Dimash vystoupil na TEDxGateway

18. listopadu vystoupil Dimash Qudaibergen v indické Bombaji na konferenci TEDxGateway. Z pódia jedné z největších akcí v Asii poprvé zazněly umělcovy skladby Golden, S.O.S a Give Me Your Love.

Mezinárodní konference TEDxGateway je věnována celosvětovému poslání TEDx, kterým je objevování a sdílení nových smysluplných myšlenek. Na této akci se každoročně setkávají vynikající osobnosti z různých kultur a národů, které usilují o hlubší porozumění světu.

Místem konání bylo Národní centrum múzických umění (NCPA). Toto divadlo, které navrhl slavný americký modernistický architekt Philip Johnson a legendární akustik Cyril Harris, bylo otevřeno v roce 1982. Dnes je to vyhlášené místo v Bombaji, kde se konají koncerty indické klasické hudby, západní komorní hudby a divadelní představení.

Letošní konference se zabývala závažnými otázkami týkajícími se vytvoření zdravotnického systému odolného vůči klimatu a zkoumala aktuální události, které odrážejí vzájemné propojení historie, politiky, náboženství a kultury. Přednášející, kteří jsou lídry ve svých oborech, diskutovali o inovativních myšlenkách v oblasti inkluze a spravedlnosti ve sportu, obhajovali práva žen v otázkách rovnosti pohlaví a poodhalili tajemství dosažení štěstí z hlediska duchovní filozofie.

Australská astrofyzička Jessie Christiansenová z mise NASA Kepler hovořila na velkém shromáždění o tom, jak mohou data z exoplanet poskytnout odpovědi na otázky týkající se existence lidstva. Na konferenci vystoupil také mezinárodně uznávaný michelinský šéfkuchař Vikas Khanna, který se zabývá vztahem mezi jídlem a vírou.

Součástí kulturního programu večera bylo vystoupení jedné z nejlepších tanečnic a choreografek Kathaku v Indii Aditi Mangaldasové.

Na akci vystoupila známá indická filmová a divadelní herečka Shefali Shah, známá svou prací v nezávislých hindských filmech. Večerem provázela zpěvačka a skladatelka Sonam Kalra.

Dimash Qudaibergen představil mezinárodnímu publiku tři skladby odrážející různé aspekty jeho tvorby.

Dimashe a jeho fandom Dears představil slavný producent Ralph Simon.

Jedna z nejslavnějších a nejvýznamnějších skladeb, která hrála v umělcově tvůrčím životě zásadní roli, klasická S.O.S. ve francouzštině, opět zaujala publikum, tentokrát pro interpreta v nové zemi – v Indii.

Život potvrzující Golden v angličtině byla odrazem touhy po spravedlnosti a nezbytném dosažení cílů, typických pro pokrokové mládežnické publikum.

Dimashova píseň Give me your love, plná elánu a optimismu, uzavřela večer a dodala divákům v hledišti i před obrazovkami pozitivní energii do dalších setkání.

Zveřejnit odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

two × 3 =