Manga D’R’S

Jedním z velmi neobvyklých projektů, inspirovaným Dimashem, jeho osobností ale i vzhledem, je projekt Manga. Mnoho Dears vnímá zmínky o tomto projektu jen kdesi na periferii zájmu. A proto neví, co ta Manga jsou, kdo za nimi stojí a o čem vyprávějí.

Manga jsou japonské ručně kreslené černobílé komiksy v různých žánrech a na nejrůznější témata. Tento typ literární a umělecké tvorby je nesmírně populární v Japonsku, kde jsou dokonce i kavárny Manga, kde můžete trávit čas čtením takových komiksů, jsou také široce zastoupeny v USA, Evropě a Asii. Po vzniku Dimash Manga byl otevřen v Petrohradě hotel ve stylu Manga.

Na projektu Manga D’R’S pracuje tým prvotřídních umělců z Ruska. Nejen, že milují svou práci a věnují pozornost grafické části díla, ale také pečlivě zachovávají všechny rysy tradiční japonské mangy. To kontroluje i odborník z Japonska Hidemaru Sato,který je také zodpovědný za šíření informací o mangu mezi japonskými fanoušky tohoto stylu literatury.

Hidemaru Sato popsal své pocity, když poprvé slyšel zpívat Dimashe: „Poprvé jsem slyšel Dimashovu píseň S. O. S. Poslech jsem dělal z čistě pracovních důvodů, ale doslova od první sekundy jsem byl ohromen neuvěřitelnými hlasovými schopnostmi umělce. A chvíli jsem jen šokovaně seděl. V Manze pomáhá Dimashův hlas čelit nepříteli z jiné dimenze, ale zdá se, že i jeho skutečný hlas je z jiného vesmíru! Nikdy předtím jsem něco podobného neslyšel. Jeho široký hlasový rozsah je úžasný. Mám dojem, že jeho hlas vstupuje hluboko do srdce!“

Andrew B. , vedoucí projektu, zase popisuje své setkání s Dimashem tak, že mnohým Dears se zdá, jako by mluvil o nich samotných. Jednou narazil na Dimashovu píseň S.O. S. na YouTube. Pak poslouchal všechny jeho nahrávky až do 5 hodin ráno. I teď se musí hlídat, aby mu nezněl Dimashův hlas ve sluchátkách 24 hodin denně. Díky hlubšímu seznámení s umělcovou kreativitou a osobností, stejně jako s komunitou Dears, pochopil Andrew, že Dimash je hrdinou naší doby pro mnoho lidí na světě. A že je také ideální pro umělecký styl manga, který Andrew už dlouho miluje. Po vytvoření počátečního konceptu Manga za účasti Dimashe (a společnosti DimashAli) dal Andrew dohromady tým podobně smýšlejících lidí. Je tvůrcem hlavní myšlenky a jeho úlohou je vyhledávat nové myšlenky i podrobnosti skriptu, vizuálů postav, projektové hudby, dohlíží na každou fázi práce, až po právní záležitosti. Rovněž se podílí na propagaci knihy. 

Maria Pruger (Soubi), hlavní výtvarnice, je zodpovědná za vizuální a stylistickou část Manga, vytvoření funkčního scénáře a vykreslení hotových stránek, zejména těch nejsložitějších scén a rámců. Tým ilustrátorů projektu vede spolu s Janem Kolesnikovem (Jan.Co). Jan pracuje jako redaktor, jeho úkolem je „učinit děj soudržným a logickým, doplnit jej živými detaily“, také píše dialogy. Jan a Maria také vymysleli obrazy hlavních postav.

Čtvrtým člověkem ve vedení projektu je Leonid Vasiliev, marketingový ředitel, který je zodpovědný za propagaci a prodej. Jeho hlavním cílem je vytvořit pro fanoušky zpěváka a fanoušky Manga maximum možností, jak se k publikacím Manga D’R’S dostat. Tvoří i webové stránky projektu https://dimashmanga.com.

Práce ve stylu mangy vyžaduje trpělivost a dlouhou pečlivou práci. Nejprve skupina mistrů důsledně pracuje na konceptech postav, storyboardech a nakonec na nejobjemnější části – kreslení. Každá stránka nejprve projde fází kreslení na papír, poté se ladí na grafickém tabletu a poté se tónuje. Od prvních tahů po konečné zpracování jedna stránka zabere přibližně 15–20 hodin práce. 

Hlavními postavami příběhu jsou Yuna, malířka, studentka umělecké fakulty, mladá Japonka. Je velmi kreativní, má inovativní myšlení a pohled na svět, věci promýšlí a domýšlí. Její nejlepší přítel, napůl Němec, napůl Japonec Kaito je student fakulty informačních systémů a technologií. Je to chytrý, klidný, i když trochu nepříjemný mladík. K Yumě je pozorný a starostlivý, věrný přítel. Oba jsou fanoušky Dimashovy práce.

Dimash je další postavou příběhu, řada scén v příběhu je nakreslená na základě koncertů zpěváka. Není si moc podobný. Maria to zdůvodňuje následujícími slovy: „Na jeho vizuálním obraze byla provedena náročná práce za účelem přizpůsobení jeho vzhledu světu Manga. Manga je jiná realita, takže je přirozené, že se postava liší od jeho skutečného prototypu. A to znamená, že se otevře z druhé strany.  Skutečnost, že opravdový Dimash je všestranná osobnost, je známa již dlouho, ale zdá se, že v Manze uvidíme jeho některé nové aspekty.“

Žánrem Dimash Mangy je Seinen. To je žánr Manga, který vypráví o formování hlavního hrdiny a umožňuje romantické verze zápletky.

V prvním čísle Manga D’R’S se Dimash objeví v podobě milovaného zpěváka, takového, jakého jej známe my, Dears. Děj D’R’S manga začíná krátce před Dimashovým koncertem v New Yorku 10. prosince 2019. Hlavní postava dívka Yuma a její přítel letí na dlouho očekávanou show z Tokia. Po koncertě budou muset čelit řadě složitých událostí, zjistit tajemství zrodu tajemného digitálního obrazu, který dívka namalovala, ale neví jak. A jak to souvisí s podivnými vizemi a obrazy, které jí vstoupily do mysli? Kdo se jí snaží zasáhnout z paralelní dimenze? Dimash se svým jedinečným hlasem přijde k našim postavám, aby pomohl v nebezpečném boji s nepřítelem a ovládl virtuální dveře jiných dimenzí.

Autoři Manga v Dimash News říkají: „Nejprve ze všeho, po vydání první části Manga, chceme získat zpětnou vazbu od fanoušků Dimashe a od fanoušků žánru manga z celého světa. Samozřejmě máme nápady, jak pokračovat v našem příběhu. V budoucích částech budou mít fanoušci možnost vidět svého oblíbeného umělce častěji na stránkách Manga a sledovat jeho dobrodružství. S vývojem zápletky ho nebudeme vidět jen jako zpěváka a hvězdu, ale také budeme moci lépe poznat Dimashe z různých stran, jeho osobní historii.“

Zní to zajímavě… Stále existuje více otázek než odpovědí, ale velmi brzy se budeme moci dozvědět více o Dimashových dobrodružstvích ve světě Manga a uvidíme, jak se literární postava liší od skutečného Dimashe.

Mezi produkty projektu patří digitální verze mangy v devíti jazycích (kazašštině, ruštině, angličtině, němčině, francouzštině, španělštině, japonštině, čínštině, korejštině), tištěná verze knihy ve standardní a prémiové verzi, stejně jako dodatky k publikaci: vyzváněcí tóny, samolepky na zprávy atd. V budoucnu se plánuje vydání počítačové a mobilní hry, řada doplňků založených na manga, figurkách a dalších.

Nová vydání Manga D’R’S měla být alespoň dvakrát ročně, aby pravidelně potěšila fanoušky Dimashe a milovníky manga popisem nových spiknutí a zvratů, vzrušující zápletkou, a co je nejdůležitější, účastí Dimashe Kudaibergena v příběhu!

Zveřejnit odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

2 × five =