Soutěžní vystoupení na Nové vlně 2021 skončila

Třetí kolo soutěže mladých umělců v Soči bylo zářivé a nezapomenutelné. Silné výkony účastníků, krásná scénografie a nová píseň od Dimashe potěšily diváky festivalu.

V závěrečný den soutěže, který se konal 24. srpna, se Dimash Kudaibergen objevil na červeném koberci v elegantním bílém outfitu.

Na otázku jednoho z novinářů, jakou skladbu a výkon by měl soutěžící předvést, aby od Dimashe získal nejvyšší hodnocení, zpěvák odpověděl:

„Skladba musí být řádně nastudovaná, na tom hodně záleží. Umělec by si měl uvědomit, jak má píseň začít, jak ji rozvíjet a jak má znít její vyvrcholení. To je polovina úspěchu“

Zatímco se soutěžící v zákulisí připravovali na finálové kolo soutěže, na pódium New Wave Hall s nemenším napětím nastoupili známí umělci. Tak začala jedna z dlouho očekávaných událostí nové vlny-Den premiér.

Sergej Lazarev, Dima Bilan, Oleg Gazmanov, Světlana Loboda a Valerij Leontjev představili své nové skladby. Výrazné byly písně v podání duetů Artik & Asti a Igor Nikolajev s Valerií, doplněné nádhernými čísly show-baletu Todes.

Vystoupení tvůrčího spojení Leonida Agutina a Angeliky Varumové spolu s nečekanými párovými čísly Grigorije Lepse s Khiblou Gerzmavou a Filipa Kirkorova s Viktorií Kokhanou překvapilo a potěšilo publikum.

Dimash Kudaibergen představil novou píseň Fly away skladatele Edilžana Gabbasova na text Jordany Arakelyan. Společně s umělci show-baletu Todes Dimash rozproudil večer a předvedl svou druhou tvůrčí stránku-temperamentního, nevázaného mladíka, při jehož hudbě se chce tančit. O tom, jak vznikla jeho nová skladba, se dozvíte v dalším článku.

Na závěr koncertu plného hvězd uvolnili populární umělci místo soutěžícím.

Jako první vystoupila skupina Mezzo, která se po dvou soutěžních dnech umístila na prvním místě. Kazašská skupina předvedla píseň Makhabbat (Láska), za kterou získala 84 bodů.

Denitsa Karaslavova z Bulharska, která se před třetím kolem umístila na druhém místě, předvedla píseň Queen of the Drama (Královna dramatu) a získala 88 bodů. Se stejným výsledkem vystoupil i Jorge Gonzalez ze Španělska, který představil píseň Hasta Que Llueva (Dokud neprší).

Vítězem třetího kola se stala ruská skupina Grinkevič. Porota ocenila jejich píseň The Secret (Tajemství) 89 body.

Favorit prvních soutěžních dnů Saro Gevorgyan z Arménie s písní Bipolar Love (Bipolární láska) opět získal vysoké hodnocení (88 bodů) a zůstal v čele soutěže.

Zítra proběhne vyhlášení vítězů jednotlivých nominací a předání cen Grand Prix festivalu Nová vlna 2021.

Zveřejnit odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

2 × 3 =