Dimash poblahopřál své alma mater k výročí jejího založení

25. září se v Aktobe konala velká oslava – hudební škola pojmenovaná po Achmetu Žubanovovi oslavila půlstoletí od svého založení.

Hudební škola v Aktobe začala svou činnost v roce 1971, kdy v jedné z nejkrásnějších budov města vznikla vzdělávací instituce, která shromáždila pod svá křídla talentovanou mládež.

V roce 1989 byla hudební škola v Aktobe pojmenována po významném muzikologovi, skladateli, dirigentovi, lidovém umělci Kazašské SSR, akademikovi Kazašské akademie věd SSR, profesoru Achmetu Kuanoviči Žubanovovi.

V roce 1995 byla škola přejmenována na Aktobinskou vysokou hudební školu A. Žubanova.

Dnes školu vede pracovník kultury Kazašské republiky Amanžol Djusenovič Ismagulov, držitel medaile Y.Altynsarina.   

Na škole je 10 oddělení, kde se vyučuje hra na lidové, dechové, bicí a smyčcové nástroje, na klavír, sborové dirigování, zpěv, hudební teorie a další obory.

Za 50 let své existence vychovala hudební škola velké množství talentovaných lidí, z nichž mnozí jsou profesionály mezinárodní úrovně.

Dimash Kudaibergen, Světlana Kasyan, Miras Bekžanov, Erke Jesmachan, Turar Alipbajev, Žadyra Arystanová a mnoho dalších absolventů oslavují svou alma mater daleko za hranicemi svého rodného města Aktobe.

K výročí školy byla vydána kniha Odkaz A. Žubanova budoucím generacím. Obsahuje historii instituce, stejně jako vzpomínky jejích učitelů a gratulace slavných osobností.

Na jedné stránce jsou citována vřelá slova Dimashe Kudaibergena, absolventa vysoké školy z roku 2014:

„Drahý kolektive Aktobinské hudební univerzity A. Žubanova! Vážení moji učitelé!

Z celého srdce blahopřeji naší univerzitě k jejímu 50. výročí! Rád bych vám vyjádřil slova vděčnosti! Díky vaší tvrdé práci jsme dnes dosáhli mnoha vítězství, dobyli pevnosti a zdolali vrcholy. Děkuji vám za vaši lásku k nám, za výchovu, kterou jste nám dali.

Rád bych využil této příležitosti a poděkoval svému učiteli Maratu Ajtimovu Olžabajeviči. Chci poznamenat, že stále cítím od tohoto muže bratrskou, učitelskou a přátelskou péči.

Děkuji všem svým učitelům, kteří mě učili a vychovávali. Ať univerzita A. Žubanova roste a prosperuje! Jsem si jist, že v oblasti odborného vzdělávání bude naše škola vždy na prvních místech!

Ať je v naší zemi mír a klid a naši blízcí jsou živí a zdraví! Miluji vás.

S pozdravem Dimash Kudaibergen.“

25. září se v Aktobe v Өner Ortalygy konal koncert tvůrčích kolektivů vysoké školy věnovaný 50. výročí vzdělávací instituce. Vystoupení talentované mládeže, gratulace od přátel a kolegů – tento večer bylo vše v nejlepším pořádku a svátek se vydařil.

Dimash také poblahopřál drahým učitelům a milované vysoké škole ve speciálním videu.

„As-salámu alajkum, moji vážení učitelé, moji drazí bratři a sestry, kteří zde studujete! Dovolte mi, abych vám poblahopřál k výročí naší školy. Nejprve vám chci popřát hodně štěstí a vytrvalé síly. Přeji vám, abyste v umění dosáhli velkých úspěchů. Přeji hodně zdraví učitelům, kteří nás nasměrovali na naši cestu.

Chtěl bych touto cestou pozdravit Marata Ajtimova, který mi stále radí, stará se o mě a má o mě starosti. Také zdravím Dinu Nijazovou – mou první učitelku.

Velmi mi chybíte. Z celého srdce vám posílám svůj velký pozdrav. Ať vysoká škola Achmeta Žubanova vzkvétá! Přeji si, aby přišly časy, kdy naši potomci, potomci našich potomků oslaví stoleté, dvousté, třísté a pětisté výročí naší školy. Mír a prosperitu naší zemi! Přeji vám, abyste sebevědomě kráčeli ke svému cíli a dosáhli ho!“.

Gratulace se zúčastnili i fanoušci Dimashe Kudaibergena. Mnoho umělcových fanklubů v Kazachstánu i v zahraničí přispěchalo na sociální sítě, aby škole a jejím učitelům poblahopřáli k jejich svátku.

Oslavy se zúčastnili i Dears z Aktobe, kteří jménem kazašských fanoušků umělce předali pracovníkům vysoké školy dárky.

Materiál připravil Euroasijský fanklube Dimashe Kudaibergena

Poděkování za poskytnutí materiálů náleží Dears z Aktobe.

Zveřejnit odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

5 × three =