Oslava výročí nezávislosti Kazachstánu v České republice

K 30. výročí nezávislosti Kazachstánu se v České republice plánuje řada akcí. Patří k nim uvedení dokumentárního filmu, který posiluje vazby mezi zeměmi, a také exkurze vytvořené za účasti českých Dears.

Velvyslanectví Kazachstánu v České republice představilo nedávno film, v němž veřejní činitelé této evropské země poodhalili témata spolupráce a přátelství mezi státy a vyprávěli o svém vztahu ke Kazachstánu.

Dokumentární film věnovaný 30. výročí nezávislosti Kazachstánu uvede Česká televize v předvečer výročí. Hlavním organizátorem projektu byl Azamat Absalykov, poradce kazašského velvyslance v České republice.

Podle něj se film začal připravovat zhruba před šesti měsíci. Pro rozhovor byly vybrány zajímavé osobnosti českého veřejného života.

Je důležité, že v procesu natáčení bylo možné nejen získat jejich komentáře, ale také naplánovat budoucí kroky k posílení vazeb mezi zeměmi.

Například setkání s náměstkyní ministra průmyslu a obchodu České republiky Martinou Tauberovou vzbudilo zájem českých médií a vyústilo v dohodu o úzké spolupráci mezi velvyslanectvím Kazachstánu a ministerstvem.

O užších kontaktech mezi Kazachstánem a Českou republikou se jednalo také na setkání s profesorem Cyrilem Svobodou, bývalým ministrem vnitra a zahraničních věcí České republiky a zakladatelem Diplomatické akademie v Praze.

Zástupci velvyslanectví předali Diplomatické akademii knihy „Slova povzbuzení“ kazašského básníka Abaje Kunanbajeva a „Dělím se s lidem o své myšlenky“ prvního prezidenta Kazachstánu Nursultana Nazarbajeva, přeložené do češtiny.

V sérii akcí věnovaných 30. výročí nezávislosti Kazachstánu je na srpen naplánována ještě jedna kulturní akce. Velvyslanectví společně s klubem „Máme rádi Kazachstán“, který vytvořili čeští fanoušci tvorby Dimashe Kudaibergena, zve všechny na plavbu po Vltavě na „Lodi přátelství“.

Předběžné informace k této akci:

Akce na „Lodi přátelství“ je naplánována na 7. srpna 2021 a podle organizátorů půjde o zvláštní setkání, jelikož proběhne za účasti zástupců Kazašského velvyslanectví v Praze, zástupců kazašských studentů v ČR, dalších zajímavých pozvaných hostů, se kterými lze aktivně komunikovat během tříhodinové plavby, a také českého tisku. Kromě příjemné komunikace, lahodného jídla a dobré nálady se účastníci mohou těšit na zvuky tradičního kazašského hudebního nástroje dombry a na nejedno milé překvapení. Sraz se uskuteční v 10:15 hodin na Staroměstském náměstí u Orloje, následovat bude společný přesun na nábřeží a v 11:00 hodin bude zahájena plavba na „Lodi přátelství“. Jsou srdečně zváni všichni Dears z českých a slovenských fanklubů a všichni přátelé. Zájemci svoji účast předem nahlásí u organizátorů. Další informace o schůzce lze nalézt na Instagramu klubu „Máme rádi Kazachstán“.

Zveřejnit odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

14 + 4 =