Kolik outfitů vystřídal Dimash na Nové vlně 2021?

Mezinárodní soutěž mladých interpretů populární hudby Nová vlna 2021 (New wave), která se konala od 19. do 25. srpna 2021 v Soči, už je minulostí, ale fanoušci Dimashe na ni vzpomínají a hodnotí ji jako mimořádně úspěšnou. Nejen, že na ní zazněly tři nové Dimashovy písně (Cizinec, Odletím a Ave Maria), které měly pár dní po zveřejnění na YT kanále miliónová shlédnutí, ale po jejím skončení stoupl počet odběratelů Dimashova oficiálního kanálu na jeden a půl miliónu. Na sociálních sítích se objevila celá řada videí, fotografií, článků, seriózních hodnocení i klepů, která se k Nové vlně vztahují.

Myšlenku, jak stručně, a přitom zábavně připomenout českým fanouškům tuto grandiózní přehlídku z pohledu Dears, mi vnukla španělsky hovořící fanynka Ailed Sare. Ta o Nové vlně 2021 namluvila lehce bulvární video, nazvané Dimash na Nové vlně 2021, časová osa.  

Podrobný průběh jednotlivých dnů, včetně soutěžících a vítězů, jsme uvedli dříve. V samostatných článcích se zabýváme jednotlivými písněmi, a tak nyní nabízíme překlad titulků tohoto videa. Video stručně a výstižně popisuje účast Dimashe na Nové vlně, ale také zaujme (především ženy) hodnocením kostýmů našeho umělce.

„Vítejte krásní a vzácní lidé, mé drahé ženy a muži, u videa pro tento týden, dnes slavnostně otevírám 240 tisíc videí o Nové vlně. Nemusíte mi věřit, možná jich několik uvidíte, protože vám řeknu, že je o čem mluvit, sdílet a je na co reagovat, to ano. Dosud jsem neviděla nic, absolutně nic ze tří nových písní, které nám Dimash na tomto festivalu dal, ale moji přátelé, Dears, mi řekli, že to bylo něco… barbarského… brutálního, že Dimash šel zase o krok dál a zapůsobil tam nejen na Dears, ale na celý svět.

Dalo by se říci, že svět se s těmito třemi písněmi hroutí, jde do kolen… Říkají, že to byl bezkonkurenční zážitek, ale když už mluvíme o reakcích, ptají se mě, kdy já vystoupím? Soon, soon… Brzy, brzy… Naučili jsme se to velmi dobře od našeho drahého Dimashe, že?

Dnes vám udělám krátkou časovou osu o Nové vlně 2021 a o tom, jak jí prošel náš drahý kazašský princ, což bylo úžasné, protože kromě těchto tří nových písní byl poprvé součástí poroty. Vzpomeňme, že Dimash se již Nové vlny zúčastnil několikrát, přesně poprvé to bylo v roce 2018, kde úplně porazil publikum neuvěřitelnou písní Hříšná vášeň (Грешная страсть), jak si dobře pamatujete, což je základ ve světě Dears a ve světě Dimashe.

Nová vlna, jak dobře víte, a o které jsem již mluvila dříve, je Mezinárodní soutěž pro mladé umělce, a skutečně získala velký význam, získala silnou pozici nejen v Evropě, ale i po celém světě. Tuto soutěž založil učitel Igor Krutoy společně s Raymondsem Paulsem (pozn. překl. lotyšský hudební skladatel, klavírista a politik) a později získala věhlas také díky legendě ruské hudby Alle Pugačevě.

Po tomto malém úvodu se rychle vraťme k nádherným dnům, které začínají přesně 19. srpna ve 2:30 ráno. Víte, tady dávám přesné údaje přímo vám, Dears. Právě tehdy totiž Dimash přilétá na letiště Adler v Soči, kde ho jeho Dears velmi srdečně přijali a dali mu dárky, květiny a nesměla chybět ani hudba, protože Dears přivezli i tyto krásné nástroje, opravdu typické pro toto místo, a právě sledujeme záběr, kde se Dimash blíží, aby ocenil tuto skvělou věc, kterou pro něj měli Dears. Vidíme jej ve velmi hezkém hnědém saku, s brýlemi, maskou a něčím, co na něm obvykle nevídáváme, nebo si to nepamatuji. Je to klobouk, který mu sluší, ale musím přiznat, že si na to musím zvyknout. Zdá se mi to divné, ale vypadá to dobře.

Dorazil také v doprovodu Raušan, myslím, že je to poprvé, co je vidím spolu cestovat, bez otce Kanata a matky Světlany. Byla jsem moc ráda, když jsem viděla drahou sestřičku velmi blízko bratra, jak mu poskytuje veškerou podporu. Byla tam také neznámá žena, o které všichni říkali: kdo je ta žena, která je tak blízko Dimashovi? Buďte v klidu, dámy, je to Nelly, jeho stylistka, která je tvůrčí myslí každého oblečení, které jsme mohli na Dimashovi pozorovat a ocenit na celé Nové vlně. Je velmi talentovaná, profesionální, velmi hezká a velmi milá, tak se uvolněte, je to jen jeho stylistka.

Následující den se otevřela koncertní síň olympijského parku a proběhlo zahájení této skvělé soutěže, kde zápolilo 11 účastníků z 9 různých zemí a vydalo ze sebe maximum, aby vybojovalo vítězství. Tentýž den se konal zahajovací galakoncert, kde náš drahý Dimash potěšil veřejnost písní Tvá láska (Your love) a poté oznámil svou první novou píseň s názvem Cizinec (Stranger). Opakuji, nebudu o tom moc mluvit, udělám to později. S tím černým hábitem a tkaničkami uprostřed, brýlemi vypadal skvěle … ano, vypadá skvěle.

Dimash také v rozhovoru řekl, že přeje účastníkům to nejlepší a že podpoří krajany z Kazachstánu, což v tomto případě bylo toto neuvěřitelné kvarteto chlapců jménem Mezzo, kteří jsou talentovaní, ne však proto, že by měli privilegia. Naopak bude velmi nestranný, protože si velmi váží místa, které mu bylo uděleno jako porotě. Mimochodem jsme si mohli všimnout, že Raušan je vždy velmi blízko bratrovi a vypadala velmi krásně. On se ji vždy snažil zapojit, opakuji, že je to také v jiných videích, ale ten detail zde se mi opravdu líbil.

Pak byl 22. srpen, první soutěžní den a viděli jsme Dimashe s bílou košilí ozdobenou proužky látky, také mu slušela a také vypadal velmi dynamicky když poslouchal a hodnotil každého z účastníků. Později ten večer byla večeře, kde jsme opět mohli vidět Dimashe s Raušan, u stejného stolu jako Igor Krutoj a u stejného stolu byla Nelly Ann a vizážistka Sandy, která je také dobře známá.

Druhý den, 23. srpna, pokračovala soutěž a Dimash dorazil na červený koberec opět velmi pohledný, v šedém obleku, věřte mi, byl to ten stejný, jako ten na Slovanském bazaru. Dorazil v doprovodu dětí akademie Igora Krutoje a když se ho v rozhovoru zeptali, zda v Kazachstánu existuje něco podobného, pokud jde o podporu dětského talentu, okamžitě a hrdě odpověděl, že ano, Baqytty bala, jak vám připomínám, je již v Kazachstánu velmi důležitou pěveckou soutěží. Před soutěží účastníků proběhl malý koncert členů poroty, každý z nich něco zpíval a Dimash opět potěšil publikum písní Chybíš mi (Я скучаю по тебе).

Dimash spolu s ostatními porotci také poblahopřál Raymondsovi Paulsovi, opakuji, je jedním ze spoluzakladatelů New Wave a společně zazpívali jednu z jeho nejpamátnějších skladeb s názvem Maestro. Poté Dimash provedl rychlou a efektivní změnu oblečení a posadil se ke stolkům porotců a zahájil soutěž. Ten muž vypadal božsky, miluji, když je v černém, vypadá velmi elegantně.

24. srpna se Dimash vrátil na červený koberec v bílém obleku a nasadil si klobouk, jako na letišti a jeho neodmyslitelné brýle nemohly chybět, na můj vkus vypadá jaksi jinak, ale hezky. Ten den, kdy se účastníci připravovali na poslední kolo, závěrečné kolo, nám Dimash předvedl svoji druhou novou píseň, což bylo Odletím (Fly away). Poté provedl další rychlou a efektivní změnu šatníku a šel do poroty v zeleném saku a mohl tak zahájit soutěž, viděli jsme ho velmi hezkého, ten pohled na mě z dálky… No, je velmi pohledný…

Poslední den Nové vlny, 25. srpna – ten den odpoledne šly významné osobnosti na procházku hvězd, kde odhalily plaketu ve tvaru hvězdy s jejich jmény a zemí, odkud jsou. Je to již tradice v této soutěži, takže je zvěčněno, že tam byli přítomni. Později večer byl vyhlášen seznam vítězů nové vlny 2021 a Dimash naposledy dorazil velmi hezký na červený koberec v této velmi zajímavé dvoubarevné bílé s černou, byl to velmi elegantní oblek. V doprovodu sestřičky, která nemohla chybět. Líbilo se mi, že byla jeho partnerkou na červeném koberci, naše Raušan s Dimashem by měla chodit častěji ven, ano, aby se o něj nestarala…

Je pravda, že spolu vypadali velmi dobře a v tento den Dimash představil svou poslední a třetí novou píseň Ave Maria. Říkali, že to bylo brutální, ale každopádně to si nechám na jindy. Poté proběhlo předávání cen vítězům této soutěže, kde třetí místo obsadil Jorge Gonzales ze Španělska, druhé místo, které předával Dimash, byla Denitsa Karaslavova z Bulharska a první místo, které předával Igor, získal Saro Gevorgyan, nepochybuji, že byli všichni velmi talentovaní, gratuluji jim!

Aby tento den slavnostně uzavřeli, Dimash spolu s dalšími umělci vystoupili na pódium a zazpívali Svátek končí (Уходит праздник). To znamená, že večírek skončil, další cyklus se uzavřel. Určitě byly každý den chvilky, kdy Dimash prováděl náležité zkoušky, ale na sociálních sítích nebyla zveřejněná žádná videa. My víme, že Dimash nikdy neměl rád, když byly odhaleny okamžiky jeho budoucích prezentací, protože má rád, když lidé vidí jeho práci úplně hotovou a vybroušenou. To bylo také v dřívějších ročnících Nové vlny. Opakuji, později nahraji video z nejpůsobivějších, nejzajímavějších a nejkrásnějších okamžiků Nové vlny, kromě mých reakcí.

Doufám, že se vám to líbilo, posílám polibek a obrovské objetí každému z vás a uvidíme se v příštím videu.“

A nyní zbývá jen doplnit data, která nejsou zmíněná v časové ose: 20. srpna (proběhl večer věnovaný tvorbě Dimy Bilana) a 21. srpna (večer věnovaný Alexandru Rozenbaumovi). Dá se předpokládat, že v těchto dvou „volných dnech“ probíhaly intenzivní zkoušky vystoupení – bylo nutné perfektně secvičit vystoupení se sočským pěveckým sborem, který doprovázel Dimashe v písni Cizinec a baletem TODES, se kterým Dimash tančil v písni Odletím. Kdy jindy by vznikla ta vybroušená vystoupení?

A na závěr poznámka pro ty, kdo dočetli až do konce a nezapomněli přitom počítat: Dimash použil pro veřejná vystoupení na Nové vlně celkem 8 různých outfitů.

Zveřejnit odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

6 + sixteen =