Příběh jednoho nebe: nová skladba Dimashe Kudaibergena

Na sólovém koncertu v Almaty 23. září měla premiéru Dimashova autorská kompozice Příběh jednoho nebe. 24. září na setkání umělce s fanoušky uviděli diváci poprvé MV s tímto dílem.

Jedná se o složitou skladbu s různými hudebními tématy a technikami – výsledek tříleté skladatelské práce Dimashe Kudaibergena.

Autorem fotografie je Eugenij Golovin

Film vznikl na motivy příběhu napsaném samotným Dimashem a s jeho vlastním scénářem.

O natáčení hudebního filmu k nové písni hovoří režisérka Alina Veripya.

Videoklip je rozdělen do několika částí. První se týká dětství. Hlavního hrdinu, jeho přítele a jeho přítelkyni spojují příběhy z dětství a symboly věčného přátelství. Jednoho dne kamarád zachrání hlavního hrdinu, když se topí. V tomto dětském příběhu se však již objevuje určitá konkurence, neboť chlapci jsou zamilovaní do jedné dívky a ona si vybírá jednoho z nich. Druhý prožívá jakési psychické zhroucení a přenáší dětské problémy do světa dospělých, do světa totality a boje.

Autorem fotografie je Eugenij Golovin

Poté, co se Antagonista stal prezidentem, nese myšlenku spásné války:

„K míru nás dovede jen válka. Jen ti nejsilnější mohou najít lásku ve svém srdci. Musíte být dostatečně silní, abyste světu přinesli svobodu. Svět, kde je každé město, každý domov sjednocen. Povedeme všechny, kdo jsou připraveni začít tento nový život. Kdo se brání, nemá u nás místo. Vybírám si svobodu. Svět je přede mnou otevřený a já vám ho chci dát. Válka je pro lidi cestou k jednotě.

Autorem fotografie je Eugenij Golovin

Hlavní hrdina také mluví o jednotě, o míru, ale optikou laskavosti a lásky.

Během bojových událostí je zmatený, v šoku, ale musí zachránit svou rodinu – těhotnou ženu (stejnou dívku z dětství) a dceru. Když se vrátí domů, zděsí se obrazu mrtvých a uvědomí si, že jeho rodina je také mrtvá. Poté, co toto drama přežije, se vydává za protivníkem, aby se mu pomstil.

Manželka hlavního hrdiny však přežila s pomocí lidí, kteří vědí, že právě ona má porodit zvláštního chlapce, který může zachránit svět. Jsou to lidé různých národností a vyznání, kteří se spojili v zájmu míru.

Paralelní řadu poutníků tvoří lidé různých náboženství, kteří kráčejí po nelehké cestě k nějakému místu moci, kde by se mohli spojit a mohli objevit Nebeské oko, které osvítí tento svět. Tím, že se sjednotí vytvoří společnou energii, v níž se zrodí syn hlavního hrdiny jako Naděje a Víra v to lepší. Jejich cesta je symbolem víry obecně, protože vždy prochází zkouškami. Když jdeme za pravdou, procházíme určitými lekcemi a naše cesta k Bohu je obtížná, ale je možná jen tehdy, když se spojíme.

Tento klip není o válce, ale o míru. Válka je zde prostředkem k vyjádření kontrastu toho, co se stane, když ztratíme vzájemnou lásku. Jde o výzvu ke sjednocení, abychom se přestali rozdělovat podle národnostních, sociálních a náboženských hledisek, abychom zachovali život, lásku, přátelství a zemi pro naše děti.

Text písně najdete tady.

Zveřejnit odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

15 − thirteen =