Dimash získal v Malajsii medaili za scénické umění

Návštěva Dimashe Qudaibergena v Kuala Lumpuru začala setkáním na Městské univerzitě Malajsie s vedením této vzdělávací instituce, se zástupci diplomatického sboru, studenty, novináři a umělcovými fanoušky.

Datin Rohaidah Shaari, zakladatelka a výkonná ředitelka této univerzity, předala Dimashovi medaili za scénické umění.

Dimash vyjádřil poděkování univerzitě za ocenění jeho práce v oblasti hudby a uvedl, že je pro něj velkou ctí získat prestižní ocenění od jedné z nejrenomovanějších vysokoškolských institucí v Malajsii.

Na tiskové konferenci Dimash zdůraznil, že hudební umění vyzývá k tomu, aby se lidé sjednotili, přestali se rozdělovat podle národnostních, sociálních a náboženských hledisek a zachovali tak život, lásku, přátelství a budoucnost pro děti.

Umělec rovněž upozornil na roli kreativity při podpoře míru:

„V průběhu mnoha let jsem neustále prosazoval mír a jednotu prostřednictvím komunikace a také své hudby. V jedné ze svých písní The Story of One Sky (Příběh jednoho nebe) jsem se pokusil předat mírové poselství, výzvu, aby všichni respektovali každou kulturu. Doufám, že by se tato píseň mohla dotknout srdcí a myslí všech, kteří se potýkají s problémy světa.“

Dimash poděkoval mezinárodní univerzitě, na níž studují studenti z více než 60 zemí a vzájemně spolu dobře komunikují, za její úsilí o zajištění míru mezi národy.

„Vyzývám všechny vás, mladé lidi, kteří přinášíte budoucnost a kteří jste hybateli zítřka, budoucí lídry změn, abyste se zaměřili na to, abyste dělali správné věci pro naši komunitu, pro naši společnost a naši zemi. Buďte vnímaví. Buďte obezřetní. Buďte laskaví. Vždy můžeme něco změnit k lepšímu pro lidstvo tak, jak to umíme nejlépe,“ apeloval Dimash na mladé lidi.

Na závěr umělec vyjádřil své nejhlubší poděkování všem, kteří mu pomohli dosáhnout dnešní úrovně a získat toto ocenění:

„Děkuji své rodině, svým kolegům a zejména svým fanouškům. Toto uznání je důkazem tvrdé práce, oddanosti a vášně, které jsem do své hudby vložil, a jsem za to hluboce vděčný.“

V rámci setkání proběhla také akce „Přinášíme úsměv malajským dětem“. Na počest Dimashova prvního koncertu v Malajsii uspořádali umělcovi fanoušci z celého světa akci, jejímž cílem bylo získat finanční prostředky, aby přinesli úsměv a naději dětem, které se v současné době léčí na pediatrickém oddělení Lékařského centra Univerzity Malajsie (PPUM).

Během slavnostního ceremoniálu předal Dimash jménem svých fanoušků symbolického plyšového medvídka doktorce Naziře binti Hasnanové, ředitelce klinických služeb v PPUM, za přítomnosti zástupců Dimashova fanklubu Dimash Malaysian Dears a zástupce velvyslanectví Kazachstánu v Malajsii.

Kampaně se zúčastnili Dears z více než 40 zemí. Účastníci darovali plyšové medvídky a přáníčka s přáním všeho nejlepšího 47 dětem, které v současné době podstupují léčbu. Zbytek prostředků získaných v kampani byl věnován Nadačnímu fondu nemocnice PPUMCare.

„Dimash je vysoce vzdělaný a uznávaný kazašský umělec, který sní o světovém míru a jednotě. Písně a poselství, které přináší, se dotýkají srdcí tolika lidí, že jsou jeho fanoušci ochotni přijet na jeho vystoupení z celého světa. Dimash upřímně věří, že děti jsou světlem a nadějí pro budoucnost v každé zemi. U příležitosti jeho prvního koncertu v Malajsii a jihovýchodní Asii jsme se my, jeho fanoušci, rozhodli podpořit nemocné děti a podělit se s nimi o lásku a štěstí tím, že jim pošleme plyšového medvídka. Kéž jim zlepší náladu a vykouzlí úsměv na tváři na cestě k uzdravení. Přejeme jim brzké uzdravení!“ – řekla Saidatul Sabila Azwa jménem Dimash Malaysian Dears a umělcova celosvětového fanklubu.

Dimashovi malajští fanoušci předali umělci také dárky – lidový hudební nástroj Sapeh a tradiční malajský oděv Baju Melayu.

Zveřejnit odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

5 × two =