Vítězství na MTV – cesta ke Grammy?

Oficiální Dimashův zpravodajský portál Dimash News 13. března 2021 zveřejnil na svých sociálních sítích následující vzkaz: „Dimash obsadil 1. místo na pátečním živém přenosu MTV jako nejžádanější umělec! Poprvé od Dimashova debutu na MTV, který se konal 2. října 2020, dosáhl kazašský umělec takového výsledku. Tento týden dosáhl počet hlasů pro Dimashe na Twitteru 1,1 milionu. Mnohokrát děkujeme našim drahým, úžasným a naprosto skvělým Dears z celého světa, kteří tvrdě pracovali po dobu 19 týdnů, aby toto vítězství bylo možné!“

Když je v New Yorku, odkud se každý pátek vysílá MTV Friday Live Stream, pět odpoledne, v Česku je jedenáct večer. V Moskvě je hodina po půlnoci, v Nursultanu tři a v Tokiu šest ráno… Ve všechny tyto časy začínají Dears všude na světě hlasovat pro Dimashe a dělají to celé tři hodiny, pokud jim to hlasovací automat dovolí. A dělají to, podobně jako hlasování na Twitteru, už 19. týden. Díky Dears je nyní Dimash na prvním místě.

Dimashovi se splnil jeho sen, když na MTV byla uvedena počátkem října 2020 jeho kazašská Quairam elim (Posvátná země). Ihned získala páté místo a všechny následující týdny si držela druhé místo, před ním byla jen populární filipínská chlapecká skupina SB 19. Na MTV se v pátečním pořadu hrála také S.O.S. (z koncertu Arnau v Nursultanu) a Across Endless Dimensions (V nekonečných dimenzích), která mu nakonec zajistila vítězství.

Pomůže 1. místo na MTV Dimashovi získat Grammy?

Dnes budou v Los Angeles vyhlášeny, již po šedesáté třetí, ceny Grammy. Dimash zde nebyl nominován, ale to se může v budoucnu změnit. Cena Grammy (Grammy Award) je každoroční ocenění udělované Národní akademií hudebního umění a věd v USA za výjimečné úspěchy v hudebním průmyslu. Ocenění je udělováno od roku 1958, v současnosti ve sto deseti kategoriích napříč hudebními žánry. Právem proto patří mezi nejvýznamnější hudební ocenění na světě. Protože je tolik kategorií, vyhlašují se veřejně pouze kategorie Album roku, Nahrávka roku, Píseň roku a Nejlepší nový umělec. Další ceny jsou předávány za vystoupení, produkci, videoklipy v jednotlivých žánrech (pop, rock, taneční hudba, r&b, country a další). Speciální ceny jsou předávány za dlouholetý úspěch v hudebním průmyslu. Ostatní ceny se předávají odpoledne před hlavním ceremoniálem.

Nominaci mohou navrhnout nahrávací společnosti a individuální osoby, je to tedy velká příležitost pro Dears. 🙂 Nominace jsou prováděny online a kopie práce je posílána Národní akademii hudebního průmyslu a věd. Jakmile je práce poslána, je zkoumána více jak 150 experty a ti rozhodují, zda nahrávku připustit do dané kategorie pro oficiální nominace. Výsledný list je předložen členům Národní akademie, kteří mohou hlasovat a nominovat do kategorii (Nahrávka roku, Album roku, Písnička roku a Nejlepší nový umělec). Pět nahrávek, které získají nejvíce hlasů v jednotlivé kategorii se stanou nominací. Může jich být více jak pět, pokud dvě nahrávky získají stejný počet hlasů. Poté jsou odeslány členům Recording Academy, kteří hlasují. Vítězové jsou ohlášeni na ceremoniálu Grammy Award a ti, kteří nezískají zlatý gramofon, získávají medaile za nominace. V obou kolech je po členech Akademie požadováno, aby hlasovali sami na základě kvality nahrávky a neměli by být ovlivněni prodejem, umístěním v žebříčcích, osobním přátelstvím, loajalitě ke společnosti. Je zakázáno přijímat dary.

Až bude možné navrhnout Dimashe do nominací na Grammy 2022, doplníme kdy, kde a jak. :)

Zveřejnit odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

four + five =