Na Dimashově YouTube kanálu proběhla premiéra nového hudebního videa Жалын/Zhalyn

26. srpna v 18:00 hodin Nur-Sultanského času představil Dimash Qudaibergen videoklip ke své nové písni Жалын (Zhalyn-Plamen). Jak skladba vznikla objasnili její tvůrci.

Jasnou a dynamickou píseň Жалын v kazašském jazyce napsal kazašský skladatel Jedilžan Gabbasov ve spolupráci s Dimashem Kudaibergenem. Jedilžan uvedl, že inspirace k vytvoření písně se zrodila při setkání s interpretem:

„Жалын jsem složil, když jsem se v roce 2020 setkal s Dimashem. Když jsem napsal melodii sloky, ukázal jsem Dimashovi úryvek písně a on už k ní složil refrén. Tak se v našem tvůrčím tandemu zrodila tato skladba. Myslím, že se bude všem posluchačům líbit, a my jim budeme i nadále přinášet spoustu kvalitních děl“

Jedilžan také řekl, že v této písni chtěl vyjádřit něco rodného, kazašského, a zároveň dát melodii moderní zvuk:

„V dětství jsem hodně poslouchal Stevieho Wondera, Michaela Jacksona a další kvalitní hudbu. To je často můj hlavní zdroj inspirace při skládání vlastních písní. Píseň Жалын se skládá ze tří částí a mně se nejvíc líbí ta druhá, protože má kazašského ducha.

Autorem textu je producent EL ARNA, talentovaný básník Nuržan Aschatuly. Nuržan uvedl, že hlavním tématem písně je láska. Kromě lásky však v ní jde také i o charakter.

Téma Жалын zvolil Dimash sám a vysvětlil, jak by to mělo být. Nuržan tedy znovu a znovu poslouchal melodii a na základě hlavního motivu písně napsal text.

Básník se podělil o hlavní myšlenky, které chtěl v textu skladby vyjádřit:

„Změnit se kvůli někomu jinému se rovná ztrátě sebe sama. Pokud jste se změnili, už nejste sami sebou. Když se odvrátíte od své přirozenosti, stanete se úplně jiným člověkem. Proto si myslím, že bychom se měli snažit pochopit a přijmout každého, bez ohledu na to, jak moc se od nás liší. To je poselství této písně.“

„Všechny mé pohnutky, 
Všechny mé podněty, 
Toť podstata mé povahy –
Přijmi to, mě nic nezmění.“

Videoklip k této podnětné skladbě natočil kazašský režisér Šyngyschan Tažikejev v žánru MOOD VIDEO.

Režisér uvedl, že videoklip byl experimentem jak pro něj, tak pro interpreta. Při tvorbě scénáře videoklipu neexistoval žádný scénář s příběhem.

„Účelem natáčení MOOD VIDEO bylo ukázat interpreta z nové stránky prostřednictvím dynamického střihu a také s použitím speciálního laseru a dalších světelných zařízení, aniž by byl použit konkrétní koncept. Na místě natáčení vytvořil Dimash svou energií neuvěřitelnou atmosféru, která umožnila celému týmu natáčet v pozitivním duchu,“ podělil se o své dojmy Šyngyschan Tažikejev.

Zveřejnit odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

20 + sixteen =