Dimash se již potřetí stane porotcem Slovanského bazaru

V roce 2021 bude Dimash Qudaibergen hodnotit výkony účastníků soutěže v populární písni v rámci Slovanského bazaru ve Vitebsku, významné mezinárodní pěvecké soutěži. Zástupci organizátorů festivalu umění o tom informovali korespondenta „Делового Казахстана“ (Business Kazachstánu). Ve dnech 15. až 19. července 2021 se ve Vitebsku (Bělorusko) uskuteční XXX. Mezinárodní festival umění „Slovanský bazar“. A kazašští umělci se jej aktivně zúčastní.

Jak jsme se dozvěděli, vedoucí národního výběru z Kazachstánu pro soutěže dětských i dospělých popových písňových interpretů v rámci festivalu umění „Slovanský bazar“ byla letos kazašská národní umělkyně Roza Rymbaeva. A ve finále soutěže ve Vitebsku bude v porotě zástupcem Kazachstánu Dimash Qudaibergen.

Zvlášť úspěšný pro reprezentanty Kazachstánu se stal rok 2015: Grand Prix festivalu získal Dimash Qudaibergen, který v Mezinárodní soutěži interpretů popových písní zvítězil, a vítězkou dětské pěvecké soutěže byla Luisa Nurkuatová.

Dimash v rozhovoru s vděčností hovořil o tom, že po účasti ve Slovanském bazaru se jeho kariéra dala do pohybu, stal se známým nejen v rodné zemi, ale i v zahraničí. „Letos bude Dimash, jako představitel Kazachstánu, účastníky soutěže interpretů popové písně hodnotit,“ sdělili zástupci organizátorů Slovanského bazaru.

Připomínáme, že Dimash byl již v porotě Slovanského bazaru v roce 2018 a později, v roce 2019, byl členem významné pěvecké soutěže v Číně.

Kromě Dimashe se v různých letech stali laureáty pěvecké soutěže „Slovanský bazar“ kazašští umělci jako Alisher Karimov, Dinara Sultan nebo Amre. V roce 2019 vyhrál Grand Prix Adilkhan Makin.

Dimash Qudaibergen, S.O.S. d’un terrien en de’tresse. Vitebsk, Bělorusko, červenec 2018

Zveřejnit odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

one + one =