Oceán nad všemi časy – zajímavá fakta

Píseň Oceán nad všemi časy se posluchačům na první pohled zdá být nějakou krásnou pohádkou. A pohádkou se šťastným koncem, protože ti, kteří se milovali a byli po dlouhý čas odloučeni se nakonec šťastně shledají. Ve skutečnosti má dramatická píseň s krásnou melodií poetický text, který má další, hluboce filosofický smysl. Tak, jako se širý oceán zdá nekonečný je nekonečný i proud času. Začíná v nekonečnu a nikdo nedohlédne, kde končí. Jsme součástí jeho bouřlivého vlnobití, a i když prožíváme různé strázně, nakonec nám zbývá jen nádhera přítomného okamžiku. „Zde jsem a hledím do tvých očí“, říkají závěrečná slova písně a my máme pocit, že právě v tuto chvíli se čas skutečně zastavil.

Píseň byla napsána jako hudební doprovod k počítačové hře Moonlight Blade. Hra, produkovaná společností Tencent, Moonlight Blade obsahuje 3D animované filmové scény ze starověké Číny, které se objevují i ve videu k písni. Tématem hry jsou bojová umění, scéna zobrazuje obrovský svět mezi romantikou a realitou. Představuje skutečné kvality rytířského muže, kombinuje moderní i tradiční pojetí. Při tvorbě příběhu hry poskytlo své profesionální schopnosti mnoho mezinárodně uznávaných filmařů, například v akci bojových umění, uměleckém stylu i kostýmním designu.

Hudbu k písni složil Thomas Parisch, autor hudby řady slavných filmů (Sinister, Resident Evil 6, Drag Me to Hell ) a text napsala Tingting Gu. Na hudebním doprovodu se podíleli špičkoví muzikanti – pod vedením Bernie Grundmana hrál smyčcový orchestr Budapest Film Symphony, klavírní doprovod zahrál vynikající klávesista a hudební skladatel Randy Kerber, doprovodný zpěv pak vytvořila slavná vokalistka a zpěvačka Uyanga Bold. Ti, kteří obdivují Dimashův zpět ocenili jemný a tichý úvod písně stejně jako procítěné výšky na závěr písně, které se zdají nekonečné, tak jako je nekonečný oceán i čas.

Dimash Qudaibergen získal za tuto píseň cenu Holywood Musician Media Award v kategorii „The best original song of videogame“ v kategorii „Nejlepší soundtrack“ na 45. ročníku AMERICAN MUSIC AWARDS v Microsoft Theater, kterou si převzal dne 19. listopadu 2017 v Los Angeles.

Při příležitosti předávání této ceny dával rozhovor v angličtině „na červeném koberci“:

V rozhovoru se je ptá moderátorka, jak se mu tam líbí a zda by zde chtěl mít v budoucnu představení. A Dimash odpovídá, že samozřejmě ano. Žertují o tom, že by měli mluvit čínsky a Dimash říká své jméno. Poté se moderátorka ptá, jaké americké muzikanty má rád, třeba jaký je jeho názor na Lady Gaga. A on odpovídá, že tu miluje jeho bratr, on že ji má také rád, ale že si myslí (mrknutí), že asijská hudba je lepší. Odpověď na otázku ohledně budoucích plánů už bohužel ve videu není celá , ale samozřejmě , že plánů je mnoho a nové album bude „soon“! 🙂

26. listopadu Dimash vystoupil s touto písní na charitativním koncertě (Public welfare concert) u Velké zdi, Juyongguan Great Wall, asi 60 km od Pekingu. Je to pravděpodobně jediné veřejné vystoupení s touto písní. Video v pouze z amatérské kvalitě:  

Text písně Ocean Over The Time / Oceán nad všemi časy najdete zde.

Zveřejnit odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

one + eight =