Tajný úkol: „Mise Daididau“

Na přípravě Dimashova čísla Daididau v čínské soutěži I am Singer (Jsem zpěvák) se značně podílela delegace kazašských kulturních činitelů. Redaktoři Dimasova euroasijského fanklubu DK Media World zahájili sérii publikací vzpomínek jejich členů. 21. února 2021 redakce DK Media World spustila nový projekt, který dostal název Tajný úkol: „Mise Daididau“. V sérii videopublikací se kazašští kulturní činitelé, kteří se zúčastnili přípravy Dididau pro soutěž „I am Singer“ v roce 2017, podělili o vzpomínky na ten den.

Kazašská píseň Daididau zaujímá zvláštní místo v tvorbě Dimashe Qudaibergena. Poprvé ji předvedl v roce 2015 na mezinárodním festivalu „Slavianský Bazar“, kde vyhrál Grand Prix. Dimashovým velkým snem bylo seznámit celý svět s kulturou a uměním své země. Chtěl, aby se píseň Daididau stala světově proslulou a zněla ve všech koutech planety, a proto se rozhodl ji předvést na čínské soutěži za doprovodu souboru lidových nástrojů. Kvůli účasti v tomto kole za Dimashem do města Changsha dorazila delegace jeho krajanů. Mezi nimi byli učitelé a nejlepší studenti – hudebníci z Kazašské národní univerzity umění.

Na přípravě Daididau se podílela zasloužilá umělkyně Kazachstánu, děkanka Fakulty tradiční písně KazNUI  Maira Ilyasova, vedoucí katedry Režie filmu a televize Talgat Taishanov, profesorka katedry Kobyz a ruských lidových nástrojů Sadzhana Murzalieva, profesor Fakulty tradičních hudebních umění Turar Alipbaev a další. Autorem kostýmu, ve kterém Dimash vystupoval v 7. kole soutěže a pro který v Číně získal přezdívku „kazašský princ“, se stal návrhář Kairolla Abishev.

Redaktoři DK Media World shromáždili příběhy účastníků do společného příběhu, který bude vydáván v sérii na památku události, která je důležitá pro všechny fanoušky Dimashovy tvorby. Epizody projektu Tajný úkol: „Mise Daididau“ si můžete prohlédnout na oficiálním instagramu DK Media World.

Tajný úkol: „Mise Daididau“ – ve videu lze nastavit automatické české titulky

Zveřejnit odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

15 + 2 =