Dimash & Dears – pět let spolu

30. ledna 2022 slaví velký nadnárodní fandom Dears své páté výročí.

Před pěti lety mladý kazašský umělec Dimash Kudaibergen téměř přes noc dobyl Čínu, když vystoupil v prvním kole projektu I am a Singer s písní S.O.S D’un Terrien En Detresse. Pořad byl odvysílán v televizi Hunan 21. ledna 2017 a o týden později, 30. ledna, se Dimash obrátil na své fanoušky na své oficiální stránce na čínské sociální síti Weibo:

– 以后我就叫你们 „Dears“ 可以吗? Dears! Dears! Dears! Dears! Dears!!!

Mohu vám odteď říkat Dears? Ano? Dears! Dears! Dears! Dears! Dears!!!

Svůj výběr názvu pro fandom Dimash vysvětlil takto:

„Lidé zpěvákům říkají hvězdy. A moji fanoušci se ke mně chovají s velkou láskou a úctou, oceňují mou tvorbu a vynášejí ji do nebes, a já jsem na oplátku chtěl ocenit je, proto jsem zvolil toto slovo – Dears.“

Fankluby umělce se samozřejmě objevily mnohem dříve, ještě před jeho působením v Číně, ale teprve před pěti lety Dimashův návrh nového jména přijala nejprve čínská část fanoušků, poté si tak začali říkat příznivci umělcovy tvorby po celém světě. Na koncertech, vystoupeních a v rozhovorech Dimash své publikum oslovuje vždy jen jako Dears.

Je obtížné definovat nebo vymezit konkrétní rámec fandovství skupiny Dears, protože Dimashovi fanoušci jsou lidé z různých zemí a kontinentů, kteří mluví různými jazyky, ale písně svého oblíbeného interpreta zpívají v kazaštině. Jsou to lidé různého věku a povolání s různými hudebními preferencemi, kteří jednou objevili umělce, jenž dokáže kombinovat různé hudební styly a žánry tak, aby si v jeho hudbě každý posluchač našel něco, co je mu blízké.

„Na sólových koncertech mám pocit, že jsem přišel za svými rodinnými příslušníky, za svými blízkými… Na jevišti se cítím jako doma, svobodný a volný, protože důvěřuji svým posluchačům, moji posluchači důvěřují mně. Máme takové magické pouto,“ řekl Dimash v jednom rozhovoru.

Dears se vždy snažili podporovat umělce v jeho projektech. Sledují Dimashovu tvorbu na všech možných internetových platformách, okamžitě sdílejí získané informace, šíří zprávy o jeho vystoupeních, akcích a koncertech, setkávají se s Dimashem na letištích.

Hlas milionu srdcí

Obdivovatelé Dimashe samostatně pořádají různé akce spojené se jménem umělce, pořádají pre-párty před koncerty, věnují se charitativním a jiným společensky významným projektům.

Protože Dimash & Dears je skutečná rodina, na životě velké komunity Dimashových fanoušků se podílejí také Dimashovi příbuzní, přátelé a kolegové.

Dimashova matka Světlana Aitbajeva blahopřála Dears k narozeninám na svém Instagramu: „Všechno nejlepší k narozeninám, DEARS! Milujeme vás, čekáme na vás, chybíte nám! Moc děkujeme za přání Dimashovi, za jeho podporu! Zvláště děkujeme za váš uctivý postoj k naší zemi! Vždy vám přejeme hodně štěstí!“

Zveřejnit odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

three + 2 =