Jeden z nejslavnějších hudebních časopisů ve Velké Británii označil Dimashe za nejlepší hlas 

Dimash News dne 7. září 2023 napsaly:

Článek s názvem „Dimash Kudaibergen: nejlepší hlas na světě“ podrobně popisuje život umělce a jeho tvůrčí cestu od prvních soutěží až po velké koncerty na stadiónech.

(Časopis Music Man píše o talentovaných hudebnících z celého světa a je jednou z nejpopulárnějších a nejuznávanějších hudebních publikací v Spojeném království. Počet sledovatelů na jejich oficiálním účtu na Facebooku dosahuje 2,9 milionů.)

ZDE je originál článku.

Dimash Kudaibergen je zpěvák a skladatel z Kazachstánu. Je to talentovaný hudebník, který umí hrát na řadu nástrojů. Je proslulý neobvykle širokým hlasovým rozsahem a schopností zpívat ve více než patnácti jazycích. Dimash se narodil jako Dinmukhammed Kanatuly Kudaibergen v oblasti Aktobe v Kazachstánu 24. května 1994.

Oba jeho rodiče – Qanat Qūdaibergenūly Aitbaev a Svetlana Aitbaeva mají silné hudební základy. Světlana zpívá soprán pro Aktobe Philharmonic Society. Jak je kazašským zvykem, Dimash byl vychován svými prarodiči, kteří v mladém věku rozpoznali jeho pěvecký talent. Dimash má dva sourozence, bratra jménem Mansur a sestru Raushan.

Když mu bylo pouhých pět let, začal Dimash chodit na lekce zpěvu a klavíru v dětské sekci Hudební akademie Achmeta Žubanova. Během školních let pokračoval ve studiu a nakonec navštěvoval hudební institut Univerzity K. Žubanova. V roce 2014 absolvoval klasickou hudbu zaměřenou na vokální schopnosti. V hudebním vzdělání pokračoval studiem soudobé hudby Kazašské Národní University umění v Astaně. 

Úspěšně získal magisterský titul v oboru kompozice a byl dokonce doporučen pro doktorský program. Během svého působení na univerzitě se Dimash zúčastnil čtyř velkých pěveckých soutěží v Kazachstánu. Vyhrál národní soutěž Žas Kanat s perfektním skóre 180 ze 180, což bylo v historii soutěže bezprecedentní. V prosinci 2014 byl oceněn laureátem Státní ceny pro mládež Daryn.

Dimashova popularita vzrostla v zemích bývalého Sovětského svazu, když vyhrál Velkou cenu Slavianského bazaru ve Vitebsku v Bělorusku. V letech 2015 a 2016 procestoval svou rodnou zemi i Evropu a Asii. Turné se jmenovalo Unforgettable Day a vydal stejnojmennou píseň.

V roce 2017 se přihlásil do jedné z největších čínských pěveckých soutěží s názvem I Am A Singer. V pouhých 22 letech byl nejmladším soutěžícím v historii show. Utkal se s nejprodávanějšími zpěváky z celé Číny. Vyhrál epizody 1, 2 a 6 a nakonec skončil jako druhý. Po soutěži mě koncerty po celé Číně a jeho popularita nadále rostla. V roce 2019 se připojil k porotě v další čínské pěvecké soutěži Super Vocal.

Ve stejném roce vydal v Číně své první album a za třicet sedm sekund se stalo platinovým! Dimash vydal celkem 23 písní a zpíval ve dvanácti různých jazycích. Zpíval v kazaštině, ruštině, ukrajinštině, kyrgyzštině, angličtině, francouzštině, italštině, španělštině, němčině, turečtině, srbštině a mandarínštině. Účinkoval v americké pěvecké show The World’s Best. Byl představen jako „The Six Octave Man“. i když zabodoval mimořádně dobře, Dimash dobrovolně opustil show během semifinále a řekl, že chce přenechat soutěž mladším zpěvákům.

Dimash má v současné době online show a také masivní online sledování. Jeho kanál YouTube má 1,88 milionu odběratelů a 3,7 milionu sledujících na Instagramu. Proto se jeho čisté jmění odhaduje na 2 miliony dolarů. Méně je známo o Dimashově osobním životě. Rozhodně není ženatý a nemá žádné děti. Měl jeden předchozí vztah s Nursaule Ambakirova. Pravděpodobně však stále tvrdě pracuje na své kariéře a plánování rodiny odsouvá do budoucna.

Pokud byste chtěli od tohoto fantastického zpěváka vidět více, můžete se přihlásit k odběru jeho kanálu na YouTube nebo ho sledovat na facebookové stránce či instagramu.

 V článku jsou odkazy:

Opera 2

S.O.S. Slavic bazar

Hříšná vášeň 

Zveřejnit odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

eight + eleven =