Rozhovor Dimashe s Jeremym Gilleym, zakladatelem organizace Peace One Day

21. prosince 2022 jsme během vysílání Space Transformers Live mohli vidět záznam rozhovoru Dimashe s Jeremym Gilleym, zakladatelem organizace Peace One Day.

Dimash a Jeremy Gilley vystoupili společně 20. prosince 2022 na prvním Středoasijském mediálním fóru v Astaně a po skončení akce spolu natočili krátký rozhovor:

Jeremy: Jsem rád, že tě vidím!

Dimash: Moc děkuji!

Jeremy: Neuvěřitelné! Vyprávěj mi Příběh jednoho nebe

Dimash: Tuto hudbu jsem začal psát před třemi lety, když mi bylo 25 let. Největším důvodem, proč jsem začal psát tuhle hudbu, je ten, že nerozumím tomu, co se děje, nerozumím tomu, co je špatně s touto planetou, nerozumím tomu, co je špatně s lidmi ve vládách. Musíme se pokusit udělat vše, co je v našich silách, abychom tuto planetu zachránili. Musíme se mít navzájem rádi a vzájemně se podporovat.

Pro mě není rozhodující, jestli jsi například Kazach, Rus nebo Číňan, jestli jsi Evropan nebo Američan. Myslím, že neexistují špatné národy, ale jen špatné vlády. To je můj názor.

Jeremy: Využíváš hudbu, stal jsi se neuvěřitelně slavným po celém světě, protože máš úžasný talent.

Dimash: Děkuji mnohokrát.

Jeremy: Myslíš si, že hudba může skutečně změnit svět?

Dimash: Samozřejmě. Když jsem například poprvé slyšel píseň Michaela Jacksona nebo Pavarottiho, měl jsem pocit, že věcem začínám víc rozumět. Co se týče písně Earth Song, myslím, že díky ní mnoho lidí na celém světě začalo více chápat naši planetu a lásku. To znamená, že hudba nám může pomoci.

Jeremy: Co ti dává naději a inspiraci navzdory všem problémům, které máme?

Dimash: Opravdu nevím, jak odpovědět. Prostě se starám o naše děti, prostě se starám o naše matky. A nakonec jsem jen hudebník, nevím, jak pomoci naší planetě, můžu tvořit jenom hudbu, můžu natáčet videa. To je moje práce.

Jeremy: Tvoje naděje pramení z tvého umění, z tvé kreativity, že?

Dimash: Ano.

Jeremy: Dodává ti to energii, že ano? Předpokládám, že hudba ti dodává energii.

Dimash: Jistě.

Jeremy: A víš, že tě lidé poslouchají, takže jsi se rozhodl být opravdu zodpovědný a dělat něco smysluplného a zároveň bavit lidi?

Dimash: Ano, samozřejmě. Proč jsem začal sám skládat hudbu… Samozřejmě, jsem především vokalista, jsem zpěvák, ne skladatel. Začal jsem sám psát hudbu, protože chci něco změnit na této planetě, chci změnit vědomí politiků. Za posledních pět a půl tisíce let jsme měli asi 300 let bez války. Je to šílené, víte. Je to šílené!

Jeremy: Co bys chtěl vzkázat mladým lidem, kteří nás sledují, abys jim pomohl vytvořit mírumilovnější a udržitelnější svět, jaký vzkaz bys jim chtěl poslat?

Dimash: Můj vzkaz je určen hudebníkům, mladým hudebníkům. Hudba – to není jen obchod. Hudba není jen o vydělávání peněz. Víte, to není to nejdůležitější. Nejdůležitější je dát divákům šanci pochopit naši vzájemnou lásku, naši vzájemnou pomoc. To je nejdůležitější. Nezáleží na tom, kolik milionů nebo miliard můžete vydělat. To není to nejdůležitější, víte? Myslím, že se prostě musíme mít navzájem rádi a vzájemně si pomáhat.

Jeremy: A teď se podíváme na film. Možná bys nám chtěl film představit a říct nám o něm něco víc. Budeme nyní sledovat vynikající film, který jsi natočil.

Dimash: Je to film o tom, že žijeme pod jedním nebem. Nezáleží na tom, jestli jsi Kazach, Rus nebo Ind, musíme zachovat mír.

Jeremy: Tak se podívejme na Příběh jednoho nebe

Dimash: Děkuji mnohokrát.

Jeremy: Děkuji, je to neuvěřitelné, je mi velkou ctí, že jsem tě poznal. Hodně štěstí ve všech tvých snahách. Vynikající práce!

Dimash: Děkuji mnohokrát.

Zveřejnit odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

5 × one =