Myth / Endless Love – Nekonečná láska – zajímavá fakta

Původní píseň „Mýtus“ je jednou z ústředních písní stejnojmenného filmu „Mýtus“ Jackieho Chana z roku 2005. Jedná se o hongkongský akční film (v hongkongském originále: San wa). Režisérem filmu je Stanley Tong. Hlavní role ve filmu ztvárnili Jackie Chan a jihokorejská herečka Kim Hee-sun.

Jelikož text písně souvisí s dějem filmu, o tématu se dozvíme z upoutávky na film:

Roku 221 před n.l. začal pro sebe čínský císař Qin Shihuang budovat honosnou hrobku přesto, že byl přesvědčen o své absolutní nesmrtelnosti. Měl v ní být pohřben s celým svým bohatstvím. Přes všechno úsilí sedmi set tisíců dělníků, bylo jeho mauzoleum dokončeno po 37 letech po plánovaném skončení stavby. Legenda říká, že všichni, kteří se prací zúčastnili, byli kvůli zachování tajemství pohřbeni zaživa. Nezůstal nikdo, kdo by řekl, kde se nachází císařův obrovský poklad a spolu s ním i elixír věčného mládí. Následujících dva tisíce let se historici a rozliční dobrodruzi snažili k císařskému pokladu dostat. Nikomu se to nepovedlo. Až doteď…

Archeolog Jack a vědec William se vydávají na cestu, která je přivede k největšímu objevu čínské historie. Během cesty z Indie, kde začínají, nečekaně zakopnou o starobylý meč a drahokam. Tyto magické předměty jim dají schopnost vzdorovat gravitaci a navíc jim ukáží cestu k tajemnému pokladu. Jack však nečeká, že za objevení císařského pokladu bude muset zaplatit nečekanou daň. Přivede ho do jeho temné minulosti, o které doposud nic nevěděl. Prostřednictvím zvláštních snů vidí sebe jako generála prvního legendárního císaře, který se zamiloval do jeho nádherné manželky. Vede své vojsko ve stále sílící válce proti rebelům a zároveň bojuje uvnitř sebe s ohromnou láskou a loajalitou k císaři. Po návratu do přítomnosti jsou poklad a tajemství prvního císaře odhaleny. Oba dobrodruhové úspěšně vkročí do císařovy hrobky. Čekají na ně duchové minulosti, zde se jim Jack musí postavit tváří v tvář.

Jackie Chan je jedním z mnoha umělců, které Dimash obdivuje. Dokonce se s ním osobně setkal a zahrál mu na dombru, kterou Jackiemu Chanovi daroval.

Diamashovo setkání s Jackie Chanem
Dimash a Jackie Chan

Ale vraťme se k písni.

Existují tři verze: čínsko-korejská verze Endless Love (Nekonečná láska)Jackie Chan& Kim Hee Sun, duetová verze Beautiful Myth (Krásný mýtus)Han Hong & Sun Nan a sólová verze Myth (Mýtus)v podání Han Hong.

Dimash sólovou verzi této krásné písně zpíval na svých koncertech v Číně na turné D-Dynasty v letech 2017 a 2018, v Changsha (16. 12. 2017) a ve Fuzhou (5. 1. 2018).

Píseň je o lásce, která v lidském světě, v různých dobách a za různých okolností přetrvává navěky. Láska je věčnou legendou, láska je nekonečná… Textem písně prolíná víra milenců, kteří jsou nuceni se rozejít, ale věří, že je láska opět spojí.

Endless Love v podání Dimashe si můžeme vychutnat ve videu z koncertu ve Fuzhou, kde je hned na začátku slyšet bouřlivé uvítání nadšeného publika a mohutný doprovod fanoušků při zpěvu refrénu. Dimash je zjevně jejich zpěvem dojatý a zřejmě i celou atmosférou koncertu:

Další video je z koncertu D-Dynasty v Changsha:

Text písně Mýtus / Nekonečná láska

Zveřejnit odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

two × one =