Dimash bude hostem i porotcem „Nové vlny 2021“ v Soči

O tom, že letos festival „Nová vlna“ od 19. do 25. srpna opět naplní Soči hlasy mladých talentů a uznávaných hvězd showbyznysu, nás informoval jeho hlavní organizátor, skladatel a producent Igor Krutoy.

Maestro nás potěšil informací, že Dimash Qudaibergen bude letos na festivalu nejen jako pozvaný host, ale stane se řádným členem poroty. Kdo jiný než Dimash by dokázal profesionálně a objektivně posuzovat vokální schopnosti interpreta, když sám disponuje nepřekonatelnými dovednostmi zpěváka. Kromě Dimashe Qudaibergena zasednou v porotě pro rok 2021 Philip Kirkorov, Svetlana Loboda, Leonid Agutin, Sergey Lazarev, Dima Bilan, Artik & Asti, Dimitris Kontopoulos, Igor Matvienko a sám Igor Krutoy.

Podle tradice festivalu, aby porotci ukázali, že si zaslouží hodnotit účastníky, jelikož sami disponují vynikající vokály, pořádají koncerty, předvádějí své nové hity a zpívají společně ve skupině s názvem „Smetánka společnosti“. Počkejme si, jaké překvapení nám předvedou.

Na Instagram Igor Jakovlevič napsal:

„Vystoupení Smetánky společnosti bylo vždy velmi zajímavé a to jak navenek, tak po stránce obsahu. Navenek, jelikož samotná skutečnost, aby se na stejném pódiu nacházelo tolik hvězd, které spolu zpívají, je vzácná a neobvyklá. A obsah fascinoval tím, že do zvuku této skupiny se spojily známé a oblíbené hlasy ve sborovém provedení, vytvářející a posilující „synergický“ efekt.“

Igor Jakovlevič například ukázal vystoupení Smetánky, které, soudě podle pobaltské krajiny, bylo ještě na „Nové vlně“ ve městě Jūrmala.

Video je z archivu Igora Krutoye. Slova I. Shaferana, hudba I. Krutoy

Před druhým soutěžním kolem je naplánován koncert za účasti vysoce respektované hvězdné poroty. Dimashovi Dears samozřejmě očekávají, že jejich oblíbenec vystoupí s premiérou písně. Maestro Krutoy to oznámil na Instagramu a uvedl, že během své „dovolené na Miami“ neseděl nečinně , ale u klavíru napsal skladby k výročí Larisy Dolinové, tři písně pro Laru Fabian a hit pro Dimashe Qudaibergena.

Očekává se, že festival bude okouzlujícím, nezapomenutelným a dalším novým krokem v profesionální kariéře Dimashe Qudaibergena, který předvede nový hit, zazpívá ve skupině s ruskými hvězdami a bude hodnotit mladé umělce.

Podle předběžného harmonogramu by měl Dimash vystupovat 19. srpna na zahajovacím koncertu, 22. srpna na koncertu členů poroty festivalu, 24. srpna na Premier Day a 25. srpna na ukončení festivalu.

V minulých letech zazpíval Dimash na „Nové vlně“ několik známých a velice úspěšných písní:

2018 – Грешная страсть (Sinful passion / Hříšná vášeň)
2019 – Olympico
2019 – Mademoiselle Hyde
2019 – Know / Znaj
Love is Like a Dream ~ New Wave 2019

Na závěr několik informací o „Nové vlně“

Nová vlna ( Новая волна (Novaja volna), anglicky New Wave, lotyšsky Jaunais Vilnis) je mezinárodní soutěž pro mladé umělce populární hudby, kterou v roce 2002 založil ruský skladatel Igor Krutoy a lotyšský pianista a skladatel Raimonds Pauls. „Múzou“ je zpěvačka Alla Pugačova která na soutěži předává i svou osobní cenu.

Soutěž obvykle trvá šest dní: 3 soutěžní dny, 2 dny zvláštních událostí a na konci den vyhlášení výsledků soutěže, po kterém následuje závěrečný koncert. Prvních 14 let se Nová vlna konala v lotyšském pobřežním městě Jūrmala, ale v roce 2015 se přesunula do Soči v Ruské federaci.

„Nová vlna“, která se měla konat v roce 2020 v Kazani a neuskutečnila se kvůli pandemii koronaviru, se vrátí v roce 2021 do Soči. Stanovený termín na 24. – 29. srpna 2021 je předběžný, informace se mohou změnit. V současné době jsou přijímány žádosti o účast v soutěži.

Aktuálně producent Igor Krutoy a oficiální prodejce vstupenek IceTickets.ru oznamují zahájení prodeje vstupenek na koncerty, které se budou konat v rámci festivalu Nová vlna 2021 v Soči v New Wave Hall (Sirius Olympic Park 2021).

Zveřejnit odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

12 − 11 =