Vystoupení Dimashe na akci Anti-Racism Live 2023

21. března, na Mezinárodní den za odstranění rasové diskriminace, se Dimash zúčastnil vysílání Anti-Rasism Live. Akci pořádala organizace Peace One Day v online formátu.

Dimashovo vystoupení:

Dobrý den, přátelé!

Jsem Dimash Qudaibergen, zpěvák a skladatel z Kazachstánu. Dnes jsem se rozhodl zúčastnit se akce Anti-Racism Live pořádané organizací Peace One Day, protože téma míru a dobrých vztahů mezi lidmi je pro mě velmi důležité. Vím, jaké pocity se v duši objevují, když vidíte nenávist, nadřazenost některých lidí vůči jiným. Vím jistě, že se tomu dá předejít, protože národnostní, rasové nebo náboženské rozdíly nemohou ospravedlnit žádné takové jednání.

Jako příklad mohu uvést dobré vztahy, kulturní výměnu a vzájemnou podporu mezi mými fanoušky, kteří žijí v různých částech světa. Komunikují spolu v různých jazycích na sociálních sítích i na mých koncertech a nebrání jim v tom časové, prostorové ani regionální rozdíly. Spojuje je hudba. A když je v jejich srdcích, všechny rozdíly se stávají druhořadými.

Jako hudebník se snažím do své tvorby vnášet sjednocující přístupy a myšlenky. Například pracuji v žánru crossover, kombinuji různé hudební styly a techniky, zpívám pro své posluchače v různých jazycích a používám zvuk národních nástrojů, specifických pro Kazachstán a další země světa.

Věřím, že každý v tom může najít něco čistého a otevřeného, neposkvrněného nepřátelstvím a závistí, něco, co pomůže vybudovat pevné přátelství i mezi velmi rozdílnými lidmi. Pokusme se všichni společně najít a udržet tuto laskavou, vřelou vzájemnou přitažlivost a nedejme prostor neshodám a svárům.

A nyní moje skladba Příběh jednoho nebe, do které jsem se pokusil vložit své myšlenky, zkušenosti a naděje. Přeji všem mír, mám vás moc rád! Moc vám děkuji! Užijte si představení!

Oficiální video organizace Peace One Day:

Video s titulky DearsDimash EurasianFanClubu:

Dimash měl možnost se setkat se zakladatelem celosvětového projektu Peace One Day s Jeremym Gilleym v prosinci roku 2022 na prvním Středoasijském mediálním fóru, jehož cílem bylo vytvořit jednotný mediální prostor pro země Střední Asie. Dimash a Jeremy zde přednesli své příspěvky na téma Etika míru.

Po skončení Středoasijského mediálního fóra natočili Jeremy s Dimashem zajímavý rozhovor.

Zveřejnit odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

seventeen − 4 =