Spisovatel Jiang Feng prošel procedurou, která vymazala některé jeho vzpomínky, zejména na neúspěšnou fázi manželství. Chce si pamatovat manželku z doby, kdy bylo vše v pořádku. Po obnovení paměti v paměťovém centru došlo k tomu, že mu omylem nahráli paměť sériového vraha.

Spisovatel doručuje rozvodové papíry své manželce, ale odmítá je podepsat, dokud neobnoví své vzpomínky. I když má vzpomínky někoho jiného, emoce mu zůstávají vlastní a v tom je konflikt – bitva vzpomínek. Konflikt vzpomínek probíhá i v mysli vraha, který má naopak vzpomínky Jianga. Feng jde na policii s informací, že vidí spáchané vraždy. Na začátku mu důstojníci Shen Hanqiang a Lei Zi odmítli uvěřit, ale po zjištění podrobností jeho vyprávění o místě činu a skutečných důkazech začnou jeho příběhu věřit. Přesto jej zatknou. Feng si uvědomuje, že vrah má jeho vzpomínky a mohl by se pokusit zabít jeho ženu. Musí se pokusit uniknout, aby s tím mohl něco udělat.

Na policejní stanici se jeho žena Zhang Daichen setká s lékařským důstojníkem Chanem Shanshanem a spřátelí se s ním. Zatím důstojníci čekají, až Fengovy vzpomínky poskytnou vodítko k totožnosti vraha. Policista Lei Zi usuzuje, že vrahem může být Chan.  Feng uprchne z vězení, aby zachránil svou ženu, která je s Chanem. Později se ukáže, že skutečným zabijákem je policejní důstojník Shen Hanqiang. Ten používal Chana, aby zakryl stopy. Shen zabije Chana a když se snaží zabít Fenga, jeho žena Daichen tomu zabrání. Shen, který má vzpomínky Fenga, nemůže na Daichen střílet. Lei Zi dorazí na scénu a zatkne Shena. Feng a jeho žena Daichen se nakonec smíří.

Ve filmu zazněly dva ústřední soundtracky:
Úvodní song I will not forget you (Nezapomenu na tebe) zpívala Sandy Lam, hongkongská zpěvačka, která byla vítězkou soutěže The Singer z roku 2017, ve které skončil Dimash jako druhý.

Závěrečný song Eternal memories (nebo častěji Battle of memories) zpíval Dimash Qudaibergen. Hudbu k němu složil Bingyang Song a slova Daryl Yao. Píseň vydal Dimash jako svůj první čínský singl 5. dubna 2017. Ačkoliv je tato Dimashova píseň v Číně velmi populární, v Evropě, jak říká sám Dimash, dosud nezískala takovou oblibu.

Battle of memories při příležitosti předávání ceny Beaty Touch Awards

Dimash píseň zařadil také na koncerty Bastau i Arnau.

Battle of memories na turné Bastau
Battle of memories na koncertu Arnau v New Yorku

Celý text písně Battle of memories najdete tady.

Zveřejnit odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

eleven + eighteen =