Nová vlna 2021: výsledky prvního dne soutěže

21. srpna se v Soči konalo první kolo Mezinárodní soutěže mladých popových zpěváků Nová vlna 2021. Na prvních třech místech se umístili soutěžící z Arménie, Kazachstánu a Bulharska.

New Wave Hall v Olympijském parku jižní ruské metropole zářila světly, přilákala pozornost díky přítomnosti slavných hostů a samozřejmě potěšila diváky i účastníky akce skvělou hudbou.

Do finále se probojovalo 11 soutěžících z 9 zemí: tři hudební skupiny z Ruska, Běloruska a Kazachstánu a osm sólových zpěváků z Ruska, Španělska, Gruzie, Austrálie, Bulharska, Itálie a Arménie.

Mezinárodní charakter festivalu odráží i porota složená z populárních hudebníků z několika zemí. K hodnocení soutěžících byli přizváni Igor Krutoj, Philip Kirkorov, Světlana Loboda, Sergej Lazarev, Artik & Asti, Leonid Agutin, Dima Bilan a Dimash Kudaibergen.

Když se moderátorka v rozhovoru na červeném koberci zeptala, zda je Dimash zneklidněn tím, že poprvé usedne do křesla porotce, a podle jakých kritérií bude soutěžící hodnotit, zpěvák odpověděl:

„Je to poprvé, co usedám do porotcovského křesla právě v Rusku, v jiných zemích jsem již pracoval. Dnes budou prioritou hlasové a herecké dovednosti. A také účinkující si musí získat srdce diváků.“

Kromě toho Dimash poznamenal, že správný materiál je téměř polovinou úspěchu:

„Když jsem se účastnil soutěží, nikdy jsem nežádal o radu, sám jsem si vybíral repertoár, a to jak v projektu I am a Singer, tak v dalších velkých mezinárodních soutěžích. Někdo musí požádat o pomoc, protože zpěvák nemusí být nutně také hudební producent. Ale samozřejmě bych si přál, aby se i zpěváci stali důstojnými hudebníky.“

Soutěžní program účastníků zahrnoval známá světová díla. Představení se konala bez dalších produkcí, pod oblouky New Wave Hall vládly pouze vokály a jevištní dovednosti.

Kazašská skupina Mezzo předvedla v prvním kole soutěže světově známou píseň Without you (Bez tebe). Stylový kvartet si svým harmonickým zvukem získal nejen odbornou porotu, ale i festivalové publikum.

Na konci prvního soutěžního dne se na prvních třech místech umístili Denitsa Karaslavova z Bulharska (85 bodů), skupina Mezzo z Kazachstánu (86 bodů) a interpret Saro z Arménie, který se stal celkovým vítězem večera s maximálním počtem 90 bodů.

Zveřejnit odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

three × one =