Osobní shrnutí po třech koncertech

Snažím se nějak vzpamatovat po třech koncertech, kterých… konečně… jsem měla možnost se zúčastnit. Není to snadné a stále si nemohu najít dostatek času na jejich analýzu a klidné zpracování. Udělala jsem to částečně, jak mi to čas a život dovolovaly.

1. Dubaj – to byl můj první a tolik očekávaný koncert. Vždycky pro mě bude nejdůležitější, možná ne tak energický jako ty další, ale vždycky zůstane hluboko v mém srdci. Na toto první živé setkání s Dimashem a fanoušky nikdy nezapomenu. Byl to skutečný svátek radosti a štěstí. Poprvé jsem měla možnost vidět a zažít to všechno naživo, v reálném životě. Je těžké to vyjádřit slovy… musíte mi věřit. Ochranka byla velmi ostražitá, možná až příliš, možná to vypadalo příliš klidně… ale přesto… být tam… přímo uprostřed… pro návštěvníka, který je zde poprvé… emoce dosáhly vrcholu. Nakonec mě celé představení naplnilo pocitem štěstí, pohody a dojmem, že jsem tam, kde mám být. Nikdy na to nezapomenu a za to jsem Dimashovi a Dears vděčná.

2. Düsseldorf – další výprava po dvou týdnech. Pro mě – člověka, který chronicky nesnáší mnohahodinovou jízdu- to byla skutečná výzva. 17 hodin jízdy jedním směrem… bylo to něco, co do mých představ dříve nezapadalo… Jak je vidět, fobie se dají překonat, protože po koncertě v Dubaji jsem opravdu chtěla jít na další a jen málo věcí mě mohlo zastavit (držela jsem si palce, aby se tak nestalo).

Koncert v Německu byl mnohem energičtější. Vstávali jsme, zpívali, křičeli… to byly opravdu mega emoce… Když jsem stála před pódiem v první řadě a uviděla jsem Dimashe, jak seskakuje, na Screaming, bylo to asi poprvé v životě, co se mi z hrdla vydral naprosto nekontrolovaný výkřik… ježkovy voči… starší dáma…co se člověku může přihodit…

Bylo to opravdu úžasné.

3. Praha – zde byly atmosféra a emoce opravdu obrovské. Možná to bylo ovlivněno tím, že to byl poslední koncert turné… že jsme vlastně nevěděli, kdy se uskuteční další setkání. Každopádně ta energie byla neuvěřitelná… jak od publika, tak od Dimashe. Měla jsem dojem, že se celá aréna otřásá neustálým potleskem. Dimash vypadal velmi šťastně a myslím, že i byl, protože hodně improvizoval, vyzýval ke zpěvu, usmíval se atd…

Každý z těchto koncertů byl pro mě nesmírně emotivní. Srovnání toho, co jsem slyšela online, s tím, co se děje na koncertě, bylo to naprosto fantastické. Nebyla jsem rozčarována ani na minutu… ba…byla jsem dokonce šokována… při poslechu naživo, stejně jako poprvé na YT v lednu 2019, jsem byla v identickém ohromení.

Závěry:

  • Dimash je naživo ještě úchvatnější a jeho hlas proniká do všech částí těla, proniká hluboko a vnímání jeho hlasu je mnohonásobně silnější než při poslechu online.
  • Šíří kolem sebe atmosféru jednoty, lásky a vzájemného porozumění.
  • Jeho přístup, úsměv a vtipy způsobují, že se posluchač cítí plně obklopen radostí a laskavostí.
  • Publikum je plně integrované a ze všech sil se snaží, aby byl umělec šťastný.

Nemohu se dočkat dalších koncertů.

Vím, že návštěva koncertu znamená obětovat čas a finance. Ale nelituji ani jedné minuty a ani jednoho zlotého. Vyplatí se to zažít a užít si to. Jsou to pro mě nezapomenutelné chvíle.

Přeji vám všem, abyste prožili totéž, poslechli si Dimashe naživo a ověřili si své vlastní pocity. Uvidíme se na dalších koncertech, Dears.

Autorka: Dorota R-t – Dears z Polska

Zveřejnit odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

five × two =