Dimash a Michael Jackson

Již od dětství bylo Dimashovým snem zpívat na světových pódiích jako Jackson a jeho sen se mu díky jeho talentu, neustálému zdokonalování pěveckých schopností a velké podpoře rodiny začal plnit.

Respekt a lásku k světovému „Králi popu“ vyjádřil Dimash zařazením několika Jacksonových písní do repertoáru svých dřívějších koncertů.

Jeho verze Jacksonových písní vzbuzují obdiv, jelikož převzaté písně zpívá po svém a jeho vokály jsou jedinečné. Svůj zpěv navíc doprovází podobnými tanečními kreacemi, které jsme vídali právě u Jacksona. Dimashovi tento styl tance jde bravurně.

Výstižně to napsal jeden z fanoušků:

„Dimash se s virtuozitou geniálního UMĚLCE reinkarnuje do každého ze svých hrdinů, zcela se odevzdává svým milujícím fanouškům a jejich lásku nechává pronikat skrze sebe, přidává k ní i svou lásku a celou svou duši s úctou předává svému hrdinovi, stává se poslem jak svých i našich citů k tomu idolu, před kterým je připraven smeknout klobouk a uklonit se na kolenou …. Ano, Dimash je POSEL bezmezné lásky !!!“

Písně Michaela Jacksona zazněly v Dimashově podání například na turné D-Dynasty v Číně, jak dokládají záběry z Fuzhou,

na koncertě v Londýně v roce 2018

nebo také v roce 2017 na koncertě Bastau

Při jednom rozhovoru v Číně ho moderátorka při ukázce jeho zpěvu Jacksonovy písně požádala, aby popsal, jaké to je zpívat a tančit na pódiu a Dimash odpověděl: „Když jsem na pódiu, mám pocit, že je se mnou Michael Jackson“. 🙂

Pěkné je video, sestavené ze záběrů z Dimashova koncertu Bastau a doplněné záběry s M. Jacksonem vytvořené Gloria WU

Tvorba Dimashe inspirovaná Michaelem Jacksonem

Jackson ovlivnil Dimashe i při tvorbě některých jeho písní. Píseň Earth Song byla zřejmě inspirací pro vznik písně War and Peace (Válka a mír).

Dimash o vzniku písně War and Peace Dimash několikrát hovořil: „Hudbu jsem napsal já, slova na mou žádost napsal místní velmi talentovaný básník. A co je nejdůležitější, tahle píseň má v sobě určité poselství. Na světě musí být rovnost, musí být mír. Ať jste národnost, ať jste zástupce jakékoliv obrovské velmoci… I když jste občan velké velmoci, musíte se na občany malé země dívat jako na sobě rovné. Tohle je jeden z mých snů. Každý z nás se musí snažit pochopit druhého, mezi lidmi by neměly být rozbroje! Jen tak budeme všichni šťastní! Myslím si, že na světě bude štěstí, pokud bude mír, mír na zemi. Proto jsem napsal tuto píseň.“

Píseň se stala nedílnou součástí Dimashových koncertů. Před jejím zpěvem vždy vyslovuje svá přání, aby na světě vládnul mír, aby byli všichni lidé šťastní a hlavně, aby kvůli dospělým netrpěly nevinné děti.

Zopakujme si o této písni několik informací:

War and Peace vznikla jako diplomová práce v rámci Dimashova studia a byla vlastně jedna z prvních jeho skladatelských počinů.

Poprvé ji zpíval na svých sólových koncertech turné D-Dynasty v Číně v letech 2017-2018. Najdeme ji také jako první píseň na jeho albu ID vydaném 20. září 2019.

Fanoušci si pak museli na tuto píseň počkat až do roku 2020, kdy zazněla na koncertech turné Arnau.

Následně se War and Peace objevila na online koncertu DIMASH DIGITAL SHOW zveřejněném 16. ledna 2021 a také na dlouho očekávaných koncertech v roce 2022 v Dubaji, Düsseldorfu a v Praze.

Další informace jsou uvedeny v článku Válka a mír – zajímavá fakta

Pro online koncert nazpíval Dimash War and Peace výrazně emotivně. Scéna zahalená do červené barvy, prolínající do záběrů i na zpěváka, zvýrazňuje smysl písně. Nechybí opět nápisy v pozadí v různých jazycích: MÍR, NE VÁLKA.

V článku s názvem: Hvězda míru a dobra, Dimash Kudaibergen: Vojna a mír jeho autorka Raisa Podgajevská napsala:

„Hudba se ukázala být natolik silná a korespondující s textem, že prostě trhá duši na kusy od bolesti, kterou přináší hrůzy války. Tuto skladbu lze nepochybně nazvat skutečným mistrovským dílem hudebního umění, které nám ukazuje všestrannost talentu Dimashe Kudaibergena.

I bez znalosti překladu prožíváme pocity, které prožívá zpěvák. Jeho expresivní gesta doprovázející představení jasně zdůrazňují sílu a krásu hudby a závažnost problémů války a míru.

Píseň nese poselství světového míru pro nás všechny.“

Zajímavé vyprávění o Michaelu Jacksonovi a Dimashovi si můžete vyslechnout ve videu kanálu АЛГА ПЕТЕРБУРГ (Alga Peterburg) ze dne 7.5.2020. Hovoří zde Ludmila Mamyzina z Moskvy, která patří mezi fanoušky Dimashe. Zmiňuje se o Michaelu Jacksonovi, zamýšlí se nad jeho rolí ve tvorbě Dimashe, nad tím, co spojuje písně Earth song a War and Peace.

O další písni Give me you love (Dej mi svou lásku) Dimash uvedl, že zdrojem inspirace pro její vznik byl film Michaela Jacksona This is it (To je ono).

Dimash: „Tento film jsem viděl několikrát. A když jsem přišel do studia, řekl jsem svému kamarádovi a bratrovi, aranžérovi Jerlanovi, že chci napsat píseň v tomto žánru. Pak jsme začali s prací. Vytvořil jsem melodii, vybral směr a Jerlan udělal aranžmá. Tato píseň je na počest Michaela Jacksona!“

Více o písni se dočtete v článku Give Me Your Love – zajímavá fakta

Můžeme si zde připomenout Give Me Your Love z online koncertu

Michael Jackson je nazýván „Králem popu“ a Dimashe lze nepochybně nazvat „Králem vokálů“. Všichni fanoušci tomuto jedinečnému mladému umělci ze srdce přejí světovou slávu, neboť si ji za vše, co nám a celému světu dává, zaslouží!

Na závěr stojí za zmínku jedna velice zajímavá událost, která se stala v roce 2018. Tehdy jedna z fanynek předala Dimashovi plakát s portrétem a autogramem Michaela Jacksona.

Více se dozvíte v článku Příběh jednoho plakátu.

#Art #Dimash Autor: @elladegrace #LatinaDear

Zveřejnit odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

fourteen + seventeen =