Hloubka japonského srdce – Dimash v NHK Show

Dne 11. listopadu hostil NHK Music Special dlouho očekávanou epizodu s autorem kultovní písně Autumn Strong (Ikanaide, Neodcházej) Koji Tamakiho. Dimash Qudaibergen, který se programu zúčastnil, se podělil o své pocity z této skladby.

Tento díl NHK Music Special z 11. listopadu byl opravdu speciální, protože hostem programu byl legendární japonský zpěvák Koji Tamaki. Hudebník se už dlouho neobjevil na veřejnosti a neposkytoval rozhovory. Japonští diváci se na tento díl těšili.

Hosty programu byli Jacky Cheung a Dimash Qudaibergen. Oba zpěváci zpívali jednu z nejslavnějších písní Kojiho Tamakiho Autumn Strong v čínštině.

Populární hongkongský zpěvák Jacky Cheung byl první, kdo zazpíval tuto mimořádnou píseň v čínštině. Autumn Strong v jeho interpretaci přijala čínská veřejnost s velkým zájmem.

Později Dimash Qudaibergen, inspirovaný vystoupením Jackieho Cheunga, vystoupil s touto písní v Číně na soutěži „I am Singer“ v roce 2017. Od té doby se skladba proslavila nejen v asijských zemích, ale také v Rusku a Evropě.

Velmi respektuji pana Tamakiho jako zpěváka. Když poslouchám Ikanaide, cítím hloubku japonského srdce a bohatství a skvělou kulturu. Dílo pana Tamakiho nikdy neztratilo svůj lesk a je velmi významným příkladem pro dnešní zpěváky mladší generace. Doufám, že v budoucnu bude i nadále působit svou silou, aby dosáhl ještě vyšších výšin.

Tamaki byl velmi potěšen, že potkal kazašského umělce. Řekl:

Jsem šťastný, že jsem dostal pozdrav od Dimashe. Existují různé Ikanaide. Každý zpěvák, který kdy zpíval tuto skladbu mi ukázal hloubku písně bez ohledu na věk. Ukázali, co je v pozadí písně. Ukázali mi, že je možné ji zazpívat různě. Jen tím, že do zpěvu promítli své niterné myšlenky. Slyšel jsem, že v průběhu času mohou být stejné věci předneseny různými způsoby. To je moc hezké, ne?“

Zveřejnit odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

20 − thirteen =