Řeka lásky: nové instrumentální dílo Gaisina a Dimashe

Skladba, kterou napsal slavný kazašský skladatel Renat Gaisin, znovu uzřela světlo světa. Dimash Qudaibergen v ní předvedl hru na dombru. DimashNews popisuje, jak dílo vzniklo. Historie skladby „River Of Love“ začala v roce 2011. Renat Gaisin, který tehdy letěl z USA do Kazachstánu, najednou uviděl oknem letadla velmi dlouhou řeku. Její nekonečnost byla tak působivá, že skladatel náhle pocítil skutečnou povahu naší planety. V tu chvíli se mu v hlavě zrodila melodie budoucí skladby. Hned v letadle ji zapsal.

„Voda pro mě vždy byla zdrojem života a nekonečné lásky. Když jsem složil skladbu, uvědomil jsem si, že její melodie je ideální pro náš lidový nástroj – dombru, “- řekl Renat Gaisin. Autor navrhl, aby ji nahrál slavný kazašský virtuózní hráč dombry Asylbek Ensepov. Poté bylo během nahrávání rozhodnuto dát jí jméno „River of Love“. Ve stejném roce, co byla skladba nahraná ve studiu, byla i vydána. O deset let později získala kompozice nový kabát.

Vše se stalo téměř náhodou. Jednou Renat a Dimash pracovali ve studiu a Dimash najednou začal hrát melodii, kterou zná snad každý Kazachstánec. Podle skladatele to Dimash hrál „s novým dechem“. Zvuk ho inspiroval a okamžitě se posadil k počítači, aby vytvořil nové originální aranžmá.

„Ve stejný den Dimash nahrál part s dombrou a dílo znělo velmi svěže a stylově. Přidal také své vlastní jedinečné vokály, které dodaly skladbě ještě více emocí. Jsem velmi rád, že „River Of Love“ bude nyní znít nově v podání našeho Dimashe, “ shrnul autor.

Zveřejnit odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

eight − five =