Dimash se podílel na hudebním videu k zimním olympijským hrám 2022

Moderátoři CGTN, známí blogeři, sportovci a hudebníci z různých zemí se podíleli na radostném a motivujícím videoklipu. Předvedli píseň Společně za společnou budoucnost, která je oficiálním mottem zimních olympijských a paralympijských her.

Hudební štafeta odstartovala v prosinci 2021. Natáčelo se ve více než 10 městech po celém světě, včetně Pekingu, Moskvy, Petrohradu, New Yorku, Londýna, Paříže, Madridu, Nursultanu, Buenos Aires, Penhama, Dakaru a Jeruzaléma.

Zúčastnili se jí čínští krasobruslaři Chen Lu, Pan Qing, Tong Jian, ruská krasobruslařka Jevgenija Medveděvová, americká zpěvačka Holly Flecková a kazašský zpěvák Dimash Kudaibergen.

Videoklip s Dimashem byl natočen v pozadí s legendárním stadionem postaveným pro olympijské hry v roce 2008.

„Dimash Kudaibergen se při natáčení videoklipu velmi bavil. Zdá se, že píseň Dimashovi velmi dobře sedí a snadno přechází z kazaštiny do čínštiny. Děti na kolečkových bruslích se natáčení rády zúčastnily. Ten den jsme měli štěstí – obloha byla jasná a počasí nám přálo,“ uvedli redaktoři televizního kanálu CGTN.

V krátkém rozhovoru pro televizní kanál Dimash řekl, že podle jeho názoru je krasobruslení sportem nejbližším hudbě, protože v krasobruslení musí umělec předvést své umění, ukázat, jak blízko je k hudbě, jak dalece ji rozumí, že je to náročný, ale nejkrásnější sport.

„Ať naši sportovci zvítězí, přeji jim hodně štěstí. Buďte zdraví a ať jsou olympijské hry úspěšné. Hodně štěstí na následující olympiádě, která se bude konat v Pekingu!“ – popřál Dimash.

Na různých sociálních sítích také startuje výzva s hashtagem #TogetherforBeijing2022.

Chcete-li se jí zúčastnit, musíte natočit video s pohyby z klipu nebo zazpívat píseň ve svém rodném jazyce. Výzva se koná z iniciativy Čínské mediální korporace. Jejím cílem je sjednotit lidi z různých zemí a vyjádřit nejlepší přání organizátorům a účastníkům olympijských her v Pekingu.

Ze zákulisí – Dimash kontroluje záběry a humorný okamžik v závěr

Zveřejnit odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

12 − 8 =