Výročí nezávislosti Kazachstánu se slavilo v centru Prahy

Dne 7. srpna se v srdci České republiky uskutečnilo setkání na „Lodi přátelství“ věnované 30. výročí nezávislosti Republiky Kazachstán.

Akce byla uspořádána za přispění Velvyslanectví Kazachstánu a Klubu přátel Kazachstánu v ČR. Do Prahy přijeli hosté z celé České republiky, ale i ze Slovenska a Německa. Většinu účastníků setkání tvořili Dears z různých fanklubů Dimashe Qudaibergena.

Pro hosty byly připraveny aktivity s překvapením a dárky. Mezi nimi kvíz o znalostech historie, geografie, jazyka a tradic Kazachstánu a program, který představil různé stránky kazašské hudby.

Hosty příjemně překvapil živý zvuk lidového nástroje dombry a také národní tance v podání kazašských studentů studujících v České republice.

Setkání doprovázely písně z repertoáru Dimashe Kudaibergena.

„Díky Dears z České republiky vidíme upřímný obdiv a lásku ke Kazachstánu. Úctu, s jakou fanoušci o Dimashovi vyprávějí, nelze vyjádřit slovy! Upřímně děkujeme Dears za tuto akci, stejně jako za podporu a touhu sdílet jen příjemná slova a emoce o naší zemi,“ uvedl host akce, Kazachstánka Meruert, která vystudovala vysokou školu v České republice.

Iva, členka českého Dimashova fanklubu, se vyznala ze své lásky ke Kazachstánu:

„Líbí se mi, že tu žije tolik různých národností pohromadě, jsou to tak zajímaví lidé. Velmi také obdivuji národní tradice Kazachstánu.“

Příjemná komunikace, krásná kazašská hudba a dobrá nálada naprosto všech hostů vytvořily opravdu nádherný sváteční den. Účastníci setkání vyjádřili přání navštívit Kazachstán, aby se na vlastní oči přesvědčili o kráse této země a bohatství její kultury.

Zveřejnit odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

eleven + 9 =