„Odlétám, abych našel svou cestu“: další Dimashova premiéra na Nové vlně

24. srpna představil Dimash Kudaibergen na festivalu New Wave 2021 v Soči svou novou píseň Fly away (Odlétám). Autoři písně se s redakcí DimashNews podělili o příběh jejího vzniku.

Po dlouhém čekání na setkání s publikem byl festival New Wave pro Dimashe a jeho fanoušky skvělou příležitostí dohnat ztrátu po vleklé světové pandemii. Umělec nejenže vystoupil před publikem, ale představil i své nové hudební skladby různých žánrů.

Na zahajovacím ceremoniálu Dimash uvedl vynikající a neobyčejnou skladbu v orientálním stylu s názvem Stranger (Cizinec) a na Dni premiér se objevil ve zcela jiné podobě s taneční písní Fly away (Odlétám). Dynamická skladba je určena mladému publiku. V kombinaci s textem Fly away pomáhá člověku zbavit se všech problémů a neshod a otevírá mu cestu ke svobodě a nalezení sebe sama.

„Odlétám, abych našel svou cestu.
Osvoboď mě, chci odletět někam pryč,
Kde mě nikdo nemůže ovládat.
Hledám něco víc.
Letím daleko, abych našel svou cestu."

Píseň pro Dimashe napsal kazašský skladatel Edilžan Gabbasov, který v hudebním průmyslu působí již více než dvacet let, a zpěvákova doprovodná vokalistka Jordan Arakelyan, která je opět autorkou textu.

Edilžan Gabbasov vysvětluje, že melodie a hlavní linie skladby se zrodily poměrně rychle. Poté na skladbě dva až tři měsíce pracoval tým hudebníků.

„Inspirace přišla jednoho klidného večera, kdy se mi v hlavě náhle objevila melodie. Začal jsem si ji broukat nahlas a okamžitě jsem si vzpomněl na Dimashův hlas. A pak mě napadlo, že bych si moc přál, aby tuhle píseň zpíval právě on,“ řekl Edilžan.

Jordan Arakelyan, která napsala texty k Dimashovým hitům jako Give Me Your Love (Dej mi svou lásku) a Be With Me (Buď se mnou), se také podělila o to, jak probíhala práce na nové skladbě:

„Dimash vždy předem řekne, o čem by píseň měla být, a sám do ní vloží smysl. Když zpívá demosnímky nových skladeb, můžete slyšet určitá slova, i když je Dimash zpívá bez textu. Nová skladba Fly away je písní o duchovní a tvůrčí svobodě i svobodě myšlení.

Zveřejnit odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

1 + four =