Dimash ve Vitebsku: Naplánovaný je velký sólový koncert, pokud opět nezasáhne pandemie

V běloruském Vitebsku se konala tisková konference, na které Dimash Kudaibergen promluvil o svých plánech, o rodině a o svém postoji k showbyznysu. Zde byl také včera zahájen jubilejní festival Slovanský bazar.

Dimash Kudaibergen, vítěz Grand Prix soutěže Slovanský bazar 2015, přijel na festival jako host a člen poroty XXX. ročníku Mezinárodní soutěže interpretů populární písně Vitebsk-2021.

Dnes, 15. července, se konala tisková konference Hodina hvězd s kazašským umělcem. Akce byla divákům k dispozici online na streamovacím servisu OK LIVE a na platformě YouTube. Tiskovou konferenci moderoval běloruský televizní moderátor Dmitrij Karas.

Na otázku, komu bude Dimash fandit, umělec upřímně odpověděl, že jako vlastenec podpoří účastníka z Kazachstánu. Dodal však, že to neznamená, že by z jeho strany došlo k nějaké shovívavosti:

„Slovanský bazar je platforma, kde se stírají všechny hranice mezi zeměmi a mentalitami a všichni lidé komunikují jazykem hudby. Mám obrovskou zodpovědnost, mnohem větší, než když jsem se sám účastnil jako soutěžící. „

Dimash popřál účastníkům soutěže hodně štěstí a poznamenal, že bude především věnovat pozornost tomu, jak si soutěžící poradí s vybraným materiálem. Jeho rada zní: vyberte si méně technickou píseň, ale předveďte ji se vším všudy, na sto procent.

Když se novinářka DK Media World Oksana Ivanovová zeptala na nadcházející koncerty, Dimash se hluboce uklonil svým fanouškům a poděkoval jim za to, že i přes situaci s pandemií nadále čekají na jeho koncerty a nevracejí vstupenky.

Oznámil také dlouho očekávanou novinku: za půl roku se uskuteční velký koncert na stadiónu s novým programem. Datum a místo konání budou oznámeny později.

Když mluvil o svých snech, prozradil, že by jednou chtěl koncertovat na legendárním stadionu ve Wembley:

V hlavě si vždycky představuji každý svůj koncert tak, jak by měl probíhat. Možná je to tím, že jsem příliš sebekritický a nejsem stoprocentně spokojený s každým koncertem, který dělám. Jedinou útěchou je, že mě posluchači a diváci hodně podporují.“

Na otázku novinářky Oksany Ivanovové z DK Media World, co ovlivňuje jeho tvorbu, hovořil o Batyrchanu Šukenovovi a o spolupráci se slavnými kazašskými skladateli Renatem Gaisinem a Kuatem Šildebajevem. Dimash také řekl:

„Batyrchan-aga mi velmi chybí, hodně nám chybí, na jeho hudbě jsme vyrůstali, navždy zůstane skutečným příkladem toho, jak by se měl umělec chovat. Dodnes je naším průvodcem a učitelem. Pro nás je jako celá encyklopedie. S Renatem Gaisinem, skladatelem, který s Batyrchanem-agou dlouho spolupracoval, mám velmi dobrý vztah. Kuat Šildebajev je skladatel, který pro Batyrchana Šukenova složil největší hit v kazašském jazyce Otan Ana. Natočili spolu celé album, které mělo v Kazachstánu a zemích SNS obrovský úspěch.“

Novinářka Tamara Vjatskaja, která s Dimashem poprvé dělala rozhovor na Slovanském bazaru v roce 2015, se ho zeptala, jestli se za šest let změnila jeho představa o showbyznysu. Na tuto otázku odpověděl, že se ze své podstaty považuje spíše za tvůrčího umělce než za představitele showbyznysu:

„Abych byl upřímný, nikdy jsem ho neměl rád,“ řekl zpěvák, „ale hudbu bezmezně miluji. Jenže v moderním světě nemůže jedno bez druhého existovat, takže jsem si na showbyznys už dávno zvykl.“


Událost vyvolala také otázky týkající se Dimashovy rodiny. Zpěvák promluvil o své výchově a spolu s ostatními účastníky tiskové konference poblahopřál své matce Světlaně Aitbajevové, která v tento den slaví narozeniny.

Zveřejnit odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

5 × two =