Maskovaný zpěvák Dimash zpívá píseň Naše láska

Píseň Naše láska (Our Love, Wǒ men de ài“) Dimash předvedl v čínské pěvecké soutěži – reality show – Masked Singer (Maskovaný zpěvák), který je založen na franšíze jihokorejské verzi show King of Mask Singer. Diváci mají zjistit, kdo je maskovaný umělec.

Píseň původně složila tchajwanská kapela F.I.R.  Tuto kapelu založil producent Ian Chen. Název kapely je zkratkou křestních jmen členů. Jsou to Faye (zpěv), Ian Chen (klávesy) a Real Huang (kytara, zpěv). Jsou dobře známí v celé Asii díky hitu Lydia, který si získal popularitu a stal se ústřední melodií pro tchajwanské televizní drama The Outsiders (Autsajdři).

Drama bylo odvysíláno na Tchaj-wanu, aniž by byla prozrazena identita zpěvačky ústřední melodie. Píseň tak přilákala mnoho fanoušků, což vedlo k velkému úspěchu F.I.R., kteří konečně debutovali v roce 2004. Také píseň Our love se stala velmi populární. Zde je v provedení F.I.R.:  

S písní později vystoupili různí umělci, včetně Dimashových přátel – kapely Lion, kterou známe ze soutěže Singer 2017.

Záznam pořadu s Dimashovým vystoupením se objevil 3. 11. 2019 v čínské televizi. Dimash zde zpíval dvě písně. První zpíval spolu s Jin Au-Yeungem (americkým raperem, textařem a hercem, který jako první asijský Američan podepsal smlouvu s americkou nahrávací společností). Rapper, přezdívaný také MC Jin, byl převlečený za srdíčko, s Dimashem v majestátním orlím převleku zazpívali I want it that way od Backstreet Boys. Zmíněný hit je asi 10 let starý, ale na YT má už přes miliardu shlédnutí .

Poté už přišel na řadu hit Our love (Naše láska), škoda že její krásné provedení narušují poznámky poroty!

Celé vystoupení z Maskovaného zpěváka, včetně nekonečných čínských rozhovorů, naleznete zde. V 15.40 minutě překvapí na obrazovce Jam Hsiao, který je Dimashův kamarád. Poté orlovi předají dombru, na kterou zahraje známou melodii (Jasmin flower), Turecký pochod od W.A. Mozarta a nějakou další známou melodii (kazašskou?). Asi ve 20. minutě začne Dimash zpívat Our love. Ti, kteří nemají chuť sledovat video celé se mohou podívat na mírně upravenou verzi, ve které nejsou rušivé vlivy:

Poté, co byl odmaskován, poskytl krátký rozhovor. Jeho překlad vám zde poskytujeme:

Jak jste se cítil na pódiu tentokrát?

Byl to skvělý pocit. I když se nejedná o soutěžní show, je to pro mě nové. Je to pro mě nové, protože jsem s maskou na jevišti nikdy nebyl.

Proč jste si vybral právě tuto masku?

Orel je symbolem našeho národa, je i na vlajce mého rodného Kazachstánu. S potěšením přináším tento symbol divákům, protože jsem syn Kazachstánu. Proto jsem si vybral stylizovanou masku orla do této show.

Kdy vás lidé poznali?

Myslím, že lidé věděli, kdo jsem, od chvíle, kdy jsem začal zpívat, protože jsem hned slyšel někoho křičet „Dimashi“. Uvažoval jsem nad tím, co udělám, když mě diváci poznají. Ale opravdu jsem se těšil na tuto show! Chtěl jsem, aby se mi povedlo dobře zazpívat pro vás svou píseň. Rád bych poděkoval zejména organizátorům, kteří mě pozvali, abych se zúčastnil tak populárního programu a také velmi přátelským divákům, kteří mě podporovali.

Mnoho lidí říká, že moc nerozumíte čínsky, jaká je teď vaše úroveň čínštiny?

Na tomto místě to asi nedokážu říct, naučit se čínsky je velmi obtížné, asi je to pro mě prostě nemožné. Proto mě možná diváci snadno poznali. Původně jsem chtěl změnit hlas, aby mě diváci nepoznali, ale když jsem šel na pódium, zjistil jsem, že je to zbytečné.

Můžete říct několik slov?

Ahoj mí drazí fanoušci! Já jsem Dimash. Jsem křídla Kazachstánu. Děkuji! Miluji vás! Už jste jedli? Musíš. 666. Převleč se. (To říkám, protože můj přítel/kyně stylista/tka mi řekl/la mnohokrát: rychle, rychle musíš změnit oblečení a jít na scénu). Co si o tom myslíš? Já vás znám. Další: Přátelé. Učitel. Bratr a sestra. Jackie Chan, Bruce Lee. Spolehlivý. Dimash. Ano, ano. Správně, správně.

Můžete nás naučit něco z Kazaštiny?

……. znamená: Ahoj mí drazí přátelé…….. Bůh vám žehnej. (Velmi snadné.) …….Vítám vás. Miluji vás! ……..To je jedno slovo. Opakuj po mně! (zde říká Dimash strašně dlouhé slovo a chce, aby jej tazatel zopakoval. Všichni se smějí.). …………..Děkuji! Pak říká jeden jazykolam, něco jako naše “Mluviti stříbro mlčeti zlato”, nebo “V bezcílných dnech a nocích pusté zábavy nechtěj!” a “Abys byl dobrým člověkem, musíš něco pětkrát porazit a pětkrát si vybrat: pomluva, lež, vychloubání, lenost a zhýralost – zde je tvých pět nepřátel. Rozum, dobrota, houževnatost, skromnost a pracovitost, to je tvých pět přátel.

V této show je mezi hádajícími osoba s hádankou pro vás. Jaké jsou vaše schopnosti logického uvažování?

Ty se mohou čas od času lišit, například když jste odpočatí, je to skvělé, máte spoustu dobrých nápadů.

Tak uděláme malý test: „Běží dva psi, pes A běží rychle, pes B běží pomalu, který pes se potí víc?“

Myslím, že ten rychlý, protože ten co běží pomalu, může chodit pomalu bez pocení, protože když chodíme pomalu, tak se nepotíme, ale vlastně nemohu odpovědět na otázku, zdali se pes potí nebo ne.

Psi nemají potní žlázy, takže se nepotí.

Letos jste byl zařazen mezi 100 nejkrásnějších tváří v asijsko-pacifickém regionu.

Kontrolovali jste to? Já jsem to neviděl na vlastní oči, tak nemůžu jen tak věřit tomu, co lidé říkají.

Máte nějaké tajemství k udržení dobré tváře a dobré postavy?

Opravdu rád chodím do fitness, ale teď nemám čas ani na spaní, natož na fitness.

Rozhovor s titulky poskytl Eurasuan Fan Club

Zveřejnit odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

twenty + nineteen =