Dimash si vybral účastnici soutěže Baqytty Bala pro společné vystoupení

Adéla Kunadilová, dvanáctiletá zpěvačka z Nur-Sultanu, nečekaně získala zvláštní cenu od Dimashe Kudaibergena na soutěži Baqytty Bala-2021.

Mladá zpěvačka měla nejen štěstí, že vyhrála zájezd na sólový koncert kazašského zpěváka, ale také možnost vystoupit s ním na jednom pódiu. Každý, kdo viděl vystoupení Adély, bude souhlasit, že je to zasloužená volba. Porota i diváci si všimli obrovské energie, která naplnila sál, když se tato soutěžící objevila na pódiu.

Adéla Kunadilová studuje na 72. škole v hlavním městě Kazachstánu, zpěvu se věnuje od svých sedmi let a má zkušenosti s účastí na pěveckých soutěžích. Stala se semifinalistkou soutěže Dětská nová vlna-2021, finalistkou kvalifikačního kola festivalu Slovanský bazar ve Vitebsku-2021 a vítězkou 2. stupně mezinárodní vokální online soutěže Istoki-2021.

„Děkuji soutěži Baqytty Bala! Její název v překladu znamená „Šťastné dítě“ a opravdu mě učinila šťastnou,“ řekla s velkým dojetím Adéla při přebírání ceny.

Dimash svou volbu vysvětlil takto:

„Obvykle se na podobných soutěžích vybírají 2-3 favorité, ale tentokrát to bylo mnohem těžší: jeden soutěžící byla hezčí než druhý. Nakonec byla vybrána Adéla a já doufám, že roztáhne křídla a na mém koncertě společně zazpíváme krásnou lidovou píseň.“

Možnost zúčastnit se Dimashova koncertu a vystoupit s ním na jednom pódiu získali účastníci předchozích ročníků soutěže Baqytty Bala. Nargiz Žanuzaková, vítězka Baqytty Bala 2018 z Aktobe, se zúčastnila zpěvákova koncertu v Londýně a vítězka Grand Prix 2019 Aikerim Tleubek z Nur-Sultanu měla možnost zazpívat na jeho koncertě v New Yorku.

Zveřejnit odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

five × 1 =