Projekty od Dears na počest Dimashových narozenin

Dimashovi fanoušci po celém světě každoročně pořádají mnoho nádherných akcí a charitativních akcí na počest umělcových narozenin. Ani letošní rok nebyl výjimkou. Redakce Dimash News shromáždila některé z nich.

Fanouškovský projekt věnovaný Dimashově písni The Story of one Sky.

Na vzniku neuvěřitelného a rozsáhlého fanartového projektu Příběh jednoho nebe od skupiny Art.Love.Dimash se podílelo asi 100 lidí z různých částí světa. Dears a umělci pozvaní k účasti na projektu se spojili, aby oživili svou vizi světa inspirovanou hlubokým smyslem Dimashova hudebního filmu.

Skupina Art.Love.Dimash je známá tím, že přetváří hudební videoklipy kazašského umělce záběr po záběru v umělecké dílo. Když Dimash v září 2022 poprvé představil Příběh jednoho nebe, Dears se okamžitě pustili do práce. Po sedmi dlouhých a náročných měsících práce byl fanartový projekt zveřejněn jako narozeninový dárek pro Dimashe.

„Chceme představit Dimashovu tvorbu co největšímu počtu lidí. Opravdu věříme, že všechny sny se mohou proměnit ve skutečnost, pokud se spojíme,“ sdíleli z Art.Love.Dimash.

Jméno Dimashe na písku pláže Maria Luisa v Portugalsku

V květnu se Dimashovo jméno objevilo na písku slavné portugalské pláže Maria Luiza v Algarve. Projekt realizovala Dimashova fanouškovská skupina DI Galactic Voice na počest 29. narozenin kazašského umělce.

Projekt nakreslil Victor Raposo, známý portugalský designér autentických uměleckých děl vytvořených přímo na písku. O svém výtvoru designér řekl: „Postup je jednoduchý. Pro má díla je nejdůležitější mít po ruce mokrý písek. Mohu také použít věci z pláže: chaluhy, kameny, klacíky, rákosí a mušle.

Administrátor Dimash – DI Galactic Voice sdílel:

„Právě tímto originálním a krásným způsobem jsme chtěli našemu Dimashovi popřát k narozeninám. Přejeme mu hodně osobních i pracovních úspěchů a hlavně, aby byl šťastný!“.

Gratulace na LED-obrazovkách a bannerech

EQUADOR

Dne 21. května uspořádal fanklub Dimashe v Ekvádoru akci v oblíbeném nákupním centru Plaza Sports Garden ve městě Guayaquil. Více než 60 lidí přijelo z různých částí Ekvádoru i ze zahraničí, aby společně oslavili Dimashovy narozeniny a také se podívali na video s gratulací na obrovské LED obrazovce uvnitř nákupního centra Guayaquil. Video představilo Dimashovy slavné písně a také dokument o umělcově kariéře.

BOLIVIE

Na počest Dimashových narozenin spustili Dears z Bolívie videoklip kazašského umělce Together na obrazovkách 200 minibusů v hlavním městě La Paz. Video se bude vysílat po dobu jednoho měsíce. Každý minibus je vybaven dvacetipalcovými Full HD obrazovkami a systémem prostorového zvuku.

„Píseň Together od Dimashe je opatřena španělskými titulky, takže lidé mohou nejen poznat píseň kazašského umělce, ale také porozumět jejímu významu. Cílem našeho projektu je oslovit více než půl milionu cestujících, kteří denně cestují veřejnou dopravou v La Pazu. Tímto způsobem se o Dimashovi a jeho hudbě dozví více lidí. Všechno nejlepší k narozeninám, Dimashi! Čekáme na vás v Bolívii a Latinské Americe!“ sdíleli Dears.

CHILE

Ve čtyřech největších chilských městech byl spuštěn projekt na LED obrazovkách „Dimash on the street of Chile“ (Dimash v ulicích Chile), organizovaný týmem Dears – Dimash – Chile Diffusion. Video s písní Together a s blahopřáním k Dimashovým narozeninám se vysílá 500krát denně.

Podle Dears existuje v Chile mnoho Dimashových fanklubů, ale jsou i tací, kteří sledují umělcovu tvorbu, aniž by byli ve fanklubu. Z tohoto důvodu byl zorganizován Dears – Dimash – Chile Diffusion Team, do kterého se zapojili všichni chilští Dears bez výjimky, aby společně propagovali Dimashovu tvorbu.

BULHARSKO

Na největší stanici metra v hlavním městě Bulharska Sofii bylo 24. května spuštěno gratulační video na počest Dimashových narozenin. Projekt připravil fanklub Dimash Bulgaria.

MEXIKO

Od 16. května do 29. května byl na jedné z nejdůležitějších tříd v mexickém hlavním městě umístěn narozeninový transparent na počest Dimashových narozenin. Nachází se vedle rušného náměstí Reforma 222, kudy denně procházejí tisíce lidí. Na banneru je vyobrazena kultura obou zemí, Kazachstánu a Mexika, které spojuje hudba. Obsahuje také speciální QR kód, který odkazuje na Dimashovy sociální sítě.

MEXIKO, TIHUANA a MEXIKOLI

Od 21. do 28. května bude každou hodinu na LED obrazovkách ve městech Tijuana a Mexico City vysíláno narozeninové video na počest narozenin Dimashe Kudaibergena.

Projekt připravili fanoušci kazašského umělce z obou měst a také z amerického San Diega.

„Jsme rádi, že můžeme Dimashovi tímto způsobem poděkovat za jeho tvorbu a zároveň mu popřát k narozeninám dlouhý život a vše nejlepší k uskutečnění jeho snů,“ sdělili Dears.

CHARITA

SPOJENÉ KRÁLOVSTVÍ A IRSKO

V rámci příprav na oslavu Dimashových 29. narozenin se Dears z Velké Británie a Irska rozhodli věnovat 300 liber Výboru pro mimořádné události, který poskytuje pomoc obětem zemětřesení v Turecku a Sýrii.

„Velmi nás inspirovala Dimashova slova, že se chystá věnovat část výtěžku z prodeje vstupenek na své světové turné Stranger na pomoc obětem katastrofy, a tak jsme se rozhodli následovat jeho příkladu,“ sdělila administrátorka fanklubu Dr. Christina Mitchell.

Fanklub DKIFC United Kingdom & Ireland byl založen v září 2018. Od té doby Dears každoročně pořádají charitativní akce k Dimashovým narozeninám, které se staly jejich tradicí.

BRAZÍLIE

Dimash Divulgação Brasil

24. května uspořádali Dimashovi fanoušci z fanklubu Dimash Divulgação Brasil oslavu pro děti z rehabilitačního centra Slunečný svět v Astaně, které se stará o děti s Downovým syndromem.

„Tyto oslavy jsme uspořádali tak, aby si každé dítě vytvořilo další šťastnou vzpomínku. Na oslavě nechyběly písničky, tance, animátoři, dort, sladkosti, pizza… jsme moc rádi, že jsme v tento den mohli rozdávat dobré emoce každému dítěti!“ uvedli správci fanklubu.

Dimash Qudaibergen FC Brazílie

Na počest Dimashových narozenin věnovali Dears z Dimashova fanklubu Dimash Qudaibergen FC Brasil peníze charitativní organizaci APAE (Asociace rodičů a přátel lidí se zdravotním postižením). APAE je brazilská asociace, která poskytuje pomoc všem lidem se speciálními potřebami, která jim pomáhá co nejdříve se uzdravit.

KAZACHSTÁN, ASTANA

Dne 24. května na počest Dimashových narozenin navštívili astanští Dears Národní vědecké centrum pro mateřství a dětství a kazašskou organizaci Fénix pro rehabilitaci dětí s onkohematologickým onemocněním. Lyaila Tusupbaeva, jedna ze zakladatelek nadace a vedoucí oddělení psycho-pedagogické podpory KF UMC, vyprávěla Dears o činnosti nadace, která se zaměřuje na psychologickou a sociální rehabilitaci dětí v remisi po onkologických onemocněních a transplantacích orgánů a kostní dřeně.

Jménem Dimashových fanoušků předali Dears šek na 300 000 tenge na pomoc nadaci. Tato pomoc byla poskytnuta díky fanouškům umělce z Astany, Almaty, Kostanaje, Borovoje, Mangystau, Semeje, Pavlodaru, Ust-Kamenogorsku a Taldykorganu. A také z Rumunska, Ruska, Kyrgyzstánu, USA a Estonska.

KAZACHSTÁN, AKTOBE

Dimashův fanklub v Aktobe, Aktobe Dimash Dears, každoročně pořádá charitativní akci k umělcovým narozeninám. Letos díky společné kampani s Phoenix Twitter Dears pomohli fanoušci Dimashovy tvorby početné rodině v Aktobe, která má čtyři děti s neurologickým onemocněním. Dears mohli společně nakoupit potraviny na měsíc a také kočárek a jízdní kolo. Vše bylo doručeno a předáno mamince těchto úžasných dětí fanklubem Dears Aktobe.

EURASIJSKÝ FANKLUB

Eurasian Fan Club, který sdružuje fanoušky Dimashe z různých zemí, pořádá každoročně různé kampaně. Letos Dears poblahopřáli umělci a vybrali finanční prostředky na podporu mladých talentů, kteří se zúčastní každoroční dětské pěvecké soutěže Baqytty Bala 2023 v hudebníkově rodném městě Aktobe.

POLSKO

Polský fanklub již počtvrté pořádá charitativní akci u příležitosti Dimashových narozenin.

Letos si Dears opět vybrali nadaci Společenství Chléb pro život sestry Małgorzaty Chmielewské, která v Polsku provozuje 11 domovů: pro bezdomovce, seniory, nemocné a postižené a také pro osamělé matky s dětmi. Komunita pro ně vytváří místo pro důstojný život a dává jim příležitost vrátit se do společnosti. Nadace bojuje proti překážkám ve vzdělávání, kterým čelí děti a mladí lidé z chudých rodin, proti nezaměstnanosti a izolaci handicapovaných.

Dohromady polští Dears vybrali částku odpovídající přibližně 450 000 tenge. Za vybrané peníze byly zakoupeny: léky proti bolesti a protizánětlivé léky, léky proti srážlivosti krve, spazmolytika, léky na léčbu malabsorpce a pletené obvazy a také obvazový materiál. Vedení a svěřenci fondu vyjádřili hlubokou vděčnost za darovaný zdravotnický materiál.

NĚMECKO

Na kazašském velvyslanectví v Německu se 24. května uskutečnila charitativní tombola, kterou uspořádal německý fanklub světoznámého zpěváka Dimashe Kudaibergena. Akce byla načasována na narozeniny kazašského umělce a pro jeho fanoušky se stala dobrou tradicí.

Fanoušci Dimashe se rozhodli darovat letos získané prostředky ve výši 1 000 eur kazašským a německým charitativním nadacím – Give Children the Sea (Daruj dětem moře) a Kinderlachen e.V (Dětský smích). Výherci losování obdrželi jako ceny obrazy Dimashe Kudaibergena a knihy Kazachstán z nebe a Abai v německém jazyce.

FILIPÍNY

Na oslavu 29. narozenin Dimashe Kudaibergena uspořádali Dears z Filipín charitativní akci v domově pro staré a opuštěné lidi Maria Matka Milosrdenství v provincii Laguna.

Dimash World Channel (Dimashův světový kanál)

Na oslavu Dimashových narozenin natočili jeho fanoušci z Latinské Ameriky dokumentární film, který byl zveřejněn na kanálu YouTube Dimash World Channel. Video vyvrcholilo krásným coverem Dimashovy písně El Amor en Ti od Dears ve španělštině.

ROZSÁHLÉ SETKÁNÍ V MEXIKU

Mexické hlavní město Mexico City hostilo u příležitosti Dimashových narozenin velké setkání více než 70 Dears z mexického fanklubu kazašského zpěváka a také 15 fanklubů z různých částí Mexické republiky, jako je Mexico City, Tijuana, Guadalajara, Texcoco, Queretaro a různých latinskoamerických zemí, jako je Argentina, Peru, Bolívie, Chile, Uruguay, Paraguay a Španělsko.

Bylo to velké setkání obrovské latinskoamerické rodiny Dears z různých zemí, různého věku, profesí a vyznání, které spojuje Dimashova tvorba a jeho poselství lásky a míru.

Na akci panovala příjemná a přátelská atmosféra. Probíhaly pěvecké soutěže s Dimashovými písněmi, kvízy s otázkami o umělcově tvůrčí cestě a také o historii a kultuře Kazachstánu. Na počest oslavence z Kazachstánu zazněla v den jeho narozenin mexická lidová píseň Las Mañanitas v podání skupiny 60 Dears.

Dimash vyjadřuje obrovské poděkování všem Dears za jejich laskavá srdce:

Moji drazí Dears! Moc vám všem děkuji za gratulace! Děkuji vám za všechna vaše milá slova a skutky. Každé vaše přání přispívá k vzletu mé duše a touze pracovat dál, abych vás brzy potěšil dalšími písněmi. Nebuďte nikdy nemocní a buďte šťastní! Brzy na shledanou, moji drazí přátelé!“.

Tento materiál byl připraven podle informací, které Dears zaslali na oficiální e-mailovou adresu DimashNews – press@dimashnews.com.

Pokud váš projekt v publikaci není, můžete nám ho poslat e-mailem a my ho přidáme!

S pozdravem,

Redakce DimashNews.

Zveřejnit odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

eighteen + 16 =