Stranger v Jerevanu: jaký byl Dimashův sólový koncert ve slunné Arménii

Dne 29. dubna se v arménském hlavním městě Jerevanu uskutečnila show Dimashe Kudaibergena v rámci světového koncertního turné Stranger.

Publikum se začalo scházet již dlouho před začátkem koncertu, aby si poslechlo zahajovací umělce večera. Na pódiu vystoupily mladá ruská zpěvačka Anna Kravt, herečka a zpěvačka z Gruzie Teona Dolniková, zpěvačka z Arménie Tamara Jamgarian a jazzová zpěvačka Arpenik Hakobyan.

Známí beatboxeři sdružení na pódiu ve skupině Ya Na Ha upoutali pozornost svým jedinečným zvukem a vysloužili si zvláštní ovace publika předvedením remixu Dimashovy písně Fly Away.

Program Dimashova koncertu Stranger zahrnuje natolik zvukově, významově i scénicky odlišné kompozice, že si každý divák, bez ohledu na své hudební preference, najde mnoho zajímavého, počínaje velkolepým vystoupením umělce zpod kopule stadionu ve slavném kostýmu Zlatého muže při písni Golden (Jsme zlatí).

Pro milovníky drajvu a prudkých emocí představil Dimash spolu se svým tanečním týmem několik rychlých skladeb – Zhalyn (Plamen), Fly away (Odletím), Screaming (Křičím) a Durdaraz (Škádlení).

Give me Your Love (Dej mi svou lásku) a Be with me (Buď se mnou) ovládly celý prostor pódia a vyvolaly úsměv a emoce u každého diváka.

V harmonickém souznění s energickými skladbami si publikum mohlo vychutnat procítěný zvuk písní jako If I Never Breathe Again (Kdybych se už nikdy nenadechl), Ave Maria a SOS. Kouzelná Know (Věz) zněla toho večera podle mnohých v publiku velmi zvláštně, snad díky duduku, tradičnímu arménskému nástroji.

Výborný zvuk velkého prostoru sportovního a koncertního komplexu Karena Demirčjana byl patrný zejména při písních Olimpico, Battle of Memories (Bitva vzpomínek) a Stranger (Cizinec).

V instrumentální části koncertu vystoupili hráči na dombru Temirlan Olžabajev a Jernat Nauryz, kteří zahráli směs kui. Kolektiv Zaman se ponořil do hlubin staletí za zvuku kobyzu a dombry zahraných v moderním aranžmá.

Dimashův bratr Abilmansur za doprovodu vynikajícího týmu doprovodných zpěváků zahrál sólo na elektrickou kytaru a poté doprovodil Dimashe na klavír při své autorské písni Together (Spolu). A samozřejmě se žádný koncert neobejde bez Dimashovy hry kui na dombru a jeho tradiční souboj s bubeníkem na bicí.

Umělcovi obdivovatelé si mohli vychutnat vřelou atmosféru skladeb Любовь уставших лебедей (Láska unavených labutí), Daididau, Махаббат бер маған (Dej mi lásku), Autumn Strong (Síla podzimu) a Let it be (Nech to být), které se již naučili nazpaměť a pronikly jim do srdcí. Tyto písně zpívali diváci společně s umělcem i samostatně. A Dimash si stihl s lidmi popovídat, a dokonce rozdat autogramy, přičemž pokračoval ve zpěvu do mikrofonu, který byl dočasně svěřen jednomu z fanoušků.

Unforgettable day (Nezapomenutelný den) – Dimashova autorská skladba zaujímá mezi jeho písněmi zvláštní místo. „Naším cílem je najít cestu k vašim srdcím prostřednictvím našich rodných kazašských písní a propagovat tak naši kulturu. Hluboká poklona za to, že mi tolik pomáháte,“ řekl Dimash před svým vystoupením.

Mezitím zazněly písně, které umělec nově zařadil do svého repertoáru. Dimashova píseň ve španělštině, kterou doprovázeli tři Dimashové, zazněla z pódia teprve podruhé. A Story of One Sky (Příběh jednoho nebe) v novém znění podle fanoušků otevřel nové stránky tohoto hlubokého a krásného díla.

Dlouho očekávaným překvapením koncertu bylo vystoupení kazašského umělce s písní v arménštině. Sareri khovin mernem (Umírám pro vítr z hor) vzbudila v publiku bouři emocí hned v prvních vteřinách.

A hlavním zážitkem z koncertu konaného v Jerevanu je pocit jednoty, naprosté harmonie mezi umělcem a jeho publikem. Od prvních slov pozdravu v kazaštině, arménštině, ruštině a angličtině až po zpěv v jazyce hostitelské země se Dimash snažil získat sympatie publika.

„Chvála Všemohoucímu, že mi ukázal cestu, jak se s vámi setkat,“ vyjádřil své pocity Dimash.

Děkujeme pohostinné Arménii za vřelé přijetí a všem divákům za pozornost. Koncertní turné Stranger pokračuje. Uvidíme se 6. května v Turecku!

Vstupenky jsou k dostání na: dimashali.com

Zveřejnit odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

13 + nine =