Slavnostní zakončení Nové vlny 2021 v Soči

Na závěrečném koncertu Nové vlny 2021 se diváci dočkali třetí Dimashovy premiéry. Město Soči se 25. srpna rozzářilo jasnými světly, zářilo úsměvy hostů, přesto už trochu smutně shrnovalo výsledky letošní soutěže mladých interpretů.

Podle tradice od roku 2016 byl závěrečný večer festivalu zahájen tím, že účastníci a organizátoři soutěže odhalili v Aleji hvězd Nové vlny pamětní hvězdu se jmény letošních soutěžících a zemí, které reprezentovali. U mořského přístavu byl také umístěn bronzový basreliéf s logem soutěže, který vytesali sami soutěžící pod vedením sochaře.

Slavnostní večer věnovaný zakončení festivalu zahájil Leonid Agutin písní Soči. Závěrečného koncertu se zúčastnili tak známí umělci jako Sergej Lazarev, Ani Lorak, Grigorij Leps, Alexandr Panayotov, Nikolaj Baskov, Kristina Orbakaite, Irina Allegrova, Angelika Varum, Soso Pavliašvili, Larisa Dolina, Taisija Povalij a další.

Dimash Kudaibergen uvedl třetí premiéru v této sezóně Nové vlny. Celou halu zahalil umělcův hlas-z pódia sálu Nové vlny zazněl nový přednes věčného tématu Ave Maria, které kazašský zpěvák vokálně ztvárnil.

Autor hudby, skladatel Igor Krutoj, Dimashe doprovázel a o patřičnou atmosféru se postaral sbor umělců. Při poslechu neuvěřitelného zpěvu jako by celý sál přestal dýchat.

Uprostřed noci, mezi vystoupeními umělců, proběhlo slavnostní vyhlášení vítězů a laureátů soutěže. Všichni finalisté a členové poroty byli slavnostně pozváni na pódium.

Sergej Lazarev předal zvláštní cenu od televizního kanálu Muz-TV hudebníkovi Maxi Boxovi a cenu diváků skupině Grinkevič z Ruska. Leonid Agutin udělil cenu za třetí místo Jorge Gonzalezovi ze Španělska. Dimash Qudaibergen předal cenu za druhé místo mladé zpěvačce z Bulharska Denitse Karaslavové. Očekávané vítězství si odnesl Saro Gevorgyan, největší favorit soutěže. Kýžené ocenění převzal vítěz z rukou předsedy poroty Igora Krutoje.

Ve finále tradičně zazněla smutná, ale na další festival zvoucí píseň Уходит праздник (Svátek končí).

Zveřejnit odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

17 − eleven =