Superhrdina ke Strážcům vesmíru (Go go Power Rangers)

Jedna česká Dear se nedávno dala slyšet, že by si přála, aby byl Dimash rockovější. A že miluje jeho soundtracky. Oba požadavky jsou splněny v písni, se kterou, pokud vím, veřejně nikdy nevystupoval. Soundtrack Go go Power Rangers z roku 2017 nás překvapí tvrdším, skoro metalovým provedením s výrazným kytarovým doprovodem. Není to ale jeho jediná rocková píseň.

Patří k nim především cover písní od legendární skupiny Queen – Show must go on ze soutěže Singer 2017,

vystoupení zasvěcené kapele Queen na Singer 2019 se Super Vocal boys Queen Medley

a konečně We Will Rock You a We Are The Champions z čínské reality show Super Shine Brother – 2021.

Všechny tyto písně byly předvedeny při zvláštních příležitostech, písně v rockovém duchu jsou však také pravidelnou součástí Dimashových koncertů. Do této hudební kategorie lze zařadit Lay down (Vstávej), Durdaraz (Škádlení) nebo Kieli meken (Posvátná země).

Vraťme se k soundtracku Go go Power Rangers. Dimash jej natočil v roce 2017 jako doprovod k superhrdinskému filmu Power Rangers (Strážci vesmíru), speciálně pro čínský trh. Film byl inspirován příběhem stejnojmenného týmu pěti teenagerů. Tito docela normální středoškoláci byli vybráni intergalaktickým čarodějem Zordonem, aby se z nich stali Strážci vesmíru a pomocí svých nových schopností bojovali proti zlé čarodějnici Ritě Repulsa. Jejich úkolem je zastavit hrozbu mimozemšťanů. Původně to byl seriál (1993-95), vysíláno bylo 145 epizod ve třech sériích. Poté byly na téma seriálu natočeny i celovečerní filmy. Ten z roku 2017 je třetím filmem o Strážcích vesmírů. Snímek je prvním trhákem, ve kterém se objeví LGBT a autistický superhrdina.

Už jenom tato charakteristika ukazuje na to, že film nepatří do kategorie Umění, když si ale přečteme recenze, nezůstaneme na pochybách – zde je jedna za všechny: Neuvěřitelné, jak jednou za čas perfektně zafunguje kolektivní vědomí a přiměje i zarputilého fanouška špatných filmů, guilty pleasures, pivních nesmyslů a japonských úchyláren zahodit nadhled a smysl pro humor a okázale se jako nejpokrytečtější kýčař pohoršovat nad něčím, co je jen neškodně blbé a směšné. Styďte se, plantážníci.“ Navzdory tomu podle webu „Film Search“ činily příjmy z pokladen za první víkend 40 300 288 dolarů. My tu však nejsme proto, abychom hodnotili Strážce vesmíru, chceme se podívat na tu Dimashovu rockovou nádheru!

Od textu písně si určitě nic neslibujte – „morfujeme“ (měníme tvar) je to hlavní, co v něm uslyšíme. Ani melodie není komplikovaná, ale Dimashovo provedení způsobuje, že máme chuť tancovat, nebo aspoň dupat do rytmu a smát se od ucha k uchu. Zpívá to s takovou vervou! Srovnala jsem si jeho provedení s původní verzí.

Milovníci superhrdinských filmů ji jistě milují. Ale to neznají tu Dimashovu! Když si nasadíme sluchátka a zavřeme oči, můžeme slyšet, co dělá se svým hlasem. Zase nečekaně stoupá, na pozadí vnímáme jeho druhý hlas, který improvizuje, jde nahoru a dolů…

Reaktorka Ceci Dover poslouchala Go go Power Rangers od začátku s otevřenou pusou a pak z ní vypadlo: „Dimash je jako krabička s překvapením – tam také nikdy nevíte, co si z ní vytáhnete!“ s dále: „Píseň je pro něj příliš jednoduchá, tak jí vytvoří novou melodickou základnu, dostává se až do šesté oktávy (C6). Takový zpěv vás úplně odbourá!“

I když se k té písni nejspíše Dimash už nikdy nevrátil, byl jistě pyšný na to, že natočil hudební doprovod k hollywoodskému filmu, vždyť víme, že akční filmy miluje! Na svém IG tehdy napsal: „Brzy vyjde můj soundtrack ke slavnému hollywoodskému filmu „Power Rangers“. Moje první velká práce s Lionsgate.“

Tak si ten „nářez“ v Dimashově provedení také pěkně užijte!

Český text najdete tady.

Zveřejnit odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

4 × three =