Chybíš mi (Sagyndym Seni, Miss you) – zajímavá fakta

Píseň Chybíš mi je jediná kazašsky zpívaná píseň na Dimashově prvním albu iD (2019). To nejspíše dokládá, že si písně váží. Zpíval ji i na koncertě v Londýně 2018.

Píseň je velmi melodická, a tak něžná, že máme pocit, jako by její slova hladila. Vzbuzuje v nás zvědavost – komu a o čem v ní Dimash zpívá?

Chybíš mi napsal Dimashův otec Kanat, který tuto milostnou píseň zasvětil své ženě Světlaně.

Dimash upravil později tuto veselou originální verzi na romantickou baladu a zazpíval ji svým rodičům u příležitosti jejich 25. výročí svatby, 2018.

DiMASHOFFICIALFANCLUB píše o písni na svém IG

V roce 1998, Dimashův otec Kanat napsal tuto píseň pro Dimashovu matku Svetu, aby vyjádřil svou nekonečnou lásku i to, jak mu chybí.

20. srpna 2018 slaví Dimashovi rodiče stříbrnou svatbu (25. výročí svatby). Dimashova vlastní interpretace je vyjádřením synovské lásky a požehnání. Od tohoto data je píseň jako single na Apple Music .

Nejlepší láska je ta, kterou někomu darujeme

Dimashovi rodiče se navzájem poznali a zamilovali se díky hledání vysněné hudby. Jejich společný čas byl sladký a zářivý, ať už šlo o plánování budoucnosti, nebo o vzájemnou podporu při překonávání potíží. Ty úžasné časy zrozené s jejich krásným snem jsou tím, co také chce mít Dimash. Protože hluboko v jeho srdci jsou uložené silné emoce, Dimash je mohl touto písní jasně vyjádřit . Sagyndym Seni je kazašská milostná píseň, která dobře ukazuje národní hudební rysy Kazachstánu. Dimash si zachoval ten nejoriginálnější labiodentální zvuk (zvuk kdy se dolní ret opírá o horní zuby). Nedochází zde k žádným nadměrným úpravám, ale zpívá s laskavým a nádherným hlasem a vrcholným pocitem nevinnosti, což je dobrá zkouška vokálů. Tento způsob jednorázového užívání hlasu se v posledních dvou letech používá stále častěji a je velmi výrazově silný. Harmonie písně a zvukového vyjádření je vřelá a elegantní – jako bychom se vraceli do kostela minulého století. Sytost a dynamické ovládání hudby je také mimořádně vynikající. Jasný klavírní zabarvení plné smyslu pro prostor a sólo nástroje uprostřed této písně je jedinečným způsobem hudby ve stylu Dimashe. V celé písni nejsou žádné nádherné výšky, ale tyto pocity prostě souhlasí s notami, jemně hladí srdce posluchače a tiše zahřívají celou duši. To je Dimashova něha. Dimash bloudí v hudbě. Díky své vynikající estetické schopnosti dokáže tuto píseň vytvořit jako iluzi, ale také jako realitu a dokonale ji ukázat.

Píseň s českými titulky zde

Chybíš mi

Vzpomínáš si má nejkrásnější,
s lehkým srdcem v jasný den,
šli jsme plní zářivých nadějí,
měli jsme sladká tajemství jen.

Rozkvetlí něžnými city,
měli jsme moře krásných snů,
schované v srdci těch dnů.

Tvůj šťastný smích kolébal mě tiše,
chybí mi ty noci měsíční,
hudbou a písní zvučící,
chybí mi tajemství tvé duše.
Při nádherném letním svítání,
kdysi jsem následoval tvé sny,
tolik mi chybí tyto dny,
chybí mi, má milovaná.

Můžou se ty dny, kvetoucí jak tulipány,
co mě k tobě přilákaly,
dny sladkého mládí,
vrátit zpět?

Roky rychle přibývají,
můžem zastavit je snad?
Duše zpívá smutnou píseň.

Tvůj šťastný smích kolébal mě tiše,
chybí mi ty noci měsíční,
hudbou a písní zvučící,
chybí mi tajemství tvé duše.
Při nádherném letním svítání
kdysi jsem následoval tvé sny
tolik mi chybí tyto dny
chybí mi, má milovaná.
Tvůj šťastný smích kolébal mě tiše,
chybí mi ty noci měsíční,
hudbou a písní zvučící,
chybí mi tajemství tvé duše.
Při nádherném letním svítání
kdysi jsem následoval tvé sny
tolik mi chybí tyto dny
chybí mi, má milovaná.

Zveřejnit odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

1 × 3 =