Dimashovy duety, 13. díl – Pocta Michaelu Jacksonovi

Zpěvák Michael Jackson zaujímá zvláštní místo v Dimashově tvorbě, patří mezi jeho idoly. Škoda, že se tito dva významní umělci nemohli potkat. Můžeme si tedy jenom představovat, jak úžasné by mohlo být jejich společné vystoupení…

Dimash zpíval některé písně tohoto světoznámého zpěváka na svých koncertech a také v duetech s jinými zpěváky. Připomeňme si několik společných vystoupení.

Všem fanouškům je známa účast Dimashe v čínské televizní soutěži Singer 2017 na Hunan TV, která probíhala od 21. ledna 2017 do 22. dubna 2017. Tehdy se tato soutěž konala již popáté. Ve třinácté finální epizodě (15. 4. 2017)soutěžil Dimash v duetu s talentovanou čínskou zpěvačkou Laure Shang. V jejich podání zazněly písně Michaela Jacksona jako pocta tomuto zpěvákovi (A Tribute to Michael Jackson). Duet byl dobře strukturovaný a promyšlený. Z hudební směsi Michaelových písní: The Way You Make Me Feel(Způsob, jakým jsi mě okouzlila), Billy Jean, Dangerous (Nebezpečná) a Earth Song (Píseň Země) předvedli příběh, který ukázal, že zatímco lidé tráví život zábavou a drobnými intrikami, něco důležitého nenávratně pomíjí. Píseň Earth Song doprovází zpěv dětského sboru a závěrečné bezprostřední pohlazení Dimashe jednou z dívek působí velice dojemně. Aranžmá jejich vystoupení připravil Dimashův přítel Jerlan Bekčurin.

Někteří fanoušci si všimli, že Dimashovi při tomto vystoupení po jeho skvělém sólu na bicí nefungoval chvíli mikrofon.

Z komentářů: „Dimash odvedl mistrovskou práci, takže si jen málokdo všiml, že po bicích byl jeho mikrofon na chvíli vypnutý… Laure tedy zpívala část Dimashovy části, údajně mu pomáhala dostat se ze situace. Byla to skutečně soutěžní bitva, kterou odstartovala Laure Shang a ve které Dimash skvěle a jasně vyhrál. Miluji tento triumfální výkon Dimashe!“

Laure a Dimash mají mnoho společného: oba se snaží ukázat světu to nejlepší z kultury své vlasti; oba jsou obdivovatelé Michaela Jacksona.

Shang Wenjie, známá jako Laure Shang (nar. 1982), je dnes snad nejoblíbenější čínskou zpěvačkou v zahraničí. Laure studovala na prestižní Fudanské univerzitě v Šanghaji-obor francouzština. V květnu 2006 se zúčastnila třetí sezóny čínského projektu Super Voice Girl a stala se vítězkou. V roce 2011 získala cenu Nejlepší ženská zpěvačka v každoroční soutěži MusicRadio China TOP Charts Awards. Účastnila se různých významných zahraničních akcí, například belgická vláda ji pozvala, aby vystoupila pro belgického krále. Vydala řadu hudebních alb. V roce 2011 oznámila svou první módní značku Ma Puce.

Další píseň z repertoáru Jacksona We are the world (My jsme svět) zazpíval Dimash s čínskou zpěvačkou Tia Ray na Show Chinese Brige 4. 8. 2018. Chinese Brige (Čínský most) je světová prestižní soutěž v čínštině pro studenty vysokých a středních škol pořádána ve spolupráci s Konfuciovým institutem. Píseň We are the world zazněla na závěr této mezinárodní soutěže.

Charitativní píseň We Are The World napsali Michael Jackson a Lionel Richie. V roce 1985 ji nazpívala skupina pěveckých hvězd v rámci pomoci hladovějící Africe. Singl o nákladu 800 000 kusů byl během tří dní od vydání vyprodán a v následujících týdnech obsadil nejvyšší pozice v hitparádách po celém světě. Výtěžek byl určen pro Etiopii, která se tou dobou potýkala s následky extrémního sucha. We Are the World získala v roce 1985 dvě ceny Grammy Award za píseň roku a nahrávku roku.

Při poslechu společného vystoupení Dimashe a Ray nás zaujme, že se prolínají části písně zpívané anglicky a čínsky.

„My jsme ten svět, jsme jeho děti.
A jen díky nám bude den krásnější,
tak mu pojďme něco dát,
sami si vybereme, jak to udělat.
To své životy zachráníme
a každý den se lepší může stát,
jen ty a já,
to můžeme spolu dokázat.

Od této chvíle svou lásku světu dávej lidem,
řekni jim, co tato láska vlastně znamená,
celý svět se tou láskou spojí a všichni blíž budem,
celý svět se tou láskou spojí a všichni blíž budem…“

Tia Ray neboli Yuan Yawei (nar.1984) se v roce 2013 objevila v čínské pěvecké soutěži The Voice of China a tehdy zahájila svou pěveckou kariéru. Pozoruhodné bylo také její vystoupení v soutěži Singer v roce 2017. Tia patřila mezi první z účastníků této televizní show, se kterými se tehdy Dimash seznámil. Od prvních okamžiků, kdy se setkali, ho Tia přivítala sladkostmi a občerstvením, jako by se znali roky a jazyková bariéra nebyla problémem. Žertovali a navzájem se doplňovali. Dimash s ní jednal jako se svojí starší sestrou.

Velice známou píseň Michaela Jacksona Earth Song si Dimash zazpíval v duetu s Coco Lee a také s Victorem Ma. O jejich vystoupení se více dočtete v článku Earth song – zajímavá fakta:

K dispozici je alespoň virtuální duet  Dimashe a Jacksona, který vytvořil jeden hudebník a zvukař:

Zveřejnit odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

two + nine =