Přijeli fanoušci z celého světa: v Almaty se konal velkolepý koncert Dimashe Kudaibergena

Kazašský zpěvák Dimash Kudaibergen, jehož jméno je známé daleko za hranicemi země, uspořádal v Almaty poprvé svůj dlouho očekávaný sólový koncert. Velkolepá show Stranger se konala 23. září na Centrálním stadiónu. Na koncert se sjeli fanoušci z celého světa, aby osobně viděli svůj idol, uvedl NUR.KZ.

Centrální stadion se zaplnil dlouho před začátkem koncertu. Fanoušci spěchali, aby se setkali se svým oblíbeným zpěvákem, slyšeli jeho jedinečný hlas a viděli jeho okouzlující úsměv.

Do Almaty přijeli Dimashovi fanoušci z 68 zemí. Na koncert přijelo 42 lidí ze Španělska. Skupina fanoušků již byla v Kok-Tobe a stihla si zamilovat kazašskou národní kuchyni.

„V Almaty jsme už dva dny, přijeli jsme speciálně na koncert Dimashe. Jsme tak šťastní. Nevynecháme jediný jeho koncert, byli jsme v Dubaji, v Praze i v New Yorku. Velmi milujeme Dimashe, je úžasný, milujeme jeho hlas a jeho charakter,“ uvedla Kristina ze Španělska.

Lenka ze Slovenska řekla, že si ji Dimash získal nejen svým hlasem, ale také tím, jak ctí tradice a miluje svou vlast. Díky Dimashovi se Slovenka dozvěděla mnoho o kazašské kultuře a nyní poznala krásná místa našeho kraje.

„Dimashe miluji už více než rok. Jsme tu již čtyři dny a za tu dobu jsme viděli Kok-Tobe, Zelený bazar, jezero Kolsaj a kaňon Charyn. Ve skupině je nás dvanáct – jsme fanoušci ze Slovenska a České republiky. Zítra určitě půjdeme na setkání s Dimashem a v pondělí už letíme domů,“ řekla fanynka.

Na stadionu se toho večera rozsvítily myriády světel. Věrní fanoušci drželi v rukou svítící tyčinky a vítali Dimashe nadšeným jásotem a bouřlivým potleskem.

Publikum skandovalo jeho jméno v očekávání nádherného večera.

Umělec své publikum nezklamal: vydal ze sebe stoprocentně to nejlepší a předvedl prvotřídní show, která byla ultramoderní, rozsáhlá a velkolepá.

Do organizace koncertu se zapojilo více než 200 lidí. Na akci se podílely čtyři stovky dobrovolníků.

Koncert trval asi čtyři hodiny. Diváci si živé vystoupení Dimashe užili. Jeho okouzlující hlas je fascinoval a naháněl jim husí kůži.

Zpíval v různých jazycích – kazašsky, rusky, anglicky, čínsky, francouzsky. Hrál na dombru, elektrickou kytaru, bicí a další nástroje.

Zazněly již známé písně jako Любовь уставших лебедей (Láska unavených labutí), Daididau, Stranger (Cizinec), Fly Away (Odletím) a mnoho dalších, které si s umělcem zazpívali i jeho fanoušci.

Zpěvák v rámci show Stranger představil také nové skladby.

Dimash poprvé předvedl skladbu, kterou napsal jeho mladší bratr Abilmansur Kudaibergen. Píseň pro mládež inspirovaná slavným francouzským hudebníkem FKJ nenechala publikum lhostejným.

Kromě toho Abilmansur sám zahrál instrumentální skladbu, kterou složil maestro Renat Gaisin.

Na koncertě zazněla také píseň ve španělštině, napsaná s přispěním kazašského velvyslanectví v Mexiku. Umělce po celou dobu koncertu doprovázela jeho kapela.

Na koncertě vystoupil také Kazašský státní akademický orchestr lidových nástrojů pojmenovaný po Kurmangazym, Státní taneční soubor Saltanat a početný mezinárodní tým tanečníků.

Dimashovi fanoušci pocházejí ze všech společenských vrstev. Důchodkyně Bagilja Amreševová řekla, že ji velmi potěšilo, když se dozvěděla, že koncert umělce proběhne v Almaty, a zakoupila si lístek v předstihu.

„Náš drahý Dimash představuje Kazachstán světu. Těší mě jeho lidskost a obdivuji, jak si váží starších. Mám ráda všechny jeho písně, neúnavně poslouchám jeho písně v různých jazycích,“ řekla.

Mladého umělce přišli podpořit také zástupci domácího showbyznysu. „Dnes se na Dimashově koncertu sešli všichni jeho přátelé, kreativní lidé. Přišli jsme ho podpořit a užít si koncert. Dimash je pro nás jako rodina, s jeho rodiči se přátelíme už dlouho. Jsme rádi, že je tu tolik lidí, kteří mají Dimash upřímně rádi,“ řekl zpěvák Miras Bekžanov.

Nejočekávanější premiérou koncertu byla Dimashova autorská píseň Příběh jednoho nebe. Dříve uvedl, že k písni natočil nejcennější videoklip, jaký kdy vznikl. Nedávno byl zveřejněn teaser. Zpěvák upřímně přiznal, že lidem přeje jen klidné nebe, dobro a vzájemné porozumění.

Dimashův koncert v Almaty byl nezapomenutelný. Publikum zpívalo se zpěvákem a smálo se jeho vtipům. Hosté z jiných zemí se cítili jako doma, protože umění je něco, co lidi spojuje a stírá všechny hranice.

Nutno podotknout, že se Dimash svými fanoušky setká 24. září na ledním stadiónu Almaty Arena.

Zveřejnit odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

18 + ten =