„Jste moje rodina“. Dimashův sólový koncert se konal v České republice

Hlavní město České republiky Praha hostilo 16. dubna turné ARNAU Dimashe Qudaibergena. V rozhovoru pro DimashNews se umělec podělil o to, jaké zažíval pocity při svém dlouho očekávaném návratu k sólovým koncertům po 2 letech pandemie.

Dimashovo koncertní turné ARNAU, které začalo v roce 2020, muselo být pozastaveno a obnoveno bylo až po dvou letech čekání únavného jak pro umělce, tak pro jeho fanoušky.

Poté, co svou show v srdci České republiky zakončil výrazným i vzrušujícím způsobem, Dimash řekl, že jeho návrat ke koncertování po dlouhém čekání v něm vyvolal neuvěřitelné pocity, které nelze s ničím srovnat:

„Ano, během dvou let pandemie jsem vystupoval při předávání různých cen a na festivalech, ale vrátit se se samostatným koncertem je úplně jiný pocit. Atmosféra je přirozenější a něčím zvláštní. Určitě bych chtěl poděkovat všem Dears za lásku a podporu, kterou mi neustále dávají.“

Na otázku, zda se během této doby ztratilo spojení s fanoušky, Dimash řekl:

“ Na tuto otázku je docela těžké odpovědět. I když jsme byli oddělení, samozřejmě jsem cítil lásku a podporu Dears, ale trochu jsem cítil obavy. Jakmile jsem vstoupil na pódium, všechny mé obavy se vypařily. Tyto koncerty ukázaly, že naše pouto s Dears je stále silné, i když jsme kvůli pandemii ztratili dva roky.“

Vedoucí kreativního centra DimashAli Kanat Aitbajev se také podělil o své emoce z návratu do koncertní atmosféry po dvou letech a vyprávěl o tom, jak probíhala příprava na koncerty:

Jak víte, kvůli pandemii koronaviru, která začala v roce 2020, jsme museli turné přerušit. A jsme samozřejmě moc rádi, že v tom můžeme opět pokračovat. Jsme rádi, že se můžeme setkat s publikem, fanoušky Dimashe, stejně jako s našimi kolegy z různých zemí. Všichni jsme se spojili a s velkou radostí pracujeme na jednom programu, který se pro každého z nás stal opravdu výjimečným. Je tam spousta emocí a všechny jsou extrémně pozitivní, protože právě koncerty jsou tím prostředkem, který vždy volá po laskavosti a jednotě.“

Kanat Aitbajev také dodal, že navzdory karanténě Dimashův tým pokračoval v práci, zůstal jednotný a vzájemně neztratili kontakt:

„Od chvíle, kdy pandemie začala, jsme ani na vteřinu neztratili kontakt s technickou ani kreativní částí našeho týmu. Kluci spolu komunikovali online, hodně zkoušeli přes video. Dva týdny před koncertem v Dubaji odletěl náš kreativní tým do Nur-Sultanu, kde se začal připravovat na nadcházející show. Zkoušeli jsme hodně a velmi důkladně, což nám pomohlo naskočit znovu do jedoucího vlaku.“

Koncert v TipSport Aréně začal opravdovým výbuchem emocí hned po prvních akordech zahájení, které diváky neopustily až do finále.

„Nejvíce nezapomenutelnou věcí je samozřejmě vstoupit na pódium! Ty milované první minuty setkání s mými Dears, když vidím jejich zářivé úsměvy a slyším jejich hlasy. A také úplně poslední minuty koncertu, kdy můžu vidět, že sál ani po třech hodinách koncertu neunavilo mě podporovat. A jsem za to neskonale vděčný. Víte, poslouchat tři hodiny hudbu v kuse není moc jednoduché. Proto je pro mě vždy potěšením vidět, že na konci koncertu je energie v sále stejně silná a mocná jako na samém začátku,“ řekl Dimash.

Program pořadu je strukturován tak, aby z celkového kontextu pořadu nevypadla ani jedna minuta, jasná dynamická čísla nahrazovala díla lyrická a plná významu.

Na otázku, při jaké skladbě zažíváte největší spojení s Dears, Dimash odpověděl:

Myslím, že během S.O.S.. Stejné to bylo po provedení této písně během ‚I am Singer‘, kdy jsem získal uznání celého světa a s tím získal tak úžasnou přízeň fanoušků. A samozřejmě Daidaidau. Opravdu jsem vždy snil o tom, že uslyším tuto píseň zpívanou lidmi z celého světa, a když ji slyším zpívat Dears na koncertech společně se mnou, cítím to velmi zvláštní spojení mezi námi.“

Koncert byl jako setkání jedné velké rodiny. Dimash velkoryse sdílel svou energii s publikem, hodně improvizoval, vtipkoval, zapojoval fanoušky do společného zpívání písní. Dear, která přišla na pódium s kyticí, poblahopřál k narozeninám a zazpíval a capella „Happy Birthday to You“.

Poprvé dirigent Dimash zorganizoval publikum, aby zazpívalo trojhlasně v kazašském jazyce a tisícičlenný sbor Dears překvapil umělce i hudebníky svými tóny.“

Jste moje rodina,“ řekl Dimash ve finále show a byla to naprostá pravda.Dimash a celý velký mezinárodní tým děkují fanouškům za pozornost a podporu, a můžete čekat na nová setkání s publikem.

Nyní máme spoustu tvůrčích plánů. Dimash aktivně pracuje na nových písních, píše vlastní hudbu a doufá, že bude moci prezentovat svá díla svým milovaným posluchačům co nejdříve. Půjde o písně v různých jazycích, některé ve spoluautorství se zahraničními skladateli. Dá se říci, že v díle můžeme očekávat spoustu pozitivních momentů, které fanoušky rozhodně potěší.Také plánujeme několik nových koncertů. Dostáváme různé nabídky z různých zemí, které nyní zvažujeme. A až bude vše známo, okamžitě uvědomíme naše milé posluchače,“ řekl Kanat Aitbajev.

Jeden komentář

  1. Dimash patří skutečně ke světové špičce jen mála zpěváků. Je až s podivem, jak v rámci téměř osmi oktáv dokáže pracovat nejen s tóny a hlasem, ale musíme se divit nať tím, co všechno jsou lidské hlasivky schopné stvořit a vydržet. Je neuvěřitelné, že od basových tónu až téměř po ultrazvuk dokáže jeden člověk vyzpívat. Od břišních, hrudních, hlavových až po fistulkové tóny. To vše s vynikající vibrátem i staccatem. 👍🏻👍🏻👍🏻

Zveřejnit odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

20 + fifteen =