„Zpívej se mnou a spolu vše zvládneme“: Dimashův nový videoklip Together

Dne 9. dubna 2023 vydal Dimash Kudaibergen nový videoklip k prvnímu skladatelskému dílu svého mladšího bratra Abilmansura. Vesmírný děj videoklipu Together (Spolu), v němž účinkují Dimash, Abilmansur a Raushan Kudaibergenová, vypráví o tom, jak důležité je přátelství a podpora rodiny.

Společně se svým bratrem cestují vesmírem, hledají nové planety vhodné pro život, radostně se vracejí domů na Zemi a najednou… se začnou dít podivné věci. Zamrzlý hrnek, bratrův odraz v zrcadle, vzpomínky, z nichž se line teplo… Tak začíná videoklip Together.

Myšlenku vesmírného příběhu odhaluje scénárista Andrej Chodin:

„Když jsem poprvé slyšel Dimashův hlas, jeho vokální schopnosti na mě hluboce zapůsobily. Jsem si jistý, že dnes je jedním z nejlepších zpěváků na světě. Barva jeho hlasu jako by vás unášela za hranice planety.

Na konci roku 2022 mi můj dobrý přítel Galym Assylov navrhl, abych se podílel na scénáři Dimashova budoucího videoklipu. Tato příležitost mě velmi inspirovala. Strávili jsme několik dní diskusí o hlavní koncepci videoklipu a došli jsme k závěru, že k Dimashovi by se velmi hodila myšlenka záchrany světa a cestování vesmírem na jiné planety. Zpočátku byla tato myšlenka nesmírně vágní, ale v průběhu diskusí nabírala na síle a upevňovala se. Vznikl jasný koncept prolínání snu a reality, protože i Dimashova hudba balancuje na hraně reality a absolutní fantazie. Zároveň jsme chtěli zachovat myšlenku rodinných hodnot, proto byly do scénáře zahrnuty postavy bratra a sestry hlavního hrdiny.

Samotný scénář byl několikrát přepisován. Chtěli jsme dosáhnout absolutní dokonalosti v každé scéně. Do příběhu bylo nutné vnést prvky fantasy filmů s využitím moderních filmařských technik a 3D grafiky. Pevně věřím, že diváci nového Dimashova videoklipu budou schopni vnímat každý tón písně a ponoří se do atmosféry fantastické budoucnosti, kterou jsme se v tomto díle snažili vytvořit.

Jedno z ústředních poselství díla, „Zpívej se mnou a společně vše zvládneme „, spojuje střípky fantastické mozaiky do jednoho plátna. Bratři hudebníci na písni pracovali společně, a to jak ve videoklipu, tak v životě.

Autor hudby, šestnáctiletý Abilmansur Kudaibergen, říká, že hlavní téma melodie vzniklo jako improvizace, po několika úpravách ukázal demo svému staršímu bratrovi a po jeho souhlasu Jerlan Bekčurin vytvořil aranžmá.

„Je to moje první autorská skladba, kterou jsem vydal. Písně skládám sám nebo společně s přáteli. Píseň Together vybízí lidi, aby žili bez konfliktů, neboť všichni by měli být přátelští a být spolu. Je to také můj první videoklip, natáčení se mi moc líbilo, byla to zajímavá zkušenost, za kterou děkuji Galym-aga Assylovi,“ řekl Abilmansur.

A teď už se vesmírná loď blíží k Zemi a … Abilmansur probouzí Dimashe z kryospánku, ve kterém hlavní hrdina prolétává svými vzpomínkami na nejšťastnější chvíle života se svými blízkými. Vždyť právě díky nim je touha dobývat nové planety nekonečná a chce se letět jenom vpřed.

Ředitel DimashAli - Kanat Aitbajev 
Hudba - Abilmansur Qudaibergen 
Texty písní - Dmitrij Goubnitskij 
Aranžér - Jerlan Bekčurin 
Režie - Galym Assylov 
Scénář - Andrej Hodin 
Koordinátor projektu - Nurbol Bašerov 
DOP&COLOR - Jurij Lewandowski 
Střih - Arnur Nurmukhamet 
VFX - Chingiz Eselbaev 
Produkce: 1. AD - Arman Bekturganov 
Vedoucí výroby - Olžas Kedelbajev 
Administrativa - Diasyl Erbolat 
Výtvarník produkce - Anton Jakuševskij 
Gaffer - Furhat Safarov 
Kostýmní výtvarnice - Ramilya Akhmetova 
Maskérka celebrit - Žadra Nurbavlijeva 
První pomocná kamera - Azamat Chabibullajev 
Zvukař - Andrej Hodin

Zveřejnit odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

13 − eight =