Dimash získal ocenění za zásluhy v oblasti kultury

Na oficiálních stránkách televizního kanálu Qazaqstan byli 6. prosince vyhlášeni vítězové národní ceny „30 let – 30 jmen“. Dimash získal cenu za zásluhy v oblasti kultury.

Na počest 30. výročí nezávislosti Kazachstánu vyhlásila 23. listopadu televizní a rozhlasová společnost Qazaqstan za podpory Ministerstva informací a veřejného rozvoje Republiky Kazachstán celostátní soutěž „30 let – 30 jmen“.

Držiteli televizního ocenění se stali Kazaši, kteří se v letech nezávislosti mimořádně zasloužili o rozvoj země a dosáhli úspěchů v různých státních sférách.

V první fázi vybrala odborná komise odborníky, kteří dosáhli vysokých výsledků v oblastech, jako je věda, vzdělávání, zdravotnictví, zemědělství, kultura, sport, kinematografie a tradiční umění. Kandidáti, kteří rozhodnutím komise prošli druhou fází, byli prezentováni v celostátním hlasování na oficiálních stránkách TRK Kazachstán.

Na základě hlasování se laureáty ceny „Za zásluhy v oblasti kultury“ stali Dimash Kudaibergen, kuishi Seken Turysbekov a umělec Jerbolat Tollepbay.

Vzhledem k tomu, že se Dimash nemohl slavnostního předávání zúčastnit, jelikož je na natáčení v Číně, cenu převzali Kanat a Světlana Aitbajevovi.

„Rádi bychom z celého srdce poděkovali společnosti TRK Kazachstán za uspořádání tohoto ocenění, stejně jako všem fanouškům, kteří hlasovali a podpořili Dimashe. Je to pro nás velká čest!“, komentoval Kanat Aitbajev.

Zveřejnit odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

four − 3 =