Kobyz v písni Cizinec (Stranger): Dimash představuje píseň s kazašským lidovým nástrojem

Tandem Igor Krutoy a Dimash Qudaibergen představil novou, skutečně jedinečnou píseň v angličtině s okouzlujícími orientálními tóny. Autoři písně prozradili DimashNews, jak tento skvělý kousek vznikl.

19. srpna 2021 poprvé zazněl kobyz na jevišti na Nové vlně, v olympijském parku v Soči. Zvuk starověkého kazašského nástroje se táhl svou hlubokou linií v nové písni Igora Krutoye a Dimashe Qudaibergena.

Píseň Cizinec byla velkým překvapením pro diváky Nové vlny. Moderní píseň v angličtině byla nádherně orámována přetrvávajícím, přesto silným zvukem ikonického kazašského nástroje. Melodie Dimashových vokálů dovedně proplétala s budovala tuto mnohostrannou skladbu, až do závěrečného tónu, který se zdál být nekonečným a zároveň vznesl publikum do nekonečných výšin.

Hudbu vytvořil ruský skladatel Igor Krutoy a texty napsala americká básnířka Sharon Vaughn. Hlavní aranžmáí vytvořili Dimitris Kontopoulos (Řecko) a Jerlan Bekčurin (Kazachstán).

Myšlenka přidat kobyz do nové písně napadla Dimashe hned poté, co poprvé uslyšel její melodii. Uvědomil si, že lidový nástroj do písně dokonale zapadne a dodá jí vynikající zvuk.

Dimash vždy usiloval o popularizaci tradiční kazašské hudby. Takže opravdu chtěl, aby se kobyz hrál na tak velké scéně, jako je Sochi New Wave Hall, a pokračoval v okouzlování posluchačů na dalších velkých světových pódiích.

Pozvali jsme našeho talentovaného přítele Olžase Qurmanbeka, aby předvedl kobyzský part v představení Cizince, protože je považován za nejlepšího kobyzistu. Plně se mu podařilo vyjádřit emoce a charakter písně. Díky němu získala píseň svůj jedinečný a zvláštní zvuk. Vždycky jsem snil o tom, že kobyz bude znít v na některém mém zahraničním vystoupení, “ řekl Dimash.

Rozhodnutí přidat k nové písni lidový nástroj okamžitě oslovilo Igora Krutoye. Maestro souhlasil, že Cizinec získá nové barvy a stane se ještě více vzrušujícím.

„Byl to Dimashův talent, který mě inspiroval k napsání této písně, jeho obrovské hlasové schopnosti a jeho touha zpívat pro velké mezinárodní publikum. Upřímně řečeno, neznám nikoho jiného, ​​kdo by mohl toto dílo provést takovým způsobem, “ řekl Krutoy.

Hudebník, který hrál na kobzys, Olžas Qurmanbek poznamenal, že píseň Cizinec je opravdu krásná a má zvláštní orientální charakter:

Jsem velmi šťastný, že mám tu čest hrát na kobyz na tak velké scéně a akci na tak vysoké úrovni. Doufám, že se tento opravdu krásný nástroj brzy stane známým po celém světě a uslyšíme ho ve všech koutech naší planety.

Ve videu lze navolit české titulky (ikona ozubeného kolečka)

Zveřejnit odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

3 × three =