Výjimečný koncert: Dimashova show Stranger se konala v Malajsii

V Axiata Areně v Kuala Lumpuru poprvé zazněly kazašské lidové nástroje i písně v kazaštině a v mnoha dalších světových jazycích – v hlavním městě Malajsie se konal sólový koncert Dimashe Qudaibergena.

Hosté z různých zemí přijeli do pohostinné Malajsie, aby zhlédli Dimashův mnohostranný program a show světové úrovně, která začala v září loňského roku ve zpěvákově vlasti a nyní putuje po celém světě, což plně odráží její název – Stranger (Cizinec).

Program show překvapuje a těší diváky svou rozmanitostí. Dimash předvedl skladby v sedmi jazycích v různých stylech a žánrech.

Každý fanoušek tohoto umělce si mohl tento večer najít pro sebe něco nového a zároveň si vychutnat nové znění písní.

Na koncertě Dimash představil skladby autorů z Evropy a Ameriky, mimo jiné Golden, If I never breathe again, S.O.S. Hluboká a smutná píseň Autumn Strong japonského autora Kodži Tamakiho dala vzpomenout na Dimashovu účast v projektu I am a Singer, stejně jako skladby z umělcova čínského alba Screaming, Let it be a kultovní soundtrack v čínštině Battle of Memory.

Významné místo v Dimashově tvorbě zaujímají díla skladatele Igora Krutého. Počínaje titulní písní Stranger, vícehlasé Olympico, stejně jako dechberoucí velkolepá vokalizace Ave Maria a samozřejmě všemi Dears oblíbená Любовь уставших лебедей (Láska unavených labutí), kterou po skončení tohoto vystoupení sborově zpívalo celé mezinárodní publikum.

Hostem koncertu byla světoznámá malajská zpěvačka Siti Nurhaliza, která zazpíval svůj velký hit Bukan Cinta Biasa a tradiční píseň Nirmala.

Dimash vždy zdůrazňuje, že jeho hlavním úkolem je seznámit světové publikum s kulturou své rodné vlasti, s tvorbou svých krajanů. V programu show diváci slyšeli a společně s umělcem zpívali lidové písně v kazašském jazyce Daididau a v moderním zpracování Durdaraz a také písně kazašských skladatelů Mahabbat ber maғan Ajgul Bažanové, Fly Away Jedilžana Gabbasova a Zhalyn, kterou napsal společně s Dimashem.

Mladý skladatel Abilmansur Qudaibergen představil své první skladatelské dílo, když doprovodil svého staršího bratra v písni Together.

Po provedení obzvláště dojemných písní v rodném jazyce se Dimash obrátil na své fanoušky se slovy vděčnosti za jejich podporu v těžkých dnech po ztrátě milovaného dědečka:

„Koncert by se nemohl uskutečnit, ale díky vaší podpoře vše probíhá tak, jak má. Náš otec vždycky říkal – když dáš slovo, tak ho dodržuj, jako opravdový muž.“

A samozřejmě Dimashovy skladby Unforgettable day, jejíž jeden z refrénů zazněl v čínštině, Give me your love a Be with me byly jasnými akcenty show během celého večera.

V závěrečné části show zazněla významná skladatelská díla El amore en ti ve španělštině a rekviem The story of one sky , které toho večera znělo obzvláště pronikavě.

„To je sen! Jsem velmi šťastný umělec, protože mám vás!“,

– Dimash čeká na své fanoušky na dalších koncertech.

Na shledanou, přátelé!

Zveřejnit odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

5 × three =