Dej mi lásku / Махаббат Бер Маған – zajímavá fakta

Tato dojemná píseň o člověku, jehož srdce touží po lásce, patří mezi nejoblíbenější písně Dimashe.

Naučili se ji zpívat Dears z celého světa a svými hlasy doprovázejí milovaného zpěváka v záplavě světélek a moři různobarevných srdcí na jeho sólových koncertech. Dimash, posel lásky a míru, který do svého zpěvu dává sám sebe, předává v této písni energii lásky mezi své posluchače v sálech a halách, všude tam, kde zní jeho nezapomenutelný zpěv.

Skladbu Dej mi lásku (Махаббат бер маған) složila talentovaná kazašská skladatelka Aigul Bazhanová.

V jednom rozhovoru vypověděla, že tato píseň byla napsána před několika lety. Ponechala si několik písní s myšlenkou, že by jednoho dne mohl její písně zpívat nějaký zpěvák. Nabídla Dimashovi, aby si poslechl její hudbu, a když se jí ozval, poslala 3-4 písně Dimashovu otci, aby si je poslechli. Vybrali si jednu z nich. Neočekávala, že její píseň bude předvedena v soutěži Singer (14. epizoda), a byla velmi šťastná. Má několik písní, které se hodí k vokálnímu rozsahu a hlasu Dimashe a doufá, že se s ním setká i v budoucnu.

Slova písně napsal Munaidar Baymoldov, slavný kazašský novinář, televizní moderátor a básník. Na jeho tvůrčím účtu je několik scénářů dokumentárních filmů, texty písní pro slavné kazašské skupiny a účinkující, včetně Dimashe.

A zde je tato píseň ze soutěže Singer 2017, kde ji Dimash zazpíval poprvé a okamžitě si našla fanoušky po celém světě:

Na tomto místě je třeba se zmínit o čínské televizní soutěži Singer, která Dimashe v roce 2017, jak je známo, proslavila. Jeho fanoušci se pozastavují nad tím, jakou cestu musel projít. Nejdříve musel získat popularitu milionů fanoušků ve světě, aby získal uznání a respekt doma. Proč tomu nebylo naopak…?

Z komentářů o tom, co následovalo po Singer:

„Dimash odletěl z Číny do Astany za úsvitu … A před odletem domů oblékl kazašský národní чапан (chapan-kabát), který mu předali čínští Kazachové … A večer na něj v Central Concert Hall „Kazachstán“ čekali jeho spoluobčané, přátelé, fanoušci … Ti, kteří mu 4 měsíce fandili, pro něj horovali a milovali jej. Před chodbou na ulici čekal velký dav … Ve foyer připravili studenti jeho Almy Mater záři světel mobilů… Do této síně nevstoupil, doslova do ní vletěl na křídlech štěstí a lásky! Byl krásný, tak jinak–byla to hvězdná krása.“

Jakým způsobem tehdy přivítala kazašská veřejnost Dimashe po této soutěži, je patrné v úvodu následujícího videa ( píseň „Kazachstán“ z videa bude zmiňována v jedné z dalších částí seriálu).

V Central Concert Hall „Kazachstán“ zazpíval Dimash také píseň Махаббат бер маған. Jeho vystoupení je v pozadí doprovázeno záběry ze soutěže Singer:

Pár slov o této písni z jednoho článku:

„Skladba Махаббат бер маған nebo-li Dej mi lásku, osude, zní jako lehký smutek objímající duši. Slova, emoce, pocity, zprostředkované všemi odstíny fascinujícího hlasu, přispívají k obrazu čisté duše mladého muže, který touží po stejně čisté lásce.

Každý z nás přeje Dimashovi lásku, o které sní! Může se s ní setkat na své hvězdné cestě. Koneckonců, kreativní energie je duchovní náboj poháněný třemi zdroji: láskou, zdravím, smyslem života. Když jeden z nich zmizí, zbytek postupem času vymizí. Přejeme fenomenálnímu umělci, aby zachoval všechny tři zdroje v dlouhém tvůrčím životě.“

A co dodat, Dimash na svých koncertech vtahuje posluchače do děje této písně a oni s ním žádají osud o lásku. Je v tom i jeho umění naladit se na momentální atmosféru v sále, na atmosféru, která je vstřícná a plná emocí, jež se řinou i ze srdcí posluchačů. Dej mi lásku, osude…

Několik videí s touto písní:

Dimash digital show 2021 (u videa lze navolit české titulky):

Bastau 2017

Část písně a Dimash (záběry byly promítané v pozadí v Bastau):

Koncert „Arnau“ Kazachstán:

Koncert v Moskvě:

Koncert „Arnau“ New York:

Videoklip:

2 comments

  1. Ďakujem za úžasný článoček, akurát som sa zaľúbila do tejto pesničky 🙂 je to krásna jemnučká pesnička a s Dimashovým anjelským hlasom naozaj má človek pocit, že lieta medzi oblakmi !

  2. Nádherná skladba a v podaní nášho Princa Dimash naberá hlboký rozmer. Skutočne pekný článok 💞🙏🎶 Ďakujem.

Zveřejnit odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

twelve + 6 =