„Byl to skutečný triumf!“ Ralph Simon o vystoupení Dimashe na DLD

21. května 2022 vystoupil Dimash Kudaibergen na konferenci Digital Life Design v Mnichově.

Jednu z předních evropských inovativních konferencí DLD (Digital Life Design) založili populární mezinárodní vizionáři Steffi Czerny a Yossi Vardi. Vytvořili DLD jako mezioborovou a mezinárodně propojenou platformu pro představení a konference určenou lidem, kteří touží změnit svět v digitální éře.

DLD na své platformě spojuje myšlenky renomovaných vizionářů z oblasti politiky, vědy, kultury a umění. A také představuje svému početnému publiku vynikající hudební interprety.

Zhruba před čtyřmi měsíci proto generálního ředitele společnosti Mobilium Global Ralpha Simona napadlo, že by bylo skvělé, kdyby na DLD vystoupil Dimash.

Mezi řečníky, kteří se této konference v průběhu let zúčastnili, byli například zakladatel Facebooku Mark Zuckerberg, zpěvačka Lady Gaga, generální ředitel společnosti Microsoft Satya Nadella, zakladatel Twitteru Jack Dorsey, vynálezce iPhonu Tony Fadell a mnoho dalších.

21. května 2022 zazněly poprvé z hlavního pódia DLD kazašské lidové nástroje. Dimash představil písně S.O.S. a Stranger za krásného doprovodu kobyzu v podání Olžase Kurmanbeka.

„Na závěr Dimashova vystoupení diváci vyskočili na nohy a dlouze mu tleskali vestoje a křičeli radostí nad tím, co právě viděli.  Bylo to vůbec poprvé, co jeviště DLD poctil umělec a interpret z Kazachstánu,“ podělil se o své dojmy Ralph Simon.

Také generální ředitel společnosti Mobilium Global poznamenal, že publikum bylo naprosto fascinováno úžasným zvukem kazašských lidových nástrojů – dombry a kobyzu:

„Podle mého názoru to byl pro Dimashe skutečný triumf, což mimochodem potvrdil i nejlepší koncertní německý promotér, který speciálně přiletěl z Berlína do Mnichova, aby viděl jeho vystoupení.“

Zveřejnit odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

7 + 7 =